İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • O kadar çok ümitlenmişim ki fark etmeden şu anda psikolojik olarak resmen çöktüm tamam Avrupa yakasının daha çok yağış alacağı önceden kesinleşmişti ama sonrasında biraz gücünü kaybederek Anadolu Yakasına da vuracağını düşündüğümden bu kadar rekor fark beklemiyordum sağlık olsun en azından oralardaki barajlara yaramıştır belki bi nebze...

Bir sonraki sistemde bir bakarsın bu tür bir yağışı biz alırız. Meteorolojide maalesef bu tür dramatik değişimler olabiliyor.

• Ben boğaz çevresi ve Anadolu yakasında oturan arkadaşları anlıyorum. Benim konumumu teğet geçse ben üzülmekten öte çıldırırdım. Buradaki arkadaşlar yine iyi sabrediyorlar bu çileye. İnşallah orasida gecenin geri kalan kısmında bizim gibi ihya olurlar.

Yada kafanızdan "doğulu sistem gelsin" diyen birini seçip sallardınız. Haksız mıyım?

• O kadar çok ümitlenmişim ki fark etmeden şu anda psikolojik olarak resmen çöktüm tamam Avrupa yakasının daha çok yağış alacağı önceden kesinleşmişti ama sonrasında biraz gücünü kaybederek Anadolu Yakasına da vuracağını düşündüğümden bu kadar rekor fark beklemiyordum sağlık olsun en azından oralardaki barajlara yaramıştır belki bi nebze...

Öyle bi anlattınız ki sanki anadolu yakasına hic yagmadı :D

• Bir sonraki sistemde bir bakarsın bu tür bir yağışı biz alırız. Meteorolojide maalesef bu tür dramatik değişimler olabiliyor.

Artık ona dair bile ümidim kalmadı açık konuşmak gerekirse ne zaman sistem gelse Anadolu Yakasını daha çok etkileyecek dense bile Avrupa Anadoluya açık ara fark atıyor her defasında...

• Ben boğaz çevresi ve Anadolu yakasında oturan arkadaşları anlıyorum. Benim konumumu teğet geçse ben üzülmekten öte çıldırırdım. Buradaki arkadaşlar yine iyi sabrediyorlar bu çileye. İnşallah orasida gecenin geri kalan kısmında bizim gibi ihya olurlar.

inş senle yaptığımız konuşmayı hatırlıyorsundur ne demiştim sana ayrıca ben demiştim diyeceğimide söylemiştim

sizin adınıza sevindim bizde dün baya sağlam kar aldık hamdolsun

kaçırdıklarımıza bakarak üzülmeye gerek yok kazandıklarımızın kıymeti azalır

• Ya siz ne olsun istiyorsunuz yollar kapansın felaket olsun insanlar dışarı çıkmasın rezil mi olsun istiyorsunuz.Yagdi anadolu yakasına 2 gündür işte kahvenizi aldınız içtiniz seyrettiniz kar yağışınida forumun hocaların tahminide tuttu.Calisan anne gördüm bugün yemin ederim duyar falan kasmiyorum kadın bebek arabasının her yerini sarmış sarmalamis cocuk üşümesin diye belliki mecbur bırakacak bir yere sabah saat 7.30 daha bizi çalıştırıyor işveren sahada açık havada yapcan diyor ayağın üşürmü ıslanır mı kimi umrunda bunuda ayağında ısıtıcı varken söylüyor bide eli çatlamış soğuktan böyle krem sürüyordu ellerine ,yemin ederim çekemedim fotoğrafını kopek kedi ve karga yan yana çöpün kenarında yemek ayikliyor hiç biride birbirine demiyorki ya noluyoruz .Sizin bu kadar çok istediğiniz kar belki birinin felaketi gerek yok gerilemeye gerek yok kasmaya gelmiyor ise vardır Rabbımın bir bildiği kim bilir kimin dua si kabul oluyor.

hocam avrupa yakasının tamamı alamadı maalesef mesela eyüp tarafları tam bir hayal kırıklığı yaşadı resmen.

uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

• Kütlelerde bir güç kaybetme yok . Aksine Rivanın kuzeyindeki kütleler sarı turuncu ekolu. Fakat rüzgar yönü Anadolu yakası için hala kötü durumda . 1-2 saat daha bekleyeceğiz anlaşılan.