Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yok sistem fosladı yok öğleden sonra umudum yok bilmem ne bilmem ne. Bu kadar nankör davranmanın bir anlamı yok arkadaşlar. Yağmur veya kar ne fark eder her ikisinede ihtiyacımız var. Biraz şükretmesini bilelim. Gönül ister ki tabiki kar alalım ama biraz sabır arkadaşlar. 3-5 gün sonra su sıkıntısı çektiğimizde bu yağışları mumla arayacağız

• Meteociel in tahmini, akşam altıya kadar saf kara dönmüyor. Onun öncesinde düşen miktar 14 mm, saf kara döndükten sonra gelmesi beklenen yağış da pazar günü dahil yaklaşık 10 mm, kaçan balık büyük oldu cidden ...

• Yok sistem fosladı yok öğleden sonra umudum yok bilmem ne bilmem ne. Bu kadar nankör davranmanın bir anlamı yok arkadaşlar. Yağmur veya kar ne fark eder her ikisinede ihtiyacımız var. Biraz şükretmesini bilelim. Gönül ister ki tabiki kar alalım ama biraz sabır arkadaşlar. 3-5 gün sonra su sıkıntısı çektiğimizde bu yağışları mumla arayacağız

Kesinlikle her cümlesine katılıyorum. Güneş yerine yağmur olmasını tercih ederim bu kuraklıkta. Gönül kar ister ama yapacak bir şey yok.

Ya hayır zoruma giden ankaranın çoğunluğu kar alırken yağmuru izlemek zoruma gidiyor

• Meteociel in tahmini, akşam altıya kadar saf kara dönmüyor. Onun öncesinde düşen miktar 14 mm, saf kara döndükten sonra gelmesi beklenen yağış da pazar günü dahil yaklaşık 10 mm, kaçan balık büyük oldu cidden ...

Akşam dışında öyle ahım şahım bir kar gözükmüyor anladığım kadarıyla sonrası Sibirya

Ben buna katılmıyorum kusura bakmayın, burası meteorolojik olayların yorumlandığı, bu tarz olaylardan keyif alanların kendini ifade ettiği bir platform, bu meteorolojik olaylar içinde de en çok ilgimizi çeken kar yağışları tabii ki, bu kadar beklenti olup gerçekleşmeyince de insanlar duygusallaşıp bunun etkisiyle umutsuz şeyler yazıyorlar ister istemez, ha yağmur ha kar farketmeyebilir sonuçta kar da eriyip su olacak diyebilirsiniz ama geceden beri yaşadığım can sıkıntısını düşününce şunu söyleyebilirim, en azından benim için bu iş bu kadar basit değil 😂 o nedenle ben biraz daha anlayış bekliyorum hakkımdır değildir onu bilemem onu sizlere bırakıyorum 😅

• Sistemle alakalı bir beklentim kalmadı, Yine aynı terane Sıcaklık sorunu, Geçmiş olsun hepimize, bir sonraki sistemi kovalamaya başlayacağım Şubatın başında aşırı güzel sinyaller mevcut umarım kara gömülürüz :gun_bandana:

• Bu kadar karalar baglamayalim arkadaşlar tamam bizim istedigimiz gibi gelmedi sistem ama zaten alçak kesimler için kky ve yağmur beklenmiyorda değildi şimdiden sonrasi önemli artık.

• Hemen pes etmeye karalara bağlama ya gerek yok burası angara sayfası gardaşlarım sıcaklık düşüşü başladı ben 15.00 dan önce kara dönmesini bekliyorum yağışın ankara genelinde

• niye sistemi bitirdinizki ilk dalga beklendiği gibi gelmedi ancak 2. Dalga nasıl gelecek bilemiyoruz çok iyi olacakta demiyorum sadece radar takibi yapalım sistem bitsin eğer kötü gelirse o zaman sistem fosladı deriz.