İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Günaydın arkadaşlar

Bahçeşehirde göz gözü görmüyor muazzam yağıyor, demek isterdim ama yol a atılan tuz kardan daha fazla :)))

• Konumumda 3-5cm civarı örtü var. Benim beklentim 7-10cm civarında olmasıydı ama olsun hiç önemli değil bu daha başlangıç. Şimdi daha heyecanlı kısma geldik. Dek ve mezeosiklon (vortex).

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Az önce kalktım ve ara arabalar çatılar ve ağaçlar beyazlamış bu bile beni heyecanlandırıyor geceyi çok merak ediyorum öğlen yine uykumu alacağım gece nöbette olurum

• GFS 24 gecesi boğaz'a verdiği yoğun yağışı kaldirmış, Yağışı Silivri'nin de karaya çıkarmış. Yanlış mı görüyorum ?

25'i de ektedir.

İcon ise hâlâ aynı tum yerlere güzel yağış var.

• Ayazağa Vadistanbul’da çimleri ve arabaları biraz belli belirsiz beyazlatmış. Malesef düşük beklenti için bile hayal kırıklığı bir başlangıç oldu.

• Sistemin kaymağını Tuzla sahil çok güzel yedi her yer bembeyaz . Sistem gelmeden öncede soylemistim . Ümitli olduğumu yağışı Kocaeli ve Adapazarı tarafına çok veriyor ee soğukta mükemmel tuzla iyi alır dedim . Tek korkum sıcaklık durduğu an erime gerçekleşirdi tuzla adına . Çok şükür güzel kar yagisi oldu devamı dileğiyle 🤲

• Odamın penceresinden bakınca gördüğüm,

İki ve üçüncü fotograflar sokağımın durumu, buraya bir dip not ekliyim; il dalga ceviz büyüklüğünde lapa lapa yağan kar ardından bir miktar erime oldu yollar bayaa cıvıdı onun üzerine tekrar yağış aldık ve devam ediyor ince ince.

Son fotograf da arabmın üstünü temizlemiştim, 3 cm falan yine birikim var, bu da demek oluyor ki,

Sancaktepe yenidoğan olarak 10 cm’ye yakın yağış aldık 😎 Allah bereket versin, devamını bekliyoruz 😎

• GFS 24 gecesi boğaz'a verdiği yoğun yağışı kaldirmış, Yağışı Silivri'nin de karaya çıkarmış. Yanlış mı görüyorum ?

25'i de ektedir.

İcon ise hâlâ aynı tum yerlere güzel yağış var.

Benim ustadlarimdan ogrendigim bilgilerden biride vade cok yakinken Yagis icin sinirli alan modellerine bakmak gerektigini ve hatta iconunda son zamanlarda basarili oldugunu duydum. Yanlisim varsa duzeltin lutfen. Bakalim ustadlarimiz son yorumlarinda bulundular zaten sistem bitimi gorucez herseyi. Bu geceden itibaren tadini cikaralim. Bende avrupa yakasinda bogaz tarafibdayim sisli besiktas civari. Insallah Umarim Tum istanbulumuz guzel kar alir . Herkesin yuzunde gulumsemeler olur. Herkes benci olarak degilde biz olarak dusunurse hayat harika bir yer 😊🥳🥂