Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 2 gündür bende yatak döşek yatıyorum.Boğaz acısı,soğuk terleme,ani üşüme terleme,ön alt dişlerde sızlama,öksürük,iştahsızlık var.Bugün biraz daha iyiydim fakat başlarda ki eklem ağrısı,soğuk terleme ve diş sızlaması beni maf etti.İki günde 5-6 kilo verdim üşüttüm ama öyle böyle değil...

Geçmiş olsun komşum dikkat et. Önceki hafta beni bi burun akıntısı ve tüm vücutta hafif ağrı vurmuştu ama üç günde geçmişti.

• Geçmiş olsun komşum dikkat et. Önceki hafta beni bi burun akıntısı ve tüm vücutta hafif ağrı vurmuştu ama üç günde geçmişti.

Teşekkür ederim komşum sanada çok geçmiş olsun.Burun akıntısı bende de mevcut eklem ağrısı sadece ilk gün vardı.Şuan da en yoğun belirtiler ön alt diş sızlaması,öksürük soğuk terleme.Bir de ciğerlerden mi üşüttüm ne derin nefes alınca batıyor.

• 2 gündür bende yatak döşek yatıyorum.Boğaz acısı,soğuk terleme,ani üşüme terleme,ön alt dişlerde sızlama,öksürük,iştahsızlık var.Bugün biraz daha iyiydim fakat başlarda ki eklem ağrısı,soğuk terleme ve diş sızlaması beni maf etti.İki günde 5-6 kilo verdim üşüttüm ama öyle böyle değil...

Geçmiş olsun.

Çok geçmiş olsun , Rabbim şifa versin

• Günaydın forum, Don’t Look Up izlediniz mi? Aynısı şu anda Amerika’da yaşanmakta Amerika’da Omikron sebebiyle hastaneye yatışlar resmen deltadaki sayıyı geçti ve rekora gidiyor sağlık sistemini çökertmek üzere Omikron böylece Omikron hafiftir tezide tamamen artık yok oldu bizde de ölümler artacaktır ama unutmayın ölümler çok ama çok geç yansıyor tabloya tüm Dünyada böyle yansıyan Ülkelerden biride Amerika.

Amerika da herkes omikronla dökülürken CDC in başkanı dün talkshow programında kahkahalar atıyordu sağlık çalışanları ise artık daha fazla dayanamayacağını belirtiyor sağlık sisteminin!

• Bu nasıl bir grip ki(domuz) 2 yaşında ki bir çocuğa 24 saat içinde 3 kez ateş düşürücü şurup 3 kez ateş düşürücü fitil 1 kez ateş düşürücü iğne ve 2 tane ateş düşürücü serum sonrası ancak ateşi kontrol altına alınabildi hayatım da hiç böyle dirençli bir ateş görmedim. Maalesef çocuklarım domuz gribine yakalandılar. İlk belirtileri ani gelen öksürük, yüksek ateş ve dirençli ateş, gözlerde kızarıklık, halsizlik ve inanılmaz su gibi akan burun böyle bir durum ile karşılaşırsanız mutlaka H1N1 testi yaptırın çünkü çok çabuk bulaşıyor. Geçmiş olsun dileklerini ileten herkese çok teşekkür ederim. Hayırlı geceler HF ailesi.

Hocam geçmiş olsun, aynı virüsten benim çocuğum da 3 yıl önce 3 gün hastanede yattı malesef doktor yatış yapmamız lazım demişti, sizde isterseniz böyle bir yol izleyin.

GabelBerg10 geçmiş olsun, artık virüsler birbirine karıştı.

• Günaydın forum, Don’t Look Up izlediniz mi? Aynısı şu anda Amerika’da yaşanmakta Amerika’da Omikron sebebiyle hastaneye yatışlar resmen deltadaki sayıyı geçti ve rekora gidiyor sağlık sistemini çökertmek üzere Omikron böylece Omikron hafiftir tezide tamamen artık yok oldu bizde de ölümler artacaktır ama unutmayın ölümler çok ama çok geç yansıyor tabloya tüm Dünyada böyle yansıyan Ülkelerden biride Amerika.

Amerika da herkes omikronla dökülürken CDC in başkanı dün talkshow programında kahkahalar atıyordu sağlık çalışanları ise artık daha fazla dayanamayacağını belirtiyor sağlık sisteminin!

Salgının başından beri en iyi yöneten ülkelerden biri İsrail. Onlar omicron'u son bitiş varyantı olarak görüyor artık PCR vs yapmayacaklarmış,60 yaş altına siz kendine sahip çıkacaksınız tedavi pcr vs artık yok demişler hafif geçtiğini düşünüyorlarmış. 60 yaş üzeri ve kronik hastalığı olanlara ek bir doz daha aşı vurup salgını bu şekilde götüreceklermiş. Bunu nasıl yorumluyorsunuz? Herkes farklı konuşuyor bu varyant hakkında kafalar iyice karışıyor :/

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Salgının başından beri en iyi yöneten ülkelerden biri İsrail. Onlar omicron'u son bitiş varyantı olarak görüyor artık PCR vs yapmayacaklarmış,60 yaş altına siz kendine sahip çıkacaksınız tedavi pcr vs artık yok demişler hafif geçtiğini düşünüyorlarmış. 60 yaş üzeri ve kronik hastalığı olanlara ek bir doz daha aşı vurup salgını bu şekilde götüreceklermiş. Bunu nasıl yorumluyorsunuz? Herkes farklı konuşuyor bu varyant hakkında kafalar iyice karışıyor :/

Bu haberde ne yazık ki tek doğru olan 2 şey var onlarda vaka sayıları takip odaklı ilerleyeceklerini ve test limitini arttıracakları yoksa diğerleri hakkında net bir açıklama gelmedi.

Weizmann enstitüsüne göre 2-4 milyon israil vatandaşı omikron'a yakalanabilir ve sağlık sisteminde boğulma yaşanabilir.

İsrail salgını bu zamana kadar iyi yönetti ama şu anda ki stratejisini çoğu doktor onay vermemiş gibi görünüyor çünkü hastaneler bunu onaylamıyor.