Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Isparta'da 24 saatten fazla bir süredir elektrik kesik durumdaymış.

abi en son duyduğuma göre Toroslar da ki yüksek gerilim hatlarında kopma olmuş. Enerji akışı belirsiz bir süre daha devam edecek muhtemelen.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• 48 saat duydum ben de. 48 saattir elektrik verilemeyen yerler var

Isparta merkez de 2 gündür elektrik yok zaten. Yüksek gerilim hatları buzlanmadan dolayı kopmuş. Bir tane video vardı Tweeter da ekipler müdahale ediyorlardı rahat 2 metre kar var bölgede. Videoyu bulursam atayım buraya. En az 24 saat daha elektrik olmayabilir

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• karasah nasıl oldun kardeşim , daha iyisinizdir inşallah ailece , ben çocukları pazartesi okula göndermeyi tedirginim açıkcası

Günaydın. Ben iyiyim kardeşim sağol.

Mesajlar annem içindi. Covidi sorunsuz atlatmak üzere inşaallah.

Okul konusunda yapacak bir şey kalmadı.

82 yaşında kronik hasta Annem bile baş ağrısı ile atlattıysa daha da korkacak bie şey olmadığını düşünüyorum.

Tedbirler ile zaman zaman covid olarak bı süreç geçecek.

Aşılarımızın tamamını olduk.

Bı süreç böyle devam ederse ,yaz aylarında , resmi olarak değilde , gayri resmi olarak tüm tedbirlerin askıya alınacağını düşünüyorum.

Covidin artık hayatın önünde olacağını sanmıyorum.

• Geçen ay 78 TL elektrik faturası gelmişti bu ay 2 haftadır evde değildim 65 TL gelmiş demekki evde olsam 130-140 TL gelecekti %50 zammı güzel uygulanmışlar tebrik ederim şimdi hedef 210 kw geçmemek 👏🏻

• işyerimde kullandıgım ayak altı ufak ısıtıcı var geçen yıl tüm gün kullanımda 250 tl en yüksek gelirdi bu gün 800 tl geldi güzel geçirdiler esnaflar olarak zaten don don içlik içlik üstüne giyip orturuyoruz zam yüde yüz falan değil yüzde üçyüzden fazla

• işyerimde kullandıgım ayak altı ufak ısıtıcı var geçen yıl tüm gün kullanımda 250 tl en yüksek gelirdi bu gün 800 tl geldi güzel geçirdiler esnaflar olarak zaten don don içlik içlik üstüne giyip orturuyoruz zam yüde yüz falan değil yüzde üçyüzden fazla

Esnaf, gözden ilk çıkarılanlar arasında ama meskenleri de öpmeyeceklerinin garantisi yok birkaç aya bize de sıra tekrar gelir.Bu arada ocak ayi faturam,herhangi bir önlem almama rağmen bir önceki ayla aynı gelmiş 284/289

• artık kışın soğuk havalarda 11 12 gibi açıp iş yerini 5 gibi kapacıcaz yapacak bişi yok kışın işlerimiz az zaten bari adam gibi kar kış gelsinde hiç acmıyalım kıytırık soğuklar hiç yaramıyoz bize :P :P :D :D :thumbdown:

• karasah abi geçmiş olsun. biz de eşimle birlikte ilk defa covid olduk. önce ateşle başladı sonra etlerimiz kesiliyor gibi oldu şimdi de eklemlerimiz ağrıyor. bugün de tat ve koku gitti. daha önce hiç ciddiye almamıştım olmadığım için ama aşılı olmama rağmen böyle oluyorsam aşısızları düşünemiyorum.

adım attığınız her yerde covid hastası var, lütfen dikkat edin kendinize.

"Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız." -M.Kemal ATATÜRK

• karasah abi geçmiş olsun. biz de eşimle birlikte ilk defa covid olduk. önce ateşle başladı sonra etlerimiz kesiliyor gibi oldu şimdi de eklemlerimiz ağrıyor. bugün de tat ve koku gitti. daha önce hiç ciddiye almamıştım olmadığım için ama aşılı olmama rağmen böyle oluyorsam aşısızları düşünemiyorum.

adım attığınız her yerde covid hastası var, lütfen dikkat edin kendinize.

Geçmiş olsun kardeşim. Allah sağlık sıhhat versin