Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Her millet layık olduğu şekilde yönetilir. Biz de bunu hak ediyoruz. Ben ülkenin geleceğini çok daha kötü görüyorum. Önümüzde bir iç savaş tehlikesi, ekonomik krizin daha da derinleşmesi ve beklenen İstanbul depremi gibi afetler var. Nasıl umutlu olabilirim biri bana söylesin.

• Eşimin testi pozitif çıktı. Çocugum karantinada. Ama ben karantinaya alınmıyormuşum aşı takvimini tamamladığım için. Aile hekimine, acile gidiyorsun rapor istiyorsun vermiyorlar :)

Pcr, eşimin testi pozitif çıktıktan 5 gün sonra alınıyor. :)

Yani 5 gün daha git okula eğitime devam et diyorlar.

Mecbur okula gidiyorum.

Öğretmen arkadaşlar, herkes sanki yamyam görmüş gibi ( haklı olarak) benden kaçıyorlar. En son baskılara dayanamadı idare sanırım. Hocam, sen git evine çocuğunla, eşinle ilgilen, 5 gün sonunda Pcr yaptırırsın duruma bakarız dediler.

Böyle sistem mi olur arkadaş.

Bu arada eşimde bende öğretmenim. Eşim hiç aşı olmadı ben aşımı tamamladım.

• Öncelikle geçmiş olsun. İnşaallah tez zamanda sıkıntı yaşamadan atlatırsınız.

Ama ,

Sistemi eleştirmeye başlamadan önceki konu , bir öğretmen olduğu ,eğitim verdiği halde aşı olmamış , olmuyor olmasıdır.

Bu durum kendi tercihi veya özgürlük ile açıklanamaz.

Yanlış olan sistem, bu şekilde eğitim hayatına devam edebilmesidir.

• Hocam bu konu hakkında konuşup, polemik yaratmak istemiyorum. Aşı olmamasında hem psikolojik hemde farklı etkenler var. Daha öncede bu konuda fikirlerimi burada beyan ettiğimde nerdeyse linç ediliyordum.

Asıl mesele şu ki, ben aşılıyım diye sanki bulaştırmıyormuşum gibi beni izolasyona almıyorlar.

Aşılı olanda, olmayanda bulaştırıcıdır yakalandığında. Aşı olanlar kesinlikle bulaştırmıyor olsaydı o zaman dediklerinizde haklıydınız.

• Hocam çok geçmiş olsun aslında sizin durumunuzu maalesef birçok kişi yaşıyor çok yanlış bir sistem uyguluyorlar şu anda.

• Merkez bankası başkanı bugün "şu andaki fiyat artışları geçicidir ve enflasyona dönüşmeyecektir. Kısa bir süre içinde çok daha düşük seviyelerde bir enflasyon seviyesi gözlenmeye başlayacaktır" demiş.

Az önce geçen ay 26 lira olan a4 kağıdının 50-60 lira fiyat aralığına geldiğini öğrendim.

Ekmek fiyat artışı enflasyona dönüşmemiş hali mi? Daha sayamayacağımız bir çok kalem...

Resmi rakamlara yansımayabilir ama vatandaş olarak köküne kadar enflasyonu yaşıyorum.

Einmal editiert, zuletzt von icenow123 ()

• Mb başkanının kendi söylediklerine inandığını bile zannetmiyorum. Ayrıca piyasada olup biten hakkında bir bilgisi yada bir düşüncesi olduğunuda zannetmiyorum.

• Dün indirim yapılan benzine bugün bindirim geldi. Dolar gibi İndir bindir :)

Hava Forum
    Ankara, Dikmen 😳 Geçmiş olsun. Tehlike tam bitmedi akşam da bir kütle geçişi bekliyoruz. Takipteyiz...
    t.me