İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 2020 kışı o kadar rezaletti ki hafızamdan tamamen silinmiş, beynim yaşadığı travmayı böyle atlatmayı seçmiş :hfyeni (18):

2018 kışı da kötüydü ama çok şükür ben yurtdışındaydım o zaman, bol bol kar görmüştüm :hfyeni (18):

2018 de Türkiye Şubat sonu Mart başı koca ayıyı kaçırmıştık Balkanlar’a gitmişti diye hatırlıyorum

• 2017 doğumlu oğlum 4 sene sonra tam anlamıyla kar ile tanıştı oda geçen sene tulpar sisteminde :hfyeni (18): ondan önceki 2018/2019/2020 kötü bir kısti konumumda kar çok göremedik 😅 inşallah bir daha yağışsız kış mevsimi gecirmeyiz. Ocak ayını güzel kapattık sırada Şubat var suabatta da güzel bir sistem alacağımıza inanıyorum ☺️

• Bence 2018 açık ara en kötüydü, sadece İstanbul değil Doğu Anadolu'da bile şehir merkezlerine neredeyse kar düşmemişti.

Katılıyorum İstanbul'da iki kış da birbirinden kötüydü ama ülke genelinde bakınca 2020'de en azından Ankara'dan doğusu biri sağlam iki kez kar aldı. 2018'de kayak merkezlerinde bile kar yoktu resmen o sezonun sonunda Avrupa'ya kaçırdığımız balina da cabası...

• Cuma gecesi kar ve örtü başladı. 6 gündür Kar var. Adliye ile 3-4 km batısı Maltepe arasında dahi ciddi örtü farkı var. Dünyada adalet yokki atmofter de olsundu. Bundan sonra da öyle olacak...

Bol ve saf karlı 3 sistem daha almak dileğiyle hayırlı olsun... forum.havaforum.com/attachment/139810/

Kartal adliyesi ☺️ uzun zaman gidip geldim çalışma dönemimde fotoğrafi görünce ne günlerdi diye içimden geçirdim güzel fotoğraf ☺️👍

• Katılıyorum İstanbul'da iki kış da birbirinden kötüydü ama ülke genelinde bakınca 2020'de en azından Ankara'dan doğusu biri sağlam iki kez kar aldı. 2018'de kayak merkezlerinde bile kar yoktu resmen o sezonun sonunda Avrupa'ya kaçırdığımız balina da cabası...

Evet 2018 kötü geçmesi yetmemiş, dediğiniz gibi kaçırdığımız balina da üstüne tüy dikmişti.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• 2018 Şubat sonu kaçırdığımız sistem gerçekten büyük kazıktı herkese yoğun kar geliyor diye söylemiştim ama büyük sistem kaçınca artık kimseye kesin olmadan bir şey demiyorum bu sistemde bile son 2 günü bekledim

• 2012 subatinda kacirdigimiz bir sistem vardi..cok uzmustu bizi.belki hatirlarsiniz.

1 Şubat sabahı yinede sefaköy 35 cm kar almıştı fakat modeller son günlere kadar tüm Marmara’da 1 metre kar veriyordu o sistem dimi bahsettiğiniz

• Modellerin tam olarak nesini beğendiniz anlamadım… Bence çok kötü ve en az 5’ine kadar net bir şey yok

Şubat ta sistem gelse de 6-7 saatte konumuma 50-55 cm bırakan 22 Ocak 2022 sistemini kolay kolay geçemez bu kadar kısa sürede kar kalınlığı efsaneydi gerçekten ben hevesimi aldım