Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Merkez bankasında swaplarla birlikte rezervin 123 milyar dolar olması ekonominin şu an kötü olmadığının herşeyin çok güzel olduğunun göstergesi mi anlayamadım ben?

Bu zamlar sürekli niye geliyor o zaman? 5 litre ayçicek yağları zincir marketlerin kendi fason üretimleri 75 lira olmuş, diğer markalar 90-100 lira arasına gelmiş. Daha geçen aya göre %10 - %15 civarı bir oynama var daha sayamayacağım bir çok gıda ürününde.

Eğer ekonomik durumdan mutluysanız %10 luk dilimdesiniz ve dövizle kazanıyorsunuz demektir. Başka açıklaması olamaz.

• E ticaret yapıyoruz her şeye zam geliyor şu an. 7/24 fiyat güncellesek yine yetişmiyor. Her gün onlarca ürün zararına gidiyor. Bıktık artık fiyat hesaplamaktan.

• E ticaret yapıyoruz her şeye zam geliyor şu an. 7/24 fiyat güncellesek yine yetişmiyor. Her gün onlarca ürün zararına gidiyor. Bıktık artık fiyat hesaplamaktan.

Sen bir de bana sor bu ay ikinci kez fiyat listesi değiştirdik her gelen zam en az %20 maksimum %45.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Her şeye zam gelmesinin iki sebebi var.

1. Yüksek kur

2. Artan ihracat.

Şimdi basit düşünelim. Benim bir yağ fabrikam var. Yurt içi ve yurt dışı satış yapıyorum. Kur yüksek olduğu için yurt dışından talep patlaması yaşanıyor. Sonuç olarak yurt dışına sattığım fiyata yurt içine de vermek zorunda kalıyorum. Şöyle düşünün talep patlamasını. Edirne de kurulan semt pazarlarına akın eden yunan ve Bulgar komşularımız var. Bir tişört pazarda geçen ay 10 lira ise bu ay 40 lira oluyor. Neden? Yurt dışı talep patlaması. Sakarya da çatı oluk imalatı yapan çok yakın bir abim var. Şu an iç piyasaya mal vermiyor. Full ihracat yapıyor ve taleplere yetişemiyor. Kur yüksek olduğu müddetçe ihracat rekorları kırarız kırmasına ama vatandaşın da anasını ağlatırız

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bu yanlış veya yalan bir bilgi.

"Merkez Bankası'nın toplam rezervleri, 15 Ekim haftasında bir önceki haftaya kıyasla 2 milyar 266 milyon dolar artışla 123 milyar 463 milyon dolardan 125 milyar 729 milyon dolara çıktı.

Rakamlar yalan yada yanlış değil.Bahsettiğiğiniz rakam bürüt rezevler. net rezervler -35 milyar dolar. net ve bürüt rezerv in ne olduğunu bi zahmet araştırıp öğrenin

• Rakamlar yalan yada yanlış değil.Bahsettiğiğiniz rakam bürüt rezevler. net rezervler -35 milyar dolar. net ve bürüt rezerv in ne olduğunu bi zahmet araştırıp öğrenin

Araştırma ma gerek yok 30 kusur senedir ekonomi ihracat isleriyle uğraşıyorum.Bence siz sadece muhalif kanallardan degilde reel kanallardan neyin ne oldugunu bi araştırın derim.

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Size yazmamistim ama beni alintilamissiniz cevap vereyim:1930 dan beri.

Araştırma ma gerek yok 30 kusur senedir ekonomi ihracat isleriyle uğraşıyorum.Bence siz sadece muhalif kanallardan degilde reel kanallardan neyin ne oldugunu bi araştırın derim.

siz ticaretle uğraşabilirsiniz. Ama bende 4 senelik iktisad mezunuyum. Yaşımda 49 .ilk swap ın bile ne zaman kullanıldığını bile bilmiyorsunuz. bence siz yandaş kanalları izlemeyi bırakın reele odaklanın lütfen.

Para swapları nedir?

İlk modern para swapı 1982 yılında Dünya Bankası ve IBM arasında gerçekleştirilmiş ve sabit faizli Alman Markı ve İsviçre Frankı borçlarının Dünya Bankası'ndan sağlanan US Dolar borcu ile swap edilmesini içermiştir.

malum siz gerçeklere inanmadığınız için diplomamı da ekleyeyim.

• Peki tamam aferin size

ALAYINA İSYAN OLSUN,BURSAMIZA YEMİN OLSUN,

AMATÖRE DÜŞSEN BİLE ,TERKEDENLER KAHPE OLSUN 🐊

• Sadece, american bir şirket tarafından finanse edilen bir kanal izlemek, haber dinlemek günümüz şartlarında mantıksız. İlgili ülke ile bu kadar sorun varken.

• Havaforum yine siyasetforuma dönmeye başlamış.

İktidar ya da muhalefet siyasi yorumlarınızı havaforuma sokmayalım arkadaşlar.

Sosyal mecralarda her türlü yorumu yapabilirsiniz ama burası olmamalı. Hepinize saygılar sevgiler ve de teşekkürler.

• Havaforum yine siyasetforuma dönmeye başlamış.

İktidar ya da muhalefet siyasi yorumlarınızı havaforuma sokmayalım arkadaşlar.

Sosyal mecralarda her türlü yorumu yapabilirsiniz ama burası olmamalı. Hepinize saygılar sevgiler ve de teşekkürler.

amacımız siyaset yapmak yada kimseyi eleştirmek değil. kulaktan dolma değilde sadece gerçek bilgilerin herkes tarafında öğrenilmesi. bi yanlışımız olduysa af ola

• amacımız siyaset yapmak yada kimseyi eleştirmek değil. kulaktan dolma değilde sadece gerçek bilgilerin herkes tarafında öğrenilmesi. bi yanlışımız olduysa af ola

Maalesef bilgilendirme de olsa burada olmuyor kardeşim eninde sonunda iş arapsaçına dönüyor. Geçmişte örnekleri çok oldu sonuç hep aynı

• hakan3434 ve Sedat hocam birbirimizi kırmayalım, burada aile gibiyiz, farklı görüşler elbet olacak sizlerden istirhamım konuyu burada tatlı kapatalım?

Diğer arkadaşlar içinde geçerli lütfen tatlı kalsın yazılacakları yazdınız zaten dahada konuyu uzatmasak iyi olur..

iyi forumlar

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN