İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Güncel

• Avrupa yakası ile Anadolu yakasında husumet yoktur fakat geçtiğimiz her Anadolu yakasına en kaliteli dekler gidecek denildiğinde Avrupa yakası olumsuz olsada Anadolu'yu yakalamıştır.(Bu bir tahmin değil gözlem)

• Tulpar gelmeden önce çok daha güçlü gözüküyordu. Gelen o sistem kırpılmış hali. Benim gibi sahilde oturanlar için hüsran yarattı, çok yakın mesafelerde dramatik farklar oluştu. Fakat yüksekler için güzel bir sistemdi.

• Avrupa yakası ile Anadolu yakasında husumet yoktur fakat geçtiğimiz her Anadolu yakasına en kaliteli dekler gidecek denildiğinde Avrupa yakası olumsuz olsada Anadolu'yu yakalamıştır.(Bu bir tahmin değil gözlem)

Örnek şubat 2015 sistemi(anadoluya fark atmisti)

Tulpar sisteminde Anadolu Yakasına beklediğim kütleyi Avrupa Yakası almıştı şaşırmıştım ve 10 cm almıştık. :hfyeni (29): Sürprizleri severiz biz. :)

• Arkadaşlar siz ara ara benim analiz değerlendirme yaptığım mesaja alıntılayıp güncel diye yazarsanız teşekkür ederim. Çünkü göremeyenler oluyor, sayfalar çok hızlı geçtiği için doğal olarak tüm mesajları okuyamıyorum.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Benim telefon yagmur yagar diyor

Evet forumu kapatıyoruz. Hatta ECMWF ve GFS de yarın kapanacakmış. Dünyadaki tüm meteoroloji işleri sizin telefondan yürüyecekmiş bundan böyle. Bugün Birleşmiş Milletler toplanmış bu konuda hem de.