İç Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 3-4 Şubat sisteminde soğuklar bizim lehimize olsaydı çok güzel şeyler olabilirdi :(

• 3-4 Şubat sisteminde soğuklar bizim lehimize olsaydı çok güzel şeyler olabilirdi :(

Havada görebiliriz,bizi kesmez ama isteyen takip edebilir ben dün gece keyfimi bozmadan uyumaya devam ettim mesela :D2

• Geçen sistemi çok iyi yaşadım ya 3 saat uykuyla 4-5 saat dışardaydım gece boyu,sabah olunca da dışarı çıktım o kar yağışında fotoğraflar atmıştım buraya,saat 12 gibi de 5 saat boyunca arkadaşlarımla kar oynadım akşamüstü eve geldiğimde yorganın altına girip uyuyakalmıştım umarım Şubat'ta daha iyisi olur.

• Havada görebiliriz,bizi kesmez ama isteyen takip edebilir ben dün gece keyfimi bozmadan uyumaya devam ettim mesela :D2

Seyirlik olsa bile kar yağışını bende beklerim hocam insanın içine huzur veriyor kar yağışını izlemek :)

• Bu önümüzdeki sistem Marmara endeksli bir sistem haliyle Kütahya ve çevresi en avantajlı yer. Uşakta iyi sayılır ama Afyon bu sistemde nerdeyse hiç kar almadan kapatabilir. Sıcaklık ile yağış çakışması sorun var. Sistem 2 dalga halinde biri ılık ve yağışlı bunda tüm iç ege yağmur ve kky almasını bekliyorum. Prş öğleden sonra ikinci dalga gözüküyor o dalga soğuk ve yağışlı Uşak Kütahya’da fena olmayan bir yağış gözüküyor ancak Afyon’da nerdeyse yok denecek kadar az yağış var. Tahmini kar kalınlığı tahminin prş öğleden sonra ile cuma sabah arası.

Kütahya:10-15 cm.

Uşak:5-10 cm.

Afyon:0-3 cm.

Denizli genel olarak yağmurlu. Cuma sabaha karşı sıcaklığı yakalıyor cuma sabah ile öğle arası yağış ihtimali var ince örtü yapabilme ihtimali en dezavantajlı yer Afyon çünkü yağış çok az.

• umarım hep beraber güzel yağış alırız. yalnız bu sene Kütahyanı kaderi geçen senenin afyonu ile aynı oldu. afyonlu hocalarım sizleri çok iyi anladım bu sene. insan kahroluyor. forumu bırakma durumuna geldim bi ara ^^

• İnşallah üstad. Ben perşembe günü çocukları alıp izmirden dumlupınara gideceğim 1 gün kalacağım inşallah dediğin gibi olur.Yerde 5 cm kar görsem yeter bana. Allahın işine karışılmaz ama son güncellemelere göre 10 cm görürüm gibi.Bi değişiklik yok demi şimdilik

• umarım hep beraber güzel yağış alırız. yalnız bu sene Kütahyanı kaderi geçen senenin afyonu ile aynı oldu. afyonlu hocalarım sizleri çok iyi anladım bu sene. insan kahroluyor. forumu bırakma durumuna geldim bi ara ^^

Hocam sen Afyon’da yaşasan kafayı yersin.Biz bu durumu istisnalar hariç 7 senedir yaşıyoruz.Kütahya’nın kıymetini bilin. Bizim 2016’dan beri belimiz doğrulmadı. Biraz toparlıyoruz sonra gene aynı tas aynı hamam. Geçen sene , 2016 ve 2017 tam bir faciaydı. Beni en çok meteorolojiden soğutan yıllardır. 2015 ten sonra 30 cm üstü kar yağmadı hala bekliyoruz bu sene yağdı yağdı Afyon’da son kışım zaten.

Afyon’un halini özetleyen video.

• İnşallah üstad. Ben perşembe günü çocukları alıp izmirden dumlupınara gideceğim 1 gün kalacağım inşallah dediğin gibi olur.Yerde 5 cm kar görsem yeter bana. Allahın işine karışılmaz ama son güncellemelere göre 10 cm görürüm gibi.Bi değişiklik yok demi şimdilik

Rahat görür Allahın izniyle hocam. Dumlupınarın rakımı yüksek zaten. :)

• Hocam sen Afyon’da yaşasan kafayı yersin.Biz bu durumu istisnalar hariç 7 senedir yaşıyoruz.Kütahya’nın kıymetini bilin. Bizim 2016’dan beri belimiz doğrulmadı. Biraz toparlıyoruz sonra gene aynı tas aynı hamam. Geçen sene , 2016 ve 2017 tam bir faciaydı. Beni en çok meteorolojiden soğutan yıllardır. 2015 ten sonra 30 cm üstü kar yağmadı hala bekliyoruz bu sene yağdı yağdı Afyon’da son kışım zaten.

Afyon’un halini özetleyen video.

hocam biliyorum valla geçen sene Kütahya da kar yağıyor demeye utandım afyonun durumundan dolayı. en yakın zamanda 50 cm kar ile buluşmanız dileğiyle 8)

• hocam biliyorum valla geçen sene Kütahya da kar yağıyor demeye utandım afyonun durumundan dolayı. en yakın zamanda 50 cm kar ile buluşmanız dileğiyle 8)

Hocam geçen sene benim psikolojim bozuldu hem pandemi hem kötü kış. Evlerden ırak olsun öyle kış. Şubat 2. Yarı ve Mart İnşaAllah bizim döneminiz olur. :)

• Hocam geçen sene benim psikolojim bozuldu hem pandemi hem kötü kış. Evlerden ırak olsun öyle kış. Şubat 2. Yarı ve Mart İnşaAllah bizim döneminiz olur. :)

inşallah hocam. şu 3 sisteminde öğleden sonra bakalım neler olacak. yarın iyice netleşir

• Önümüzdeki günler için bir gelişme var mı bölge adına?

Ecmwfye göre en şanslı yer Kütahya olacak gibi gözüküyor bir mucize olmazsa

Uşakta 3 şubatı 4 şubata bağlayan gece 3 gibi kara çeviriyor saat gece 6ya kadar sürecek gibi

Afyonda gece 6 kar yağması öngörülüyor ama pek birikim yapacağını zannetmiyorum

Denizli için gün boyu yağmurlu gözüküyor gece 6 gibi Seyirlik kar görebiliriz belki