İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • En azından 3.5-4 günlük bir kar yağışımız var sıcaklıklar kıyılarda bile maksimum 1-2 derecelerde olacak günün en sıcak saatlerinde bile yüksekler için sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
    Bugün de modellere bakmamız lazım yarından itibaren sıcaklık ve radar takiplerine başlıyoruz :)

• İcon son güncellemesi baya dek vermiş bu arada yani Anadolu yakasına vermiş olsa da ben hiçbir zaman Anadolu'nun alıp Avrupa'nın izlediğini hatırlamıyorum yani Anadolu yüksekleri 20 cm alırsa Avrupa yüksekleri 10-15cm alır gibi keza Avrupa'da alçak semtlerde de 7-10 cm arası bir kar örtüsü muhtemel Anadolu alçak semtlerinde ise 8-15 cm arası bir örtü muhtemeldir iconun son güncellemesine göre beğenmeyenleri ise İngiltere'ye uğurlayabiliriz (kuru soğuk da yok) bol bol güneşlenirsiniz keza bir atmosfer aşığı olarak kışları kuru soğuğu ve kapalı havaları hiç yoktan tercih ederim baharda ve yazın zaten yeterince güneşlenicez kışın da ayazlı soğuk günler yaşayalım bir zahmet

• Gene ağlamalar başlamış artık alışın şuna sürekli aynı şeyi yaşıyoruz

Е́сли у вас есть вре́мя, что́бы ныть и жа́ловаться, зна́чит его́ доста́точно, что́бы всё измени́ть.

• Gerçekten şu bahçelievlerden taşınacağım artık bıktım her sistem aynı şey şöyle kadıköy veya ümraniye tarafları genelde iyi yağış alıyor dek konusunda buradan daha şanslılar üstelik rakımlarıda yüksek oralara gitmek lazım

uzays3271653126 2022 kışı hava-kars323

• 30 40 cm beklerken şimdi 5 cmye iyidir demek bana mantıklı gelmiyor büyük potansiyel varken yine son saatlerde kazığı yedik

Yapcak bisey yok 😓 Herkes alışın diyor ama siz alışın bence modellere. Modeller zaten takip edilsinn diye prim için yapıyor. Son ana kadar her sistem neden her seferinde bozuyor sanıyorsunuz sağlık olsun

• Gerçekten şu bahçelievlerden taşınacağım artık bıktım her sistem aynı şey şöyle kadıköy veya ümraniye tarafları genelde iyi yağış alıyor dek konusunda buradan daha şanslılar üstelik rakımlarıda yüksek oralara gitmek lazım

Kadıköye gitmeni tercih etmem ya Şileye ya da Ümraniye ye git.

• Çoğu kişinin sitem etmesinin sebebi nankörlük değil ancak bu 500 hpa ya 2 3 gün önceki gördüğümüz yağışlardan sonra 3 5 cm görmeyi kimse kendine yediremiyor. Sistem anında neler göreceğiz bakalım

• 😆

Е́сли у вас есть вре́мя, что́бы ныть и жа́ловаться, зна́чит его́ доста́точно, что́бы всё измени́ть.

• İcon son güncellemesi baya dek vermiş bu arada yani Anadolu yakasına vermiş olsa da ben hiçbir zaman Anadolu'nun alıp Avrupa'nın izlediğini hatırlamıyorum yani Anadolu yüksekleri 20 cm alırsa Avrupa yüksekleri 10-15cm alır gibi keza Avrupa'da alçak semtlerde de 7-10 cm arası bir kar örtüsü muhtemel Anadolu alçak semtlerinde ise 8-15 cm arası bir örtü muhtemeldir iconun son güncellemesine göre beğenmeyenleri ise İngiltere'ye uğurlayabiliriz (kuru soğuk da yok) bol bol güneşlenirsiniz keza bir atmosfer aşığı olarak kışları kuru soğuğu ve kapalı havaları hiç yoktan tercih ederim baharda ve yazın zaten yeterince güneşlenicez kışın da ayazlı soğuk günler yaşayalım bir zahmet

rüzgarın yönü netleşiyor mu hocam bu günler için yavaş yavaş