İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam 2 3 sayfa gezin önceki sayfaları görceksiniz

Şimdi gördüm kafadan atıyorlar boş ver onları. Ama ben umutluyum 10-25 cm arasında bir şeyler görebilirim. En azından 2017 nin Çeyreğini görür konumum. ^^

• Arkadaşlar hesap yaparken İstanbul üzerindeki ısıyı hesaba katıyor musunuz yani bu sizce önemli bir kriter mi? Yaklaşık 20 milyon kişi yaşıyor bu şehirde.

Yani daha doğru dürüst Yağmur yağmıyor. Küresel ısınmanın etkileri çok bariz görünüyor yıllar içinde düşen bir yağış miktarı var.

Gönül ister ki şehir sessizliğe gömülsün birkaç gün kar manzarasının tadını çıkartalım oynayalım fakat açıkçası ben kendi adıma konuşmam gerekirse İstanbul için pek ümitli değilim

• Şu trolleri temizleyin. Sitenin kalitesini düşürüyorlar. Ne biliyorsun da yorum yapıyorsun. Laf olsun torba dolsun ilkesiyle hareket etmeyin. Burada sen bir şeyler biliyorsun diye de para vermiyorlar. Bu yüzden sakin ol evlat!!

• Hava inşallah biraz daha ısınır soğuma o kadar hızlı olur, şöyle anlatim buzdolabının arkasına bakın, motor kısmından sıcak hava çıkar bunun sebebi buzdolabının içindeki çeşitli gazlar yoluyla (R134a) gibi içerdeki sıcak havanın dışarı atılmasıdır.Birde derin donrucuya bakın motor arkasındaki sıcak daha fazladır.Çünkü içeriden daha fazla ısı çekilerek dışarı atılır.Yani ısı ne kadar artarsa bugün arkadan gelen soğuk hava dalgasıyla birlikte yer seviyesinde hızlı bir düşüş olur.

• Herkese kolay gelsin, Bir sorum olacak güleceksiniz belki ama, Bayrampaşa İstanbulun neresinde kalıyor, Boğaz çevresinde mi kuzeyinde mi

• Arkadaşlar hastaneye geldim ve uyuz tanısı koyuldu. Geceden beri kaşınıyorum hanginiz beddua etti

Hacı geçmiş olsun da hastaneye gitmene gerek yoktu. ( Mizah amaçlı bir yorum) Genellikle uyuz ediyorsun yorumlarınla ya ona atıf da bulunmak istedim. Dostum ileriye gittiysem özür dilerim şimdiden (şaka)😁

• Şu sistemde en az sahil kesimleri bile İstanbulda Zeytinburnu bakırkoy yesılyurt yani kıyı kesimler bile Avrupa yakasında 15 cm rahat kar alır benim anlamadım nokta yok surası kac cm alır burası kac cm alır cok sacma sorular buradaki hocalar bu millete iyi dayanıyor sistem güzel herkes keyfini cıkarsın İstanbul Avrupa yakasında Anadolu yakasıda örtü olusacak ama yok 40 cm 50 cm 1 metre bunlar cok sacma sorular aklı selim hareket edin en sahil kesim Zeytinburnu bile - 4 Allah dısarda olanların yardımcısı olsun partilerimizin kedilerimiizin kopeklerimizin yardımcısı olsun evet keyfi güzel kar bir hastalık dır kac yasında olursan ol bir hastalık dır ama sorular gercekten cok sacma zaten gerekli acıklama yapıyorlar nasıl bir sistem nasıl bir yagıs ayrıntılı bir şekilde hava forum yetkilileri yazmıs anlamadım konu burdakı yetkililer ilçe ilçe mi yazacak Allah rızası için akli selim hareket edin

• Herkese kolay gelsin, Bir sorum olacak güleceksiniz belki ama, Bayrampaşa İstanbulun neresinde kalıyor, Boğaz çevresinde mi kuzeyinde mi

Yapma ustaaa😂 Bayrampaşa kuzey olur mu hiç İstanbul’un iç ve orta kesimleri dedikleri tanıma uyuyor boğaz sayılmaz ama boğazın aldığından nasiplenir yine de