Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Aynen artık iş yaşamaya kaldı radar takibine kaldı modellik pek bir şey yok

Gfs yağış konusunda iyidir ama bana abartılı gibi geldi, hem de içlerinde tek başına kalmış yağışta. Ama yine de umutluyum, oturmuş soğuğun üzerine her zaman beklenenden fazla yağış almışızdır bölge olarak.

• Gerçekten 6 sini küçük farklarla kaçırıyoruz .neden sadece bir gunlugune soğuklar çekiliyor onuda anlamış değilim 😃

Hocam ab merkezi çok fazla sokuluyor ve güneyli rüzgarlar esmeye başlıyor.

• Ayın 5'inde öğlen soğuk olan bölgede bulunan soğuğun akşam saatlerinde çıkması mantıksız geliyor bana . Akşam saatlerinde ya daha fazla soğuk girişi olur ya da sabit kalır . Geri çekilmesi mantıksız geliyor . Pazartesi bölgenin batisini kurtarabiliriz en azından . Salı günü de aynı şekilde bölgenin doğusu daha şanslı olabilir. Ayrıca modellerde milim milim dogulama devam ediyor. Pazar öğlen guncellemesine kadar takibe devam .

• Ayın 5'inde öğlen soğuk olan bölgede bulunan soğuğun akşam saatlerinde çıkması mantıksız geliyor bana . Akşam saatlerinde ya daha fazla soğuk girişi olur ya da sabit kalır . Geri çekilmesi mantıksız geliyor . Pazartesi bölgenin batisini kurtarabiliriz en azından . Salı günü de aynı şekilde bölgenin doğusu daha şanslı olabilir. Ayrıca modellerde milim milim dogulama devam ediyor. Pazar öğlen guncellemesine kadar takibe devam .

Bir anda ısınması mantıksız zaten son güncellemelere doğru düzelir inşallah

Aynen hocam.Ayrica akşamki ecmwf de önemli olabilir.gfs ye çok güven olmuyor yakın vade bile olsa

• Gfs yağış konusunda iyidir ama bana abartılı gibi geldi, hem de içlerinde tek başına kalmış yağışta. Ama yine de umutluyum, oturmuş soğuğun üzerine her zaman beklenenden fazla yağış almışızdır bölge olarak.

Antep-Urfa-Diyarbakır hattına güçlü veriyor