10 Kasım(Atatürk'ü Anma Günü)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• "İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!"

Saygı ve özlemle anıyoruz...

• Bize bu güzel vatanı armağan eden, kalplerimizde en derin en saf hiç bitmeyecek sevgi ve özlemle anıyoruz.. ATAM daima izindeyiz Ruhun şad olsun🇹🇷🇹🇷🇹🇷

• "Benim üzüntüm, bu adamla tanışmak hususundaki şiddetli arzumun gerçekleşmesine artık imkân kalmamış olmasıdır. Sovyet Rusya Hariciye Nazırı Litvinof ile görüşürken kendisine onun fikrince bütün Avrupa’nın en kıymetli ve en ziyade dikkate değer devlet adamının kim olduğunu sordum. Bana Avrupa’nın en kıymetli devlet adamının Türkiye Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal olduğunu söyledi."

Franklin Roosevelt, ABD Başkanı

"Ben şimdiye kadar on beş hükümdar ve cumhurbaşkanı ile özel ve resmi konuşmalar yaptım . Bu geceki kadar ezildiğimi hatırlamıyorum. Mustafa Kemal’de büyük bir ruh kuvvetinin esrarı var"

Charles Townssend, İngiliz Generali, 1922

"Dağ başındaki haydutlar diye isimlendirdiğiniz kahraman Mustafa Kemal ve O’nun tüm askerleri burada olsalardı, teker teker hepsinin heykellerini dikerdik. Böylesine kahramanla bir antlaşma imzalamaktan gurur duyuyorum."

Aeistide Briand; Fransa Başbakanı, 1921. (Türk Devleti ile Ankara Antlaşması’nın imzalanması nedeniyle; “Bizi arkadan vurdu, dağ başındaki haydutlarla, Mustafa Kemallerle anlaştı” diyenlere Fransız Başbakanının Mecliste verdiği cevap.)

Bir İtalyan radyosunun Atatürk öldüğünde yaptığı yayın;

“Sezar, İskender, Napolyon ayağa kalkın, Büyüğünüz geliyor.”

• Türkiye Cumhuriyeti'mizin Kurucusu, Türk Milletinin Kahramanı, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü vefatının 83. yıl dönümünde saygı, minnet, özlem ve rahmetle anıyorum.İZİNDEYİZ

🇹🇷NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE🇹🇷

• Bilim ve fen nerede ise oradan alacağız ve her ulus kişisinin kafasına koyacağız. Bilim ve fen için kayıt ve şart yoktur. 27.10.1922, Bursa öğretmenlerine

Her daim ilim ve bilim yolunda ilerleyeceğiz. Her daim onun fikirleri, bize verdiği ilham ile yolumuza devam edeceğiz...

Atamızı saygı sevgi ve minnetle anıyorum. Fiziken ölmüş olabilir ama fikren asla ölmedi. Her zaman kalbimizin derinliklerinde. Huzur içinde uyu Atam...

• Büyük devrimci, savaşçı ve önder Atatürk'ü, babamızı rahmet ve minnetle anıyoruz.

Türk milletinin en büyük birleştirici gücü Atatürk'tür.

Atatürk'te birleşelim, iyi günler..