Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kuzenime 1000 lira doğalgaz faturası gelmiş şimdi öğrendim 2+1 evde oturuyor :huh: =O

• Şu elektrik zamlarını Mart ayında yapsalar daha uygun olurdu şimdi hem doğalgaz faturası + zamlı tarifeden elektrik faturası + kış şartlarından dolayı çoğu meyve sebze, balık falan pahalı olacak. Sobalı evde yaşadığımdan doğalgaz faturası ödemiyorum ama elektrik faturası bile cebimi yakıyorken doğalgaz faturası ödeseydim muhtemelen çoğu şeyden kısmış olurdum ve ekstra harcamalara para yetiremezdim.Anlamadığım nokta çevremde durumu iyi olanlar bu faturalardan yakınırken kıt kanaat yaşayanların öderiz bir şekilde kış ayında normal vs demeleri çok garibime gidiyor.

• Şu pahalılık ortamını uzunca tartışırız ama cebinizde yeterli para olsa bile bulamamakta var .

Şuan OSB lerde yaşanan zorunlu kesintiler bunun öncü göstergesi..

Doğalgaz tedarikçisi iki ülkeyle komşuyuz Rusya ve İran..

Bugünlerde NATO'nun da dahil olduğu bir Rusya- Ukrayna gerginliği söz konusu ..

Umarım o savaş çıkmaz ..

NATO üyesi olduğumuz için otomatikman konuya taraf olacağız.

• İnsanlarda acayip bir tazyik var yalnız. Bunca alım gücü düşüklüğü, bunca zorlu yaşam standardı ve zamlı faturalar falan derken gerçekten karamsar bir tablo var haklı olarak. Eden bulur, daha da bir şey demeyeyim.

• Şu elektrik zamlarını Mart ayında yapsalar daha uygun olurdu şimdi hem doğalgaz faturası + zamlı tarifeden elektrik faturası + kış şartlarından dolayı çoğu meyve sebze, balık falan pahalı olacak. Sobalı evde yaşadığımdan doğalgaz faturası ödemiyorum ama elektrik faturası bile cebimi yakıyorken doğalgaz faturası ödeseydim muhtemelen çoğu şeyden kısmış olurdum ve ekstra harcamalara para yetiremezdim.Anlamadığım nokta çevremde durumu iyi olanlar bu faturalardan yakınırken kıt kanaat yaşayanların öderiz bir şekilde kış ayında normal vs demeleri çok garibime gidiyor.

Psikoloji rahatlatma şekli o hocam. Adamın zaten durumu iyi değil mecburen hadi hayırlısı, geçer elbet demekten başka çaresi kalmıyor. Yoksa delirecek ne yapsın.

• Merhaba kardeşlerim

Yüksek ateş ,öksürük ,boğaz ağrısı şikayetleri ile yaptırdığım covid testi pozitif çıktı

Hayır dualarınızı beklerim

Saygılarımla

15 Ocak tarihinde başlayan covid sürecim , bugün yaptırdığım testin nagatif çıkmasıyla son buldu

ilk 5-6 gün zor ve ağır geçen bir süreç oldu ,sonraki günlerde toparladım

Rabbim tüm hastalarımıza şafi sıfatı ile şifa versin,sevdiklerimiz ile imtihan etmesin

Selam ve saygıyla

• EPIAS Şeffaflık platformundan doğal gaz depolarindaki miktarı 1 gün gecikmeli olarak görebiliyorduk.

Bu krizden sonra o bilgi akışını da kestiler. En son 18 Ocak bilgisi duruyor sistemde.

Gerçekten verilere ulaşmak kriz anlarında imkansiz. Kafalarına göre veri vermeyi kesebiliyorlar.

• Azerbaycan, Türkiye'nin talebinin ardından Türkiye'ye doğalgaz tedariğini artıracak - Socar/RIA - Matriks

Zaten bunun aksini yapsaydı ağır konuşurdum.

Neyse kaynak bulunmuş. İnşaallah bundan sonrası için de , bu tür kesintilere karşı ,yeterli önlem alınır.

• Neyse kaynak bulunmuş. İnşaallah bundan sonrası için de , bu tür kesintilere karşı ,yeterli önlem alınır.

Abi azerbeycan ile kardeş ülke değilmiyiz biz ne işimiz var elin şialarıyla kardeşinle paylaşşana azerbeycan ele düşürüyorsun bizi. yanlış abi 44 milyon ilave verecekmiş versene sınırsız.

• Abi azerbeycan ile kardeş ülke değilmiyiz biz ne işimiz var elin şialarıyla kardeşinle paylaşşana azerbeycan ele düşürüyorsun bizi. yanlış abi 44 milyon ilave verecekmiş versene sınırsız.

Bu işleri akıl almıyor. Fazla zorlama sende.

Biz krizin aşıldığına sevinelim.

Yoksa büyük sıkıntı vardı.

• Abi azerbeycan ile kardeş ülke değilmiyiz biz ne işimiz var elin şialarıyla kardeşinle paylaşşana azerbeycan ele düşürüyorsun bizi. yanlış abi 44 milyon ilave verecekmiş versene sınırsız.

4 milyon diye okudum günlük. 44 milyon bana biraz zor göründü. Çünkü şuan maksimum ile çalışan hatta bile 17.3 milyon giriş var Azerbaycandan.

Şuanki günlük tüketim ise sanayilerde kesinti olmasina rağmen 250 milyon. Yani %1.5 seviyesine denk geliyor. Düşük bir oran.

Sınırsız gaz diye bir durum yok. Fiziksel kısıtlamalar var çünkü.

• Çözüldü şükür inşallah bidaha yaşanmaz abi.

Valla benim aklım hiç allmıyor hani kardeşlik abi.

İrandan ucuz mu verdi acaba?

Azerbeycan , kuzey kıbrıs türk cumhuriyetini de tanımadı.

Dediğim gibi bu işleri akıl almıyor.

Biraz sonra en bilirkişiler gelir açıklama yapar ama ,

Devletler arası bu tür ilişkileri hiç anlayamadım.

Zamanında mesut yılmaz ,taahhüt ettiği , almadığımız doğalgazın parasını ödetmişti bize.

• 4 milyon diye okudum günlük. 44 milyon bana biraz zor göründü. Çünkü şuan maksimum ile çalışan hatta bile 17.3 milyon giriş var Azerbaycandan.

Şuanki günlük tüketim ise sanayilerde kesinti olmasina rağmen 250 milyon. Yani %1.5 seviyesine denk geliyor. Düşük bir oran.

Sınırsız gaz diye bir durum yok. Fiziksel kısıtlamalar var çünkü.

Özür dilerim 4 milyonmuş hiç vermese yeridir şuraya bak fiziseksel kısıtlama olmamalı bende bunu anlamıyorum işşte.