Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Skandal açıklama.

Küçük yatırımcı dediği de 2-3 kuruş kazanan,parası hiç olmasın diye çabalayan gariban halk başkası değil. Zengin daha zengin,fakir daha fakir oldu diyor ve bununla gurur duyuyor. Çok üzücü ,skandal açıklamalar. Ne desek bilemiyorum. Normal şartlarda görev bile yapmaması lazım da şartlar normal değil.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Aşıların gün gittikçe etkinliğinin düşme sebebi cahil insanlar. Bu zamana kadar dünya geneli için diyorum bunu aşı karşıtları boş boş karşıtlık yapmak yerine aşısını olsaydı toplumsal bağışıklık sağlanacağı için virüsler bu kadar mutasyon geçirmeyecekti. Toplumsal bağışıklık sağlanamadığı sürece aşılar sürekli mutasyon iyi veya kötü geçirmeye devam edecektir. Pandeminin bitmesinin tek yolu toplumsal bağışıklığı ya aşı ile kazanacak dünya,ya allah yüzümüze gülecek virüsün etkisi kendi kendine bitecek ispanyol gribi gibi. Bu saatten sonra kapanma falan da pek mantıklı gelmiyor ülkenin ekonomisi zaten sıkıntılı. Bir sürü esnaf,insan pandemideki kapanmalar yüzünden battı. Herkes kendi tedbrini alacak bir şekil. Gittiği yere kadar gidecek yani. Bu konuda yapacak bir şey yok. Herkes kendi tedbirini alsın 3 doz aşısını olsun,maske temizlik hijyene devam etsin takdir allah'tandır. 2 senedir günde en az 2-3 maske değişiyorum,sürekli ellerimi ya yıkıyorum ya dezenfektan sıkıyorum. Dışarı da bir şey yiyip,içmiyorum. Her gün sabah akşam toplu taşıma kullanıyorum ve allaha şükür yakalanmadım inşallah da hiç yakalanmayız.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Aşıların gün gittikçe etkinliğinin düşme sebebi cahil insanlar. Bu zamana kadar dünya geneli için diyorum bunu aşı karşıtları boş boş karşıtlık yapmak yerine aşısını olsaydı toplumsal bağışıklık sağlanacağı için virüsler bu kadar mutasyon geçirmeyecekti. Toplumsal bağışıklık sağlanamadığı sürece aşılar sürekli mutasyon iyi veya kötü geçirmeye devam edecektir. Pandeminin bitmesinin tek yolu toplumsal bağışıklığı ya aşı ile kazanacak dünya,ya allah yüzümüze gülecek virüsün etkisi kendi kendine bitecek ispanyol gribi gibi. Bu saatten sonra kapanma falan da pek mantıklı gelmiyor ülkenin ekonomisi zaten sıkıntılı. Bir sürü esnaf,insan pandemideki kapanmalar yüzünden battı. Herkes kendi tedbrini alacak bir şekil. Gittiği yere kadar gidecek yani. Bu konuda yapacak bir şey yok. Herkes kendi tedbirini alsın 3 doz aşısını olsun,maske temizlik hijyene devam etsin takdir allah'tandır. 2 senedir günde en az 2-3 maske değişiyorum,sürekli ellerimi ya yıkıyorum ya dezenfektan sıkıyorum. Dışarı da bir şey yiyip,içmiyorum. Her gün sabah akşam toplu taşıma kullanıyorum ve allaha şükür yakalanmadım inşallah da hiç yakalanmayız.

Hocam tam kapanma olmasa da kısmi tedbirler gerekiyor yoksa yürümez hiç bir Ülkede yürümez ne kadar çok bulaşa izin verirsek virüse fırsat vereceğiz mutasyon için Korona böyle bir virüs insanları gördük çoğu kişi kendi önlemini almıyor bu iş insanlara bırakılmaması lazım hala virüse inanmayan büyük bir çoğunluk var belki de bunu öğretmeye geldi sağlık sistemi bu yükü ne kadar kaldıracak hiç bir önlem olmadan en azından denilen gibi kısmi tedbirler bile çok işe yarar kapalı alanlarda sık sık havalandırma şartı, n95 şartı, 3. doz şartı, sık sık tarama testleri, okullarda hibrit eğitim olabilir ya da seyreltilmiş sınıflar velilerin isteğine bağlı olabilir çocukların eğitim konusu bu eğitim tartışmaları da sona erer ve tüm bunlar sağlık sistemine çok büyük katkıda bulunur.

3 Mal editiert, zuletzt von SnowManN ()

• Dalga falan geçtiği yok. Adam diyor ki siz devlete değil de spekülasyon yapanlara inanır onlara güvenirseniz batarsınız. Büyükler istediği gibi oynar ama küçük yatırımcı onların gazına gelip iş yaparsa batar.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Sayın Ali Koç, iyi bir Fenerbahçeliysen ki öyle olduğunu düşünüyorum, yarın yönetim olarak istifanı ver 2 dönemdir başkan seçildin şampiyonluğu geçtim bir ara kümede kalmaya oynattın takımın başından bir an önce ayrıl. Bu saatten sonra kaldığın her an Fenerbahçe daha da kötüye gidecektir..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ülkenin maliye bakanının Lanlı Lunlu konuşması nedir be kardeşim.? Ne biçim üslub bu.

En azından dolar 20 leri zorlayana kadar gözlerinde bir ışıltı olacak, sonrasi görevden affı haberleri ile geçer gider işi zorlamanın mantığı yok, verin kararınızı muhalefet ile birlikte gidin secime daha da yok olmadan ve milleti sıkıntıya sokmadan