GFS-ECMWF-UKMO YORUMLAMALARI (Ocak 2022)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ecmwf bişeyler görmeye başladı inşaAllah bozmaz

vala ne gfs de ne de ecm de hıc bır numara yok.dıyagramı da begenmedım.kıylar adına begenılecek hıc bır yanı yok.tarıhe yazılmaz umarım bu kış..çok üzücü şimdiye kadarki süreç. ve ustelık en az 10 gün kar adna hıç umut yok kıyılar için

• 14-15 siteminden kıyılar adına birşey çıkmayacağını söylemiştim. Ama 14-15 salınımı Orta Avrupa’da basınç dizilimlerini yeniden yerleştiriyor başka bir deyişle pattern değişiyor. 21-22 si gibi ise bu sezonun en sert Soğuk ve yağışlı hava dalgası sinyallerini veriyor. Takipteyiz sinoptiklere yansıyacaktır. Bir haftaya kalmaz o tarihler için hamak göreceksiniz inşallah.

• 14-15 siteminden kıyılar adına birşey çıkmayacağını söylemiştim. Ama 14-15 salınımı Orta Avrupa’da basınç dizilimlerini yeniden yerleştiriyor başka bir deyişle pattern değişiyor. 21-22 si gibi ise bu sezonun en sert Soğuk ve yağışlı hava dalgası sinyallerini veriyor. Takipteyiz sinoptiklere yansıyacaktır. Bir haftaya kalmaz o tarihler için hamak göreceksiniz inşallah.

Hocam tül istemiyoruz döşeme geliyormu onu söyle:))

• vala ne gfs de ne de ecm de hıc bır numara yok.dıyagramı da begenmedım.kıylar adına begenılecek hıc bır yanı yok.tarıhe yazılmaz umarım bu kış..çok üzücü şimdiye kadarki süreç. ve ustelık en az 10 gün kar adna hıç umut yok kıyılar için

Hocam yanlış anlamayın ama sizce de biraz abartmıyor musunuz? Çok güzeldi keşke tekrar yaşayabilsek dediğimiz kışlarda bile aleyhimize paternle geçen 10-15 günlük süreçler olmuştur ve öyle karanlık bir görüntü de yok ilerisi için ay ortasında patern tekrar lehimize dönüyor. Tabi herkes ister -16'lar daha on gün önceden göstere göstere gelsin ama geçtiğimiz kışlara bakınca şu anda son güncellemelerde ısrarla gözüken soğuk ve yağışlı havalar bile büyük nimet, geçen sene kışın ilk yarısında gördüğümüzü düşünüyorum gerçekten kışın adını tarihe yazdıracak berbatlıkta patern nasıl oluyor.

• ocak ortası itibariyle mevsim normallerine iniş söz konusu diyagrammlara göre de polar vortex halen güçlü 20'sine kadar sağlam bir soğuk gözükmüyor 2018 kışı daha iyiydi ....