İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • şu masadakinin yarısı olur merkezi istanbul sahillerinde neden herkes mutsuz anlamıyorum doğrusu beklentiyii 6 ocak 2013 sistemine göre endekslemeliydik 2017 dillerden düşmüyor maalesef hal böyle olunca sistem beğenmiyor miillet tepemizde 5 gün boyunca -40-45 lik bulut dönüyor

2017 den fazlası olacak 8o  :D Kendi şahsi fikrimce sahiller de dahi 7-10cm kar örtüsü olur. Harika birşey bu ama sakarya kocaeli hattını görünce bizde de 50cm bizde de olsa keşke diyor (ben dahil) Öyle olursa da sahiller için sıkıntıya giriyor sistem bakalım en hayırlısı neyse o olsun inşallah 10-15cm saf kar benim için yeterli. Yarın akşam noktayı koyarız %90

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• Ben şahsen modelllerin gosterdigi kar yağışından daha fazla yagis alacağımızı düşünüyorum,deklerde cabası olacaktir.

• 2017 den fazlası olacak 8o  :D Kendi şahsi fikrimce sahiller de dahi 7-10cm kar örtüsü olur. Harika birşey bu ama sakarya kocaeli hattını görünce bizde de 50cm bizde de olsa keşke diyor (ben dahil) Öyle olursa da sahiller için sıkıntıya giriyor sistem bakalım en hayırlısı neyse o olsun inşallah 10-15cm saf kar benim için yeterli. Yarın akşam noktayı koyarız %90

tahminim şu gfs-ecmwf-icon gibi gelirse ara ara yağışlarla ara ara erimelerle kıyılarda ortalama 10-12 cm örtü durur 5-6 gün yükseklerde de 20-25 cm bandında durur geceleri de dona çekeceğinden katur kutur buz da olur daha nolsun thundersnow da yüksek olasılıklı bir anda bir dek gelir 30 dkda 5 cm bile bırakabilir şans işi orası

• Tahminlerde bu sistemdeki kar yağışının bugün en geç öğleye kadar olacağını bununda çoğunun Anadolu yakasında gerçekleşeceğini söyleniyordu ama saat 3 oldu ve Avrupa yakasında hala yağış var. Diyeceğim o ki anı yaşamalı 3-4 gün sonrasını şimdiden kafaya takmamalı. Hava sürprizlere gebe...

• 2017 den fazlası olacak 8o  :D Kendi şahsi fikrimce sahiller de dahi 7-10cm kar örtüsü olur. Harika birşey bu ama sakarya kocaeli hattını görünce bizde de 50cm bizde de olsa keşke diyor (ben dahil) Öyle olursa da sahiller için sıkıntıya giriyor sistem bakalım en hayırlısı neyse o olsun inşallah 10-15cm saf kar benim için yeterli. Yarın akşam noktayı koyarız %90

7 cm ne abi efsane sistem diyorlardı tulpar son günü zaten 7 cm bıraktı kıyılara bu sistem balon ozaman

• Arkadaşlar daha henüz oturmamış bir sinoptik söz konusu. Bu yağış haritalarına çok fazla takılıyorsunuz. Marmara bölgemizin doğusu kadar İstanbul'da çok şanslı olacaktır. Bekleyip en iyisini alacağız.

• 7 cm ne abi efsane sistem diyorlardı tulpar son günü zaten 7 cm bıraktı kıyılara bu sistem balon ozaman

Ben kendi fikrim diye belirttim. Dek söz konusu kendi dedigin gibi bir kütle bakarsın 7cm bırakır sadece.normalde zaten yarın akşam daha çok netleşir. Ayrıca sahillerde 7cm kar balonise 18-19-20 kışlarında kaç kere 7cm örtü gördün?

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• Ben kendi fikrim diye belirttim. Dek söz konusu kendi dedigin gibi bir kütle bakarsın 7cm bırakır sadece.normalde zaten yarın akşam daha çok netleşir. Ayrıca sahillerde 7cm kar balonise 18-19-20 kışlarında kaç kere 7cm örtü gördün?

Geçen seneki Tulpar sisteminin Deklerinden 10 cm civarı görmüştüm. Eğer daha güçlü Dekler gelirse neden olmasın 20-25 cm görebilirim. Birde o Dek leri hiç beklemiyordum rüzgar durumu aşırı kötüydü. :)

• Ben kendi fikrim diye belirttim. Dek söz konusu kendi dedigin gibi bir kütle bakarsın 7cm bırakır sadece.normalde zaten yarın akşam daha çok netleşir. Ayrıca sahillerde 7cm kar balonise 18-19-20 kışlarında kaç kere 7cm örtü gördün?

2017 yi geçer demiştin 2017 de konumumda 30-40 cm arası vardı bu kadar beklemiyorum ama 20-25 arası 2017 ye yaklaşır

• Arkadaşlar, 2017 den sonra en iyi kar yağışını alacağımız sinoptiğimiz var. Neden karalar bağlayıp sürekli negatif düşünüyorsunuz ? Ocak ayının ilk yarısı gibi bomboş geçse daha iyi mi olacak ? -45 lik bulut var üstümüzde .. İstanbul süprizlerin şehri. Güzel bir 4-5 gün kar yağışı alacağız. Negatif düşünmeyelim lütfen