İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • salı günü cephe değil ama dek ile ilginç şeyler yaşayacağız gibi gözüküyor heway snow thunder snow yaşamak için şartlar cok uygun gözüküyor.

• Berkay34 hocamın izni olursa istanbulla ilgili olarak salı be çarşamba günü için bir kısa bir tahmin de bulunmak istiyorum. Santimde vereceğim. Bu bir risktir ve bu riski göze alıyorum

18-19 için Ferhatpaşa'da 10cm birikim bekliyorum hadi bakalım poyraza rağmen biraz risk alalım.

Riskleri alalım tecrübeleri konuşturalım.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• DEK genelde avrupa yakasına daha iyi vurur ama sanırım salı,çarşamba karayel var bu yüzden anadolu yakası daha çok etkilenebilir herhalde umarın iki yakayada oluk oluk dek yağar

• Salı günü yağmur şeklinde başlayacak olan yağışların zamanla (kısa sürede) kly ve kar yağışına dönmesini bekliyorum. Özellikle geceden itibaren istanbulun kuxeydoğusu başta olmak üzere gök gürültülü kar yağışları eşliğinde orta ve kuzeyinde 8 ila 10, Kıyılarda 5 santim civari örtü oluşturmasını bekliyorum. Yağıştan en çok etkilenmesini beklediğim noktalar anadolu yakasının kuzeyi olmak üzere genel anlamda il genelinde herkesi ziyadesiyle tatmin edecektir.

Tahminim tutmazsa da affola.

• Salı günü yağmur şeklinde başlayacak olan yağışların zamanla (kısa sürede) kly ve kar yağışına dönmesini bekliyorum. Özellikle geceden itibaren istanbulun kuxeydoğusu başta olmak üzere gök gürültülü kar yağışları eşliğinde orta ve kuzeyinde 8 ila 10, Kıyılarda 5 santim civari örtü oluşturmasını bekliyorum. Yağıştan en çok etkilenmesini beklediğim noktalar anadolu yakasının kuzeyi olmak üzere genel anlamda il genelinde herkesi ziyadesiyle tatmin edecektir.

Andolu yakasının kuzey kısmı dediniz ya beni benden aldınız bir Beykozlu olarak 😂 bu zamana kadar hrp izledik artık bi şov yapalım beykoz ilk defa kurak geçiyor istanbul geneline göre

Hocam aynen katılarak 1 cümle de ben ekliyim. -40 derece üst seviye soğuğu ile vurduğu ilçeye 3-4 cm daha ekler.

• Berkay34 hocamın izni olursa istanbulla ilgili olarak salı be çarşamba günü için bir kısa bir tahmin de bulunmak istiyorum. Santimde vereceğim. Bu bir risktir ve bu riski göze alıyorum

Estağfurullah hocam, tabiki yapabilirsiniz. Sizin tahminlerinizi de gayet başarılı buluyorum, yanıldığınızıda çok az gördüm, hatta hiç bile denilebilir. Atmosfer tecrübeniz oldukça yüksek. Risk almanız bile bir başarıdır hocam. Umarım tutar tahmininiz.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

Hayırlı olsun /scatisma2::341 :gun_bandana:

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk