Atmosferi tanı, Süprizlere açık ol Denklemleri

• Bugün bir mesaj aldım bir ağabeyimden

Çok etkilendim , içinde dua olan bir Hadis

Ve Kar ve Doludan bahsediyor; 😊☃️

Peygamber Efendimiz şöyle dua etmişlerdir:

“Allahım, tenbellikten, bunaklık vâkî olacak derecede ihtiyarlıktan, ihtiyarlık çöküntüsünden, ma’sıyet mahallerinde bulunmakdan, borçluluktan, kabir fitnesinden, kabir azâbından, cehennemin fitnesinden, cehennemin azâbından ve zenginlik fitnesinden sana sığınırım. Fakîrliğin fitnesinden de sana sığınırım. el-Mesîhu’d-Deccâl’in fitnesinden de Sana sığınırım. Allah’ım hatâlarımı kar ve dolu suyu ile yıka. Beyaz bir elbiseyi kirlerden temizlediğin gibi kalbimi de hatâlardan temizle. Benimle hatâlarımın arasını, maşrıkla mağribin arasını uzak kıldığın gibi uzak kıl.”

(Buhârî)

Kar ve Dolu temizlik için örnek verilmiş

İşte en sevdiğimiz 2 hava olayı Peygamberimiz(sav) tarafından da seviliyormuş

Adeta Oraj’a atıf yapmış

Artık orajları daha fazla seveceğim

Ağırlıklı sevgim kara❄️ idi ama dolu da artık daha önemli benim için

• Hocam yalova yüzde 90 ama İstanbul yüzde 6 da kalmis:hfyeni (18): Hedefim graupel benim, şayet cuma değerler oldukça uygun. Belki bir graupel ile örtü alırız neden olmasin? Ama bunlarin yaninda ağaçlara çok üzülüyorum.

• Hocam yalova yüzde 90 ama İstanbul yüzde 6 da kalmis:hfyeni (18): Hedefim graupel benim, şayet cuma değerler oldukça uygun. Belki bir graupel ile örtü alırız neden olmasin? Ama bunlarin yaninda ağaçlara çok üzülüyorum.

Yarın akşamdan itibaren hepsi olabilir

Biz çözmekte zorlanıyoruz ama modeller de en az bizim kadar zorlanıyor

Sürprize çok açık bir sistem bir çok ilde.

İstanbul’da Belli noktaların güzel kar yağışları görebileceği ihtimalini hiç azımsamıyorum

537F18C1-73B6-46E3-BCB5-1D618E9D6001.gif

• Cold.EFso hocam hayırlı akşamlar. Düzce olarak dolu görme ihtimalimiz var mı ve olursa ne zaman olur fabrikamızda araçlar hep dışarda senden alacağımız Bilgi ile tedbir alacağız inşallah .

Birde kar - örtü ihtimalimiz nedir rakım 200

Çok teşekkürler 🙏🏻

uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126 Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

Priestley

• Cold.EFso

Changed the title of the thread from “Bitmeyen Kış- 2021 Analiz ve Yorum” to “Bitmeyen Kış- 2021 Nisan’da Arktik Şaplak☃️”.
  • Cold.EFso hocam hayırlı akşamlar. Düzce olarak dolu görme ihtimalimiz var mı ve olursa ne zaman olur fabrikamızda araçlar hep dışarda senden alacağımız Bilgi ile tedbir alacağız inşallah .

Birde kar - örtü ihtimalimiz nedir rakım 200

Çok teşekkürler 🙏🏻

Hocam Mart sonu sistemde İstanbul’da örtü dahil ☃️ birçok öngörüm isabet etmiş olsa da Düzce için epeyce yanıldım:))

Düzce penaltılarında ters köşe oluyorum

Onun için ne desem tam tersini yapın😂

Dolu ihtimali az da olsa var , iri dolu zor ihtimal , graupel ihtimali daha fazla var , bölge tam geçiş bölgesi aksiyoner rejime

Hem rakımı hem konumu zorluyor yorumlamayı , ama bu sistem hareketli olur bölge için bence , araba saklama işi falan tedbir her zaman iyidir ama bunu gerektirecek bir durum çok çok düşük ihtimal görünüyor , yağacak karın tadını çıkarın

• Selamlar.Hayırlı akşamlar.Hocam öncelikle konu başlığına bayıldım:thumbup:^^

Ama bu sistemin 500ü beni benden alıyo.Parametreler içerisinde tek başına süprizlere yetebilecek bir birim varsa o da bu denli sert 500 hpa dır.Yani süpriz olmaz demek çok zordur bu durumda.

Genelde yumuşak değil ancak çok agresif hareketler olabiliyor.Bu değerde bir 500hpa ile.Bu arada burada siz yeni bişeyler öğrendiğinizde bizde sayenizde kendimizi geliştiriyoruz.Yeni bir bilgiyi anlamak zordur ancak anlatmak kolaydır.

• Başlığı beğendiğinize sevindim arkadaşlar

8/12 Nisan dönemini Türkiye’de belki de ilk yine biz buradan tahmin ettik

Hatta Gfs mjo chart yorumlarken Yusuf Eskinazi ile konuşmuştuk , Nisanın nerdeyse ortasına bu diyagram bizi Kar soğuklarına götürür bu çılgınca bir girişim demiştim(25 Martta sanırım) , ECM merkeze verip ılık bir Nisan ilk yarı verirken Gfs soğuk ateşini ilk yaktı ve biz 9 Nisan 2003 sinoptiğini getir Mazluuum diye Meteociele yüklenmiştik😀

Ama o site artık geçmiş sinoptikleri göstermiyor , analog çalışmalarım büyük hasar alacak böyle devam ederse o site

Bu arada Tam da 9 Nisana denk geliyor yine( 2003’deki o sistem de İstanbul örtü almış)

Bu tespitlerimizden dolayı Arktik Şaplak ismi verme hakkını biraz kendimizde gördük😀

Şu anomaliye bak -14 var nerdeyse

Arktik yumzuk yada balyoz da denir de Nisan için biraz kelimeyi muzipleştirdim :))

Ama şaplak da ses çıkartır yani , iç Anadolu ve bazı illerin örtüsü dudak uçuklatabilir

DC7A21C1-0F57-4B82-A96D-947B09202847.jpeg

Sparrow’un yediği şaplaklar gibi olmasa bari

• Hocam İstanbul'da yarın gece merkezi yerler bile havada kar görebilir skew t ye falan bakmad ama 500 hpa soğuğu ve dikey hareketler fazla olacagindan yağış kuvvetli olduğu anlarda görebiliriz değişik bir sene geçiriyoruz meteorolojik anlamda da ezber bozan.

• Cold.EFso hocam bu soğumayla sınırlı kalacağını düşünüyor musunuz ben 20si civarı bir soğuma daha bekliyorum. Endeksler nötre doğru çıkıyor ve mevsimine göre çok güçlü seyreden bölgesel(zonal) rüzgarlar zayıflamaya başlıyor soğuklar aşağı enlemlere akacak artık ve bu süreçte endekslerinde lehimize olması bizi sistem alabiliriz düşüncesine itiyor diye düşünmekteyim sizin de görüşlerinizi merak ediyorum.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (2021) 725

• Narsil
    2. Replies
      725
      Views
      15k
      725
    3. manasbalasy

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 3.2k

• Aytac
    2. Replies
      3.2k
      Views
      462k
      3.2k
    3. Aykut53

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 8.6k

• Interstellar
    2. Replies
      8.6k
      Views
      385k
      8.6k
    3. Aykut53

1. Veri Paylaşım ve Değerlendirme Merkezi 6.8k

• Interstellar
    2. Replies
      6.8k
      Views
      691k
      6.8k
    3. 4 Şubat

1. Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar 1.9k

• Samet
    2. Replies
      1.9k
      Views
      171k
      1.9k
    3. Interstellar

1. Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar 8.7k

• Samet
    2. Replies
      8.7k
      Views
      492k
      8.7k
    3. Vuslat20

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      198
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021) Genel Yorumlama 11

• Samet
    2. Replies
      11
      Views
      395
      11