Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hadi buyur. Şubat'ta açıklacanak Ocak enflasyon verisine bakmayın, kalpten gidersiniz.

"Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız." -M.Kemal ATATÜRK

• Hadi buyur. Şubat'ta açıklacanak Ocak enflasyon verisine bakmayın, kalpten gidersiniz.

Cumhurbaşkanına çok büyük yetki verildi ÖTV'yi artık yüzde 300'e kadar arttırabilecek. Bundan sonra araba falan da almak hayal. Dünya üzerinde bu kadar haksız ÖTV alan başka bir ülke var mı bilmiyorum. Vergiler olmasa ülke nasıl dönecek bilmiyorum. İnsanların bir sürü ödediği vergi vs yetmiyor bir de aldığı ürünü 1 kendine 3 devlete alıyor. Çok üzücü.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Hayatimda boyle oynak bir kur gormedim 13.94 e kadae cikti sabah az once birden 12.80 igne atti ve suan 13.20 lere cikiyor bu nasil bir dalgalanmadir daglar kadar fark saniyeler icinde degisiyor

• Ayni şeyleri sürekli tekrarlarsak eski gün geri gelmez zaten hocam insanın beyninde yer eder o yüzden geleceğe umutla bakmak gerekir ve kötü olan şeyleri sürekli dillendirmemek gerek. Zaten içinde yaşıyoruz zorlu şartları burda okuyorum her yazılan msji icim darlaniyor iyi hissetmiyorum bu demek değil ki hiç mi konuşulmasın elbette konuşulur herkes birbirine derdini anlatır ama hep mi kötu hep mi dert hiç mi neşe olmaz ? Olsun bence olmalı 😊

Bizi bu saatten sonra anca güzel bi sistem paklar yani kar ve tipi lazim oda kafadan 10-11 gün olmadıgına göre konu malesef bu. Acil gündem degistirici birseyler olması gerekiyor buda meteorolojik olaydır yoksa konu ister istemez hayatımızı etkileyen ekonomik krize gidiyor.

• Cumhurbaşkanına çok büyük yetki verildi ÖTV'yi artık yüzde 300'e kadar arttırabilecek. Bundan sonra araba falan da almak hayal. Dünya üzerinde bu kadar haksız ÖTV alan başka bir ülke var mı bilmiyorum. Vergiler olmasa ülke nasıl dönecek bilmiyorum. İnsanların bir sürü ödediği vergi vs yetmiyor bir de aldığı ürünü 1 kendine 3 devlete alıyor. Çok üzücü.

yap-işlet-devret modeliyle yapılan hizmetlerin karşılığı bu :) torunlarımız bile borçlandı bu olaylarla. dünya bizimle dalga geçiyor resmen. halbuki hükümet, devlet imkanlarıyla yapsaydı bugün çok başka şeyler konuşuyor olurduk. vallahi içim şişti benim de. benim gönlüm rahat, insanlara evet oyu vermeyin diye yalvardım. dinlemediler. şimdi hepsi özür diliyor. bense hala bunlar iyi günlerimiz diyorum.

"Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız." -M.Kemal ATATÜRK

• Bizi bu saatten sonra anca güzel bi sistem paklar yani kar ve tipi lazim oda kafadan 10-11 gün olmadıgına göre konu malesef bu. Acil gündem degistirici birseyler olması gerekiyor buda meteorolojik olaydır yoksa konu ister istemez hayatımızı etkileyen ekonomik krize gidiyor.

Döşeme lazım ^^

• bize 2004 lazım 2004, şöyle 5 gün karabatak yemin ediyorum herkes bir oh çeker:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Dükkan faturam 2.5 katına çıkacak, söyleyecek çok şey var ama yeri burası değil.Çok fazla işletme batacak özellikle kira verenler, bu faturalara dayanamak imkansız gibi bir şey.Ben üyeliklerimi %35 bazılarının tabiriyle günceledim, tarife değişikliği yaptım.

• Bizi bu saatten sonra anca güzel bi sistem paklar yani kar ve tipi lazim oda kafadan 10-11 gün olmadıgına göre konu malesef bu. Acil gündem degistirici birseyler olması gerekiyor buda meteorolojik olaydır yoksa konu ister istemez hayatımızı etkileyen ekonomik krize gidiyor.

Maalesef sizlerde haklısınız hocam inşallah heyecanlı aksiyonlu kış sezonuna bir an önce girerizde gündem değişir 😄

• Sigara kaç para oldu şimdi bu zamlardan sonra? İçmiyorum ama merak ettim.

Sigara ve alkolden alınan ötv ye % 47 zam geldi.

Sigara ve alkol fiyatlarına henüz zam gelmedi ama yakın zamanda gelecek.

Sigara birim fiyatlarına 3-4 tl yansıyacak sanırım

• Sigara kaç para oldu şimdi bu zamlardan sonra? İçmiyorum ama merak ettim.

20 liralık bir sigaradan alınan %63 ötv 12.6 lira idi. Gelen zam ile 12.6 lirayı %47 arttığını varsayarsak 5.92 lira daha eklenmesi lazım. Daha sonra KDV ve maktu vergiler var. Eğer yanlış hesaplamadıysam 6-7 lira bandında zam gelmesi gerekiyor.

• 20 liralık bir sigaradan alınan %63 ötv 12.6 lira idi. Gelen zam ile 12.6 lirayı %47 arttığını varsayarsak 5.92 lira daha eklenmesi lazım. Daha sonra KDV ve maktu vergiler var. Eğer yanlış hesaplamadıysam 6-7 lira bandında zam gelmesi gerekiyor.

O zaman bir birada 20 lira olacak aşağı yukarı.