İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Vade bu kadar yakınken bu kadar ayrı düştüklerini hatırlamıyorum değiştirmezlerse hava hoş o gün geldiğinde gözümüz havada olur kim tutturursa tahminini favori modelim olur o zaman.

• Zaten 300 metre üstü için kar var diyor GFS, bizler 300 metre altında olduğumuz için yağmur görürüz yine.

Yanlışın var hocam. Gfs havada da olsa merkez kar görür diyor. Dediğim gibi gerçekleşirse Buca'nın yüksekleri, köyleri Bornova'nın yüksekleri karla buluşur.

• Yanlışın var hocam. Gfs havada da olsa merkez kar görür diyor. Dediğim gibi gerçekleşirse Buca'nın yüksekleri, köyleri Bornova'nın yüksekleri karla buluşur.

Ümit Özdağ on Twitter
    “Babanın yüzündeki ızdıraba bakın. Oğlu Konya’da Suriyeli bir alçak soyguncu tarafından kezzap İle yakılan baba. Türk Milleti’nin acısını içinde hissetmeyen…
    twitter.com

Buradan bakabilirsin hocam, İzmir kar sınırı 300 metrenin altına düşmüyor malesef, kar haritalarının çözünürlüğü düşük, zaten İzmir diyagramında kar ihtimalinin düşük olmasıda kar sınırının 300 metrenin üstünde kalmasından dolayı. Biz yani 300 metrenin altındaki yerler şakır şakır yağmur alacağız, GFS'ye göre. 300 metrenin üstünde olan yerlerde sağlam kar yağışı alacak yine GFS'ye göre.

• Yanlışın var hocam. Gfs havada da olsa merkez kar görür diyor. Dediğim gibi gerçekleşirse Buca'nın yüksekleri, köyleri Bornova'nın yüksekleri karla buluşur.

KKY olabilir bir ihtimal ama kar için yeterli soğuma yok malesef umarım yanılırım ve soğuk beklenilenden daha kuvvetli olup kara çevirir. Neyse şu an boşa konuşuyor olabiliriz ECM desteklemedi sonuçta modeller ortak bir noktada buluşup yağış versinde sonrasına bakarız.

• 2. yarı için soğuk taraftayız.. ikinci hafta ısınma olsun biraz ısınalım ya :)

Hocam bir sıcak, bir soğuk oldu mu benim vücut kendini hazırlayamıyor hasta ediyor bu kışta gribal enfeksiyona yakalanmadım daha ondan korkuyorum normalde her kış banko 1 kere hasta olurum. Şimdi sıcaklar geldiğinde hasta olursam ardından kar yağışlı bir sistem gelir yataktan çıkamazsam sinir olurum :) Neyse iyi bakacağız artık kendimize hasta olmamaya çalışacağım.

• Şu 3-4 Şubat konusunda gfs çok yalnız kaldı. Bence yüksekler bile sıkıntılı, ilk etapta beşyol yamanlar vs kar alır diyordum ama. Bakalım son 48h ye girdik :) bu arada akşamki ecm güncellemesi özellikle 168h sonrası içimi ısıttı özlemişim 850hpa de yeşil tonları görmeyi :) yanlış anlamayın ama ben hakikaten soğuktan yoruldum, dilerim yeşiller sarıya döner de iliğimiz kemiğimiz ısınır biraz. 800tl elektrik faturası gelince isyan ettim artık kusura bakmayın da ısınsın yani yeter. Ha şöyle 2cm kar yağsa değil 800 1800 gelse gıkımı çıkarmam ama kar yok boş boş soğuk, yetti gari

• ">https://www.meteopt.com/modelos/meteogramas/gfs.php?lat=38.47&lon=27.13&lang=en&type=txt&units=m

Buradan bakabilirsin hocam, İzmir kar sınırı 300 metrenin altına düşmüyor malesef, kar haritalarının çözünürlüğü düşük, zaten İzmir diyagramında kar ihtimalinin düşük olmasıda kar sınırının 300 metrenin üstünde kalmasından dolayı. Biz yani 300 metrenin altındaki yerler şakır şakır yağmur alacağız, GFS'ye göre. 300 metrenin üstünde olan yerlerde sağlam kar yağışı alacak yine GFS'ye göre.

Peki bir soru ayni sitede kendi konumumda calistirinca neden kar siniri 250 cikar ?