Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Omikron VİRÜLANS değerlendirme çalışması: Omikron en çok Alfa varyantına , Wuhan tipine benziyor! ve evrimleşmeye başladı hangi soyları çıkartacağını bilemiyoruz.

DarkWeb Haber on Twitter
    “A101’in 79.999₺’ye Fiber Tekne satması sosyal medyada gündem oldu.”
    twitter.com

• Tek birşey sormak istiyorum size bu virüsün biteceğine inanıyor musunuz hocam? Nereye kadar maske,nereye kadar mesafe? Küçücük çocuklar okullarda saatlerce daha ne kadar maskeleri ağızlarında okulda duracaklar üzerinden iki sene geçti aşılama oranı ulkemizde hatri sayılır şekilde ayrıca. Kimsenin tahammülu kalmadı bu virüsle alışmaya mecburuz benim düşüncem bu şekilde. Çünkü artık maske işi gerçekten çok zorluyor çok. Yazın sicakta kalabalık belediye otobüsünde ağızlarda maske ile işe, okula gitmek ne kadar zor her defasında midem bulaniyor maskeden ☹️ aşılama oldukça yeni varyantlarin çıkmasi da ortadadır. Aşı karşıtı değilim yanlis anlaşılmasın ama sürekli virüs ile korku salınması beni rahatsız ediyor artık. Aşının uzun süreli yan etkileri de olacak bunu sağlık bakanı kendiside bir konuşmada söylemişti yani iki ucun yolu da aynı. İyi akşamlar.

• GülşenD’ aşının uzun vadede nasıl bir yan etkisi olabilecek Allah aşkına? 2 ay uzun vade yan etki süresi. Orada bakan covid'e bağlı uzun vadede hastalıklar,yan etkiler, ölümlerin artacağını söyledi. Yanlış bilgi vermeyelim.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Tek birşey sormak istiyorum size bu virüsün biteceğine inanıyor musunuz hocam? Nereye kadar maske,nereye kadar mesafe? Küçücük çocuklar okullarda saatlerce daha ne kadar maskeleri ağızlarında okulda duracaklar üzerinden iki sene geçti aşılama oranı ulkemizde hatri sayılır şekilde ayrıca. Kimsenin tahammülu kalmadı bu virüsle alışmaya mecburuz benim düşüncem bu şekilde. Çünkü artık maske işi gerçekten çok zorluyor çok. Yazın sicakta kalabalık belediye otobüsünde ağızlarda maske ile işe, okula gitmek ne kadar zor her defasında midem bulaniyor maskeden ☹️ aşılama oldukça yeni varyantlarin çıkmasi da ortadadır. Aşı karşıtı değilim yanlis anlaşılmasın ama sürekli virüs ile korku salınması beni rahatsız ediyor artık. Aşının uzun süreli yan etkileri de olacak bunu sağlık bakanı kendiside bir konuşmada söylemişti yani iki ucun yolu da aynı. İyi akşamlar.

Emin olun Long Covid'in neler yapabileceğini yaşayıp görseniz aşıların bunun yanında hiç bir yan etkisi olmadığını görürsünüz. Yüzlerce kişi teker teker Long Covid nedeniyle " çocuklar dahil " hayattan artık eskisi kadar verim alamamaya, çok hızlı yorulmaya başladı bazı çocuklara kalp pili takıldı bazı Ülkelerde örn. İngiltere'de Long Covid klinikleri açılmaya başladı.

Virüs bitmeyecek ama azalabilir ve daha etkisiz bir hale gelebilir bunu virüsün kendisi çok yüksek ihtimal yapmayacak ama yayılımı azaltıp tüm Dünyada aşıları çok arttırırsak ve antiviraller bir an önce çıkarsa bu sırada bunlar çıkıp yaygınlaşana kadar bir kısım tedbirler devam ederse örneğin maske, havalandırma, hızlı tanı kitleri gibi virüs çok kolay bir şekilde zayıflayabilir bunu ben söylemiyorum bir sürü virolog söylüyor ama şu anda yapılan stratejiler yanlış deniliyor isteyen maske takmaya bilir ama sonuçları önümüzdeki senelerde hiç olmayacağına dair bir sürü yayın, çalışma var ben de istiyorum bir an önce maskesiz günlere, rahat günlere geri dönmek ama göz göre göre bir tehlike var maalesef yakınlarımda hala Koronanın ağır bir şekilde etkisini taşıyan var örneğin amcamın pıhtı attı arkadaşım 1.5 senedir hala tat koku alamıyor ve sporcu olmasına rağmen eskisinden çok daha hızlı yoruluyor artık yurtdışında da bir sürü kötü örnekler var.

• Diyarbakır'ın yerel bir gazetesi haberi paylaşmış 8'inci hava jet üssünden ardı ardına uçaklar havalanmış nedeni hakkında şu anlık bir bilgi yokmuş.

• Sosyal medyada herkes bir kehanet uyduruyor valla. Şimdi de Rusya Ukrayna savaşı başladı diyorlar. Yıllardır çıkaramadılar gitti. Ne kadar aksiyon sever bir milletiz. Sonunda kazık bize giriyor ama nedense. :)

• Emin olun Long Covid'in neler yapabileceğini yaşayıp görseniz aşıların bunun yanında hiç bir yan etkisi olmadığını görürsünüz. Yüzlerce kişi teker teker Long Covid nedeniyle " çocuklar dahil " hayattan artık eskisi kadar verim alamamaya, çok hızlı yorulmaya başladı bazı çocuklara kalp pili takıldı bazı Ülkelerde örn. İngiltere'de Long Covid klinikleri açılmaya başladı.

Virüs bitmeyecek ama azalabilir ve daha etkisiz bir hale gelebilir bunu virüsün kendisi çok yüksek ihtimal yapmayacak ama yayılımı azaltıp tüm Dünyada aşıları çok arttırırsak ve antiviraller bir an önce çıkarsa bu sırada bunlar çıkıp yaygınlaşana kadar bir kısım tedbirler devam ederse örneğin maske, havalandırma, hızlı tanı kitleri gibi virüs çok kolay bir şekilde zayıflayabilir bunu ben söylemiyorum bir sürü virolog söylüyor ama şu anda yapılan stratejiler yanlış deniliyor isteyen maske takmaya bilir ama sonuçları önümüzdeki senelerde hiç olmayacağına dair bir sürü yayın, çalışma var ben de istiyorum bir an önce maskesiz günlere, rahat günlere geri dönmek ama göz göre göre bir tehlike var maalesef yakınlarımda hala Koronanın ağır bir şekilde etkisini taşıyan var örneğin amcamın pıhtı attı arkadaşım 1.5 senedir hala tat koku alamıyor ve sporcu olmasına rağmen eskisinden çok daha hızlı yoruluyor artık yurtdışında da bir sürü kötü örnekler var.

Hocam bu soylediklerinizden sadece maske ve aşı ile mi korunacagiz ? Amcaniz için çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin🤲

Betlike on Twitter
    “Yapılan transferlerden sonra Dursun Özbek Süper Lig'e giriş yapıyor”
    twitter.com

Birde bu videoyu dinleniyiz benim için herşey deneme yanılma oldu yapılan tedaviler verilen ilaçlar ve hatta aşılar. İnşallah güzel günler yakın böyle karanlık günler kapımızda gibi yapılan haberler çok morel bozuyor yani sizin soyledikleriniz korkutuyor ve bu korku hiç ama hiç iyi gelmiyor.

• Sosyal medyada herkes bir kehanet uyduruyor valla. Şimdi de Rusya Ukrayna savaşı başladı diyorlar. Yıllardır çıkaramadılar gitti. Ne kadar aksiyon sever bir milletiz. Sonunda kazık bize giriyor ama nedense. :)

Troller hergün twitterda 3. dünya savaşı başlatıyor zaten ^^ Putinin böyle bir kararı şuanda vermesi şuanda zor zemin hazırlaması gerek bir kere ayrıca ülkesine gelecek yaptırımlarla ağır bir ekonomik kriz yaşarlar. Putin bunu göze alamaz ama kafası atarsa ilerki zamanda aniden savaşda başlatabilir o adamı çözmek zor.

• böbreklerde taş var. napalım ? kıvrandırıyor namussuz fena halde

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• forum.havaforum.com/attachment/141156/“Televizyon yoktu..

Gazete de her zaman olmazdı.

Öyle güzel günlerdi, keyfimiz bozulmazdı hiç!

Dışarıda kar...

Ama kuzine içten içe öyle yanıyor ki.

Kuzinenin üzerinde demir maşa...

Maşanın üzerinde de ekmek dilimleri.

Aydınlık bir kış sabahı ve kızarmış ekmek kokusu...

Sucuk lükstü. Yumurta lezzetli.

Ekmek her zaman ekmek gibi...

Bir kez olsun kümesten yumurta almamış,

bir kez olsun o kızarmış ekmeğin kokusunu duymamış ve fakat alışveriş

merkezlerinin restoran katlarında boğucu bir gürültü ve havasızlık

içinde hamburger keyfine fit olmuş çocuklar ve gençler için ben ne kadar yaşlıyım...

Dışarıda kar...

İçeride kanaat...

İçeride huzur...

Televizyon yoktu.

Gazete de her zaman olmazdı.

Öyle güzel cahildik ki, keyfimiz bozulmazdı hiç!

Portakal kabuklarını sobanın üzerine dizer,

kokusuna ram olurduk.

Kestane közlemek büsbütün bir gecenin akıllara seza mutluluğuydu.

Sonra illa ki, büyüklerin anlattığı hikâyeler, hatıralar...

Birçoğu arızalı ve tedaviye muhtaç beyinlerden çıkma

dizilerin ve filmlerin açtığı hasarlar yerine,

geniş ve besleyici bir masal dünyası...

Lezzet bir tarafa, kokuya da hasret

kalacağımız kimin aklına gelirdi?

Ekmeklerimiz el değerek üretilirdi,

sağlıklıydı, lezzetliydi ve mis gibi kokardı.

Çay da kokardı...

Domates de...

Bütün bu nefasete, küçücük bir bakkal dükkânının zenginliği yetiyordu.

Dışarıda kar...

İçeride huzur...

...

Mutluluğun resmini çiziyorduk...”

İyi geceler Hava Forum..