İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hayırlı sabahlar değerli İstanbullular

Döşemeye hazırsak atkı, bere, kızak ve geyiklerinizi lütfen yanınıza alın.

Yağış ve kar haritalarına pek itibar etmeyin. Yağış için WRF+Radardan vazgeçmeyin.

Dozunda bir sistem olsun. Kıyılar 15+ diğer yerler 25+ birikim olur bana göre.

Çatılara kapı önlerine su ekmek koyalım. Hayvanlar aç kalmasın.

• Valla beyler ben Samsun’dan İstanbul kameralarını Zevkle seyredeceğim☺️. Bu tarihlerde İstanbulda olmak isterdim🙏🏻 Heyecanla sistemin İstanbul’a girmesini bekliyorum bu sistemi doya doya yaşayın☺️

• yağış konusunda ecmwf nin gösterdiğine beklentiyi oluşturmak lazım yada enaz bu kadar bekliyelim fazlası bizi sevindirir gerçekçi olmak konusuna bende katılıyorum ayrıca herkeze yetecek kadar veriyor

daha benim üzerime yağan bir tane kar kristali yok öyle metrelik uçmayalım

• Uzun oldu,

Ne zor oldu

Gök yoruldu

Yağ gel

Her şey kalsın

Yalnız aşkla

Yalnız aşkla

Yağ gel

Affettim (GFS)

Kendini akla

Yalnız aşkla, yalnız aşkla yağ gel

Kar gel

Bildiğin ne varsa

Yağ gel

Gözüm yok doluda yağmurda

Yalnız sanadır bu hasretim

Dön gel

Vaktimiz daraldı

Zaten şu küresel ısınmada

Yen inadı sevgilim

Arkadaşlar, hepinize bol karlı günler diliyorum. Endişe yapmayın yav tadını çıkarın :)

• yağış konusunda ecmwf nin gösterdiğine beklentiyi oluşturmak lazım yada enaz bu kadar bekliyelim fazlası bizi sevindirir gerçekçi olmak konusuna bende katılıyorum ayrıca herkeze yetecek kadar veriyor

Bİ taraf 40-50 cm alırken bi tarafın 10-15 cm alması o 10-15 cm alan kesmi mutlu etmez. Netice itibariyle 15 cm kar götür ama öbür tarafın 50cm alması zoruna gider.

sen namazlı abdestli bir abiye benziyorsun bu cuma gününün bereketine istediğin olacak ve çok güzel kar yağacak

• Bİ taraf 40-50 cm alırken bi tarafın 10-15 cm alması o 10-15 cm alan kesmi mutlu etmez. Netice itibariyle 15 cm kar götür ama öbür tarafın 50cm alması zoruna gider.

hocam sen nasıl beşiktaşlısın ya hakketen bana özelden tel at gelicem sistemde sizin o tarafa bak gör enaz bu yaka kadar kar olacak beraber bi foto atacaz bende altına ben demiştim yazıcam

hep aynı hikaye görmüyormusun her sefer anadoluya yağacak avrupa bakacak deniyor ne zaman bizden az kar aldın senin olduğun bölgede

herkezden fazla kar göreceksin ben eminim

• Bİ taraf 40-50 cm alırken bi tarafın 10-15 cm alması o 10-15 cm alan kesmi mutlu etmez. Netice itibariyle 15 cm kar götür ama öbür tarafın 50cm alması zoruna gider.

bu her sistemde olan bir şey ki her yere aynı miktarda yağması mümkün mü sizce

#osenebusene

• hocam sen nasıl beşiktaşlısın ya hakketen bana özelden tel at gelicem sistemde sizin o tarafa bak gör enaz bu yaka kadar kar olacak beraber bi foto atacaz bende altına ben demiştim yazıcam

hep aynı hikaye görmüyormusun her sefer anadoluya yağacak avrupa bakacak deniyor ne zaman bizden az kar aldın senin olduğun bölgede

herkezden fazla kar göreceksin ben eminim

Zaten tek umudum bermuda şansı hocam. Birde Beşiktaşlı olmamın konu ile ne alakası var anlayamadım 😂

• sen namazlı abdestli bir abiye benziyorsun bu cuma gününün bereketine istediğin olacak ve çok güzel kar yağacak

hocam bu öyle bir şeyki ben camide dua ederim diğeri kilisede öbürü neskafesini içerken ama hepimiz aynı beklenti içindeyiz. isteiğimiz ortak

bu yüzdende seviyoruz bu tabiat olayını. hele bi kar yağsın, kavgalı olduğun komşunla bahçede kardan adam yaparken bulubilirsin kendini

küçük büyük herkez bekliyor olacak inş.

• Milyar dolarlık ecmwf ve modeller hala 48 H çözemiyor.

Bence GFS ve ECMWF kapatılmalı :)

Biz gemden devam edelim en iyisi.

GEM iyidir hoştur 😅

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333