İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hadımköy yağış bambaşka bir boyuta ulaştı. fabrikadan bir kişi bile kımıldayamadı. geceyi fabrikada geçireceğiz. gidişata göre sabah da çıkmak zor olacak

• İronidir. Anadolu ve boğaz hattında oturan değerli takipçiler nasıl bir gözünüz kaldı. Bağcılar olarak anlık siklon gözünün içinde kaldık. Doğumuz kurudu batımız afet biz ne hissedeceğiizi bilmiyoruz .Eğllencenin ilk katılımcılarındandık oyun dışı kaldık

tam olarak bu

• hocam birbirimizi kandırmayalım o kütlelerin hakim rüzgar yönünden dolayı gelmeyeceğini biliyoruz en ihtimalle Anadolu yakasının kuzeybatısı (Ümraniye-beykoz-üsküdar-çekmeköy) hattı harici sıyıracağını da rüzgar yönünün gece 11-12 sularında yıldıza döneceğini ve o saatlerde de kütlelerin cılızlaşacağını

Anadolu Yakası'nın peşinde olduğu kütleler zaten Zonguldak'ta oluşan ve şu anda Sakarya açıklarındaki sarı ekolu kütleler.

• hadımköy yağış bambaşka bir boyuta ulaştı. fabrikadan bir kişi bile kımıldayamadı. geceyi fabrikada geçireceğiz. gidişata göre sabah da çıkmak zor olacak

gişelerin orda yontar da karşı komşum çalışıyor az önce eşi söyledi servis 1 2 km gitmiş kontak kapatıp servis aracını bırakmışlar ve fabrikaya geri dönmüşler fabrikada kalacaz demiş

allah yardımcısı olsun yollarda olanların . siz hangi fabrikadasiniz acaba

• Belki de Avrupa yakası batisi adina 24 Ocak sistemi geride kalan tüm sistemleri geçmiştir. Bizim fotoğraflardan anladıklarimiz bu yönde . Mükemmel bir birikim ve tipi şeklinde saatlerdir yağış aldılar ve daha devam ediyor . Kendileri adına çok sevindim burdaki paylaşımlarını normal olarak karşılıyorum nadir olan bu hava olayından dolayı. Anadolu yakası olarak gece saatlerinde muhtemel Yoğun Dek alacağız ama Vortex le hiçbir alakası olmayacak . Nasibimizi bekliyoruz .

• Hocam çok geçmiş olsun, yakın olsam gelirdim ama ben de Bahçeşehir'de kaldım. Arkadaşın evi işe yürüme mesafesi, 4 5 kişi oraya sığındık çok şükür.

• Bu vorteks doğulayıp bize doğru kaymayacakmıydı etkisini azaltıp döne döne vurmayacakmıydı

Vorteksin doğulamasıyla elde ediliyor zaten bu kütle oluğu. Konumda açıkladım her şeyi. Hat yavaş yavaş doğulayacak, öyle kütle gibi değil cephe yağışı gibi kar alan alanların doğuya kaydığını göreceğiz.

• Bari sen yapmasaydın. Hayretler içerisindeyim, trollerin kuruntularına düşmüş kaç yıllık üye.

Niye hemen trol yaftası yapıştırıyorsunuz ? Bakın bugün öğlen saatlerinden beri aksi yorum yapanlara kötü sözler söyleniyor. Buna bende dahil. Ben bir kar delisiyim ama gerçekler de var değil mi ? Buradan bir yoruma etkilenip umutlananlar var. Akşam anadolu yakası kopacak deniyordu burada öğlen. Ben ise hayır diyordum, radar belli yahu belli işte. O kütleler gelmedi, gelmiyor gelmeyecek de. Şans batı avrupaya vurdu bunu böyle kabul etmek lazım. İstanbulun boğaz ve avrupa yakası bu sistemden en ufak etki dahi görmedi. Şu anda en ufak bir kar tanesi dahi yok, bu saatten sonra gelen de Dek yağışları olur zaten ve sistemin sonuna geldik. Vorteks maalesef istanbulu etkileyemedi bunu kabul etmek lazım artık. Biraz daha batılasaydı şu an her taraf silivri,esenyurt,arnavutköy gibi kopuyor olma şansı vardı ancak o şansı kaçırdık işte. İstanbul'da her sene oluyor bu, bir efsane mutlaka bir yere vurup bir yere vurmuyor. İstanbul tam anlamıyla efsaneyi 2004'de yaşadı ve bitti. Aksi gelene kadar tek efsane 2004'tür. Kadıköy, maltepe sahilde dahi yarım metre kar gördürmüştür 2004.

• Bu vorteks doğulayıp bize doğru kaymayacakmıydı etkisini azaltıp döne döne vurmayacakmıydı

hani bir çizgi film tusubasa diye topa bir vuruyordu top döne döne gol olurdu işte o topa vuran tusubasa (avrupa) oldu gölü yiyen kaleci de biz (anadolu) oldu

• Niye hemen trol yaftası yapıştırıyorsunuz ? Bakın bugün öğlen saatlerinden beri aksi yorum yapanlara kötü sözler söyleniyor. Buna bende dahil. Ben bir kar delisiyim ama gerçekler de var değil mi ? Buradan bir yoruma etkilenip umutlananlar var. Akşam anadolu yakası kopacak deniyordu burada öğlen. Ben ise hayır diyordum, radar belli yahu belli işte. O kütleler gelmedi, gelmiyor gelmeyecek de. Şans batı avrupaya vurdu bunu böyle kabul etmek lazım. İstanbulun boğaz ve avrupa yakası bu sistemden en ufak etki dahi görmedi. Şu anda en ufak bir kar tanesi dahi yok, bu saatten sonra gelen de Dek yağışları olur zaten ve sistemin sonuna geldik. Vorteks maalesef istanbulu etkileyemedi bunu kabul etmek lazım artık. Biraz daha batılasaydı şu an her taraf silivri,esenyurt,arnavutköy gibi kopuyor olma şansı vardı ancak o şansı kaçırdık işte. İstanbul'da her sene oluyor bu, bir efsane mutlaka bir yere vurup bir yere vurmuyor. İstanbul tam anlamıyla efsaneyi 2004'de yaşadı ve bitti. Aksi gelene kadar tek efsane 2004'tür. Kadıköy, maltepe sahilde dahi yarım metre kar gördürmüştür 2004.

konum bilgilerini gir önce sonra trol oldugunu kabul et

• Sözde üzerimize kütle geldi o da boş çıktı anca hafif atıştırıyor 🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️ bütün gücünü batı hattında harcadı. Doğu avrupa ve anadolu olarak ağır kazık yedik bugün 😢😢