Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bu nasıl bir maç ,açın izleyin yazıcam başından ayrılamıyorum nasıl bir seviye .bu maçsa bizim lig de izlediğim nedir inanılmaz gerçekten

• S Sport ekranlarında yine inanılmaz bir maç oluyor. Chelsea - Liverpool maçı var izlemek isteyen izleyebilir. Daha ilk yarı ve 2-2 skor.

Gerçekten müthiş bir tempo vardı. Umarım 2. yarı da bu tempo da geçer 👍

Özellikle Kovacic jeneriklere girecek gol attı.

• Favipiravir ilac hakkında bilinmesi gerekenler lütfen dinleyin.

Acilen bu ilacın listeden çıkartılması lazım.

Sağlık bakanlığının ,bu ilaç ile ilgili yaptığı anlaşmalar da olabilir.

Yeni etkili ilaçların tedarik sürecinin uzun olacağı belli.

Hastalarımızın hiç ilaç kullanmadan ,doğal tedavi yollara başvurması , yakalanmadan da ,maske ,mesafe ve hijyene dikkat etmesi gerekiyor.

• Kesinlikle size katılıyorum hocam. Ben şahsen kovid olduğumda ilaç verildi ama kullanmadım mantığıma uymadı 8 8 içmek doğal yontemlerle bağışıkligim güçlü tuttum ve içmeden atlattım aslında bir nevi denek olmak istemedim işin açıkçası uzun süreli yan etkilerinin ne olacağı bilinmediginden kullanmak istemedim. :(

• İlaç konusunda hergün bilimsel çalışmalar çıkıyor bu çalışmaların güvenilir olup olmadıklarını kim belirliyor? Bir hekimin sözüyle kimin ne olduğunu bilmeden yorum yapmamak lazım. Bu konuda tek bir uluslararası makale veya çalışma favipiravir işe yaramıyor demek için eksiktir bilginiz olsun. Bununla ilgili önemli çalışmalar çıktıktan sonra işe yaramadığı öne sürülürse tabiki bakanlık bununla ilgili hamlesini yapar.

Bildiğim kadarıyla molnupiravir şuanda önemli adaylardan biri. Hatta işin içinde birisi olarak yakın zamanda ilaç konusunda daha farklı gelişmelerde çıkabilir. Şuana kadar ilaçla ilgili yapılan çalışmalar genelde daha önce ilaç olarak kullanılan etken maddesini bildiğimiz insan sağlığı üzerine çalışmaları yapılmış ve ilaç olarak kabul edilmiş olanlar üzerinden yürüyor, ama yakın zamanda yeni ilaç etken maddeleri ortaya çıkacak. Daha öncede söylemiştim covid-19'u aşı değil ilaç bitirecek.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• İlaç konusunda hergün bilimsel çalışmalar çıkıyor bu çalışmaların güvenilir olup olmadıklarını kim belirliyor? Bir hekimin sözüyle kimin ne olduğunu bilmeden yorum yapmamak lazım. Bu konuda tek bir uluslararası makale veya çalışma favipiravir işe yaramıyor demek için eksiktir bilginiz olsun. Bununla ilgili önemli çalışmalar çıktıktan sonra işe yaramadığı öne sürülürse tabiki bakanlık bununla ilgili hamlesini yapar.

Bildiğim kadarıyla molnupiravir şuanda önemli adaylardan biri. Hatta işin içinde birisi olarak yakın zamanda ilaç konusunda daha farklı gelişmelerde çıkabilir. Şuana kadar ilaçla ilgili yapılan çalışmalar genelde daha önce ilaç olarak kullanılan etken maddesini bildiğimiz insan sağlığı üzerine çalışmaları yapılmış ve ilaç olarak kabul edilmiş olanlar üzerinden yürüyor, ama yakın zamanda yeni ilaç etken maddeleri ortaya çıkacak. Daha öncede söylemiştim covid-19'u aşı değil ilaç bitirecek.

Hocam ilaç işe yaramıyordan ziyade bilim kurulu üyesi olan profesör Dr Serap Şimşek Yavuz hocamızın kendi hastalarına bile artık onermeyecegini söylemiş bulunmakta ve bu sebepten dolayı da ilacın ne kadar etken olmadığı da ortada bir gerçek diye düşünüyorum kendi düşüncem budur. Bir bilim kurulu üyesi hocamızın bu aciklamarindan sonra ilaç hakkındaki dusuncelerimi belirtmek istedim. Tek dileğim ilaçla olsun aşı ile olsun bu illetten kurtulmak.

• iran sınırındaki mayınlar temizlenmeye başlanmış 10 milyon mülteci daha mı gelcek bu ne ya

nedir bu mültecilere olan nefretiniz . ya hu memleketin yarısından çoğu zaten göçmen. Balkan göçmen, Kafkas göçmeni , Kırım göçmeni.... say say bitmez...

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• nedir bu mültecilere olan nefretiniz . ya hu memleketin yarısından çoğu zaten göçmen. Balkan göçmen, Kafkas göçmeni , Kırım göçmeni.... say say bitmez...

Dilimizi kültürümüzü bilmeyen ,Türk olmayan ve sanki ekonomimiz çok iyiymiş gibi ekonomik yük olan mültecileri siz seviyorsanız bir daha sorgulayın derim.

rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123

• Dilimizi kültürümüzü bilmeyen ,Türk olmayan ve sanki ekonomimiz çok iyiymiş gibi ekonomik yük olan mültecileri siz seviyorsanız bir daha sorgulayın derim.

sakarya da bir çok çerkes arkadaşım var benim . onların da ataları 100 sene önce Rus zulmünden kaçıp bize sığınmışlar. Onların dili de farklı kültürü farklı. Kaldı ki Afganistan dan kaçıp gelen mültecilerin çoğu ya Türkmen ya da Özbek. Yani bizimle aynı soya sahip. Hatay ve Urfa ya git bak Afganistan göçmeni ( Turgut Özal devrinde gelen) Özbekler nasıl yaşıyorlar. Van da Kırgız köyü var. Eskişehirin çoğu Kırım tatarı .
    Boşnak göçmenler Arnavut göçmenler bunlar da Türk değil . Bunları ne yapacağız ?

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• nedir bu mültecilere olan nefretiniz . ya hu memleketin yarısından çoğu zaten göçmen. Balkan göçmen, Kafkas göçmeni , Kırım göçmeni.... say say bitmez...

Lütfen anadolunun has evlatları olan zamanında iskan politikası nedeniyle oraya gönderilmiş fakat sonra öz yurtlarına dönen insanlarla şimdikileri bir tutmayalım.

Neden avrupa veya başka yerler almıyor da biz alıyoruz hepsini? Dünyanın mülteci krizinin büyük kısmını biz üstleniyoruz? Bize de gelsinler madem ama hepsi de değil be usta. Sizden istirham ediyorum bir daha o insanlarla bu insanları bir tutmayalım.

• Lütfen anadolunun has evlatları olan zamanında iskan politikası nedeniyle oraya gönderilmiş fakat sonra öz yurtlarına dönen insanlarla şimdikileri bir tutmayalım.

Neden avrupa veya başka yerler almıyor da biz alıyoruz hepsini? Dünyanın mülteci krizinin büyük kısmını biz üstleniyoruz? Bize de gelsinler madem ama hepsi de değil be usta. Sizden istirham ediyorum bir daha o insanlarla bu insanları bir tutmayalım.

Aynen öyle

rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123