İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İnşallah kar alır Konya merkezde. Bu sana efsane sistem almıştı Konya merkez diler şehir merkezleri yokları oynamıştır nerdeyse iç Anadolu’da. Bu sene baya şanslısınız

Diğer şehirleri bilmem de, eskişehir yokları oynuyor. Geçen senelerde falan 10-15 cm kar görüyorduk. O da yok artık. Ya acısını tam çıkaracak, ya da yine doğru düzgün kar yağmayacak bu kış.

31 Aralık 2014

• Önümüzdeki dönem için orta yol yok gibi hocam ya arka arkaya kar alacaz ya da hep kuru soguk yiyecez gibi duruyor ya herro ya merro

esesli26 bu kış ülkede kar görmeyen yer kalmayacak gibi hissediyorum hocam illaki Eskişehir de sağlam kar alacaktır bence

Bu konuda sana katılıyorum bende bunu anlatmaya çalışıyorum bu gelecek sistem aslında iç kesimlerin kaderini belirtecek ya az çok kar alacaz yada bol bol kuru soğuk ben ortası olur diyorum ne çok efsane kar nede bol kuru ayaz yani az çok bir şeyler alırız gibime geliyor bir iki günü bekleyelim bakalım gerek gfs gerek ecm az çok Konya merkeze veriyor bu günün güncellemelerinde ben bu sistemi son dakika ülke olarak mutlu edecek gibi görüyorum.

• Eskişehir'in konumu iyi değil pek. Sağlam kar alabilmesi için sıcaklığın sınırda olması lazım. -1, -2 gibi. Soğuk havanın kütahya'dan aşağı inmemesi lazım falan. 31 Aralık sistemi böyleydi. Konya, ankara,afyon,uşak falan full + full yağmur almıştı diye hatırlıyorum.

Konyada güneşli bahar havası vardı hocam (16 derece) iyi hatırlıyorum yılın son günüydü,tabi yılbaşı sistemi 6 ocak sistemine de öncülük etmişti

• Konyada güneşli bahar havası vardı hocam (16 derece) iyi hatırlıyorum yılın son günüydü,tabi yılbaşı sistemi 6 ocak sistemine de öncülük etmişti

dediğiniz gibi, Eskişehir'e kar yağması için güney şehirlerin bahar havasında olması gerekiyor :D

31 Aralık 2014

• Modeller özellikle batı orta ve Doğu Akdeniz için 200 kg ve üzerinde yağış miktarı gösteriyor Karaman merkez 100 kg geçer mi? Yoğun kar yağışını be zaman görürüz kalın kar ⛄️ örtüsü süpriz olur mu? Kılanlı hocam ne diyorsunuz

• Modeller özellikle batı orta ve Doğu Akdeniz için 200 kg ve üzerinde yağış miktarı gösteriyor Karaman merkez 100 kg geçer mi? Yoğun kar yağışını be zaman görürüz kalın kar ⛄️ örtüsü süpriz olur mu? Kılanlı hocam ne diyorsunuz

Merkez kalin kar örtüsünü ancak özel sistemlerdd görür bu sistem onlardan degil.13 unden sonrasi eger ufak bi değişim olursa ki beklentim o yönde ozman tatmin edici kar olabilir

• Merkez kalin kar örtüsünü ancak özel sistemlerdd görür bu sistem onlardan degil.13 unden sonrasi eger ufak bi değişim olursa ki beklentim o yönde ozman tatmin edici kar olabilir

Hocam senin düşüncen nedir İç Anadolu geneli ve Konya merkez olarak az da olsa kar olurmu yoksa yağmurun arkası kuru soğukmu modellerin kafası karışık gfs başka alemde ecm başka alemde. :)

Einmal editiert, zuletzt von KoNYaKaR ()

• kilanli üstad tahminin Kayseri merkez bu sistemde ne olur? İnşaallah yine boş geçmeyiz. Rabbim hayırlısını versin İnşaallah.

Valla cok güzel haberler yok.yagis alacak ama tatmin edici değil.ayin 13 unden sonra az da olsa kar olabilir.orasi daha t netlesmedi yagis olacak ama guneyli mi degilmi netlesmedi bence az da olsa alacak.

Yarin ve ayin 12 sinde ise yagmur beklentim var ama çok değil

• Hocam senin düşüncen nedir İç Anadolu geneli ve Konya merkez olarak az da olsa kar olurmu yoksa yağmurun arkası kuru soğukmu modellerin kafası karışık gfs başka alemde ecm başka alemde. :)

Kar olacak 12 sinden sonra insallah.a.b kibrisa yerlesmeisni bekliyorim kar miktari.belli degil