Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Son verilerle konuşmak lazım eski veriler ne alaka atmosfer kaotiktir Ayrıca GEFS şuan senaryoları güncelliyo ve o da şuan 30 Ocakta nerden konuşsan batıyorsun nerden yalan söylesen batıyorsun senin yerinde olsam biraz daha bilgi sahibi olup öyle tahmin yürütürüm bu işler sadece 850 hpa ya 500 hpa ya bakmakla olm

Gefs i de gfs de şuan yeni verilerle takip ediyorum hiç daha konuyu boş boş yalan söylüyor falan konuştuğum doğru bak yani hepsi güncelde zaten gfs zaten gefs ben yalan konuşmasını bilmiyorum da böyle bişi yapayım

• Gefs i de gfs de şuan yeni verilerle takip ediyorum hiç daha konuyu boş boş yalan söylüyor falan konuştuğum doğru bak yani hepsi güncelde zaten gfs zaten gefs ben yalan konuşmasını bilmiyorum da böyle bişi yapayım

Tamam ÜSTADIM gelecekten haber gelirse bize de ver lütfen biz aciz kullarız güncellenmeyen veriyi göremiyoruz nolur bize de haber ver.LJKDSHFJSFLSFD

• gens-17-1-348.png

Bu mu senin o umut vaat eden dediğin senaryo 10 şubatta ben üzerimize yatmış bir asor dışında başka birşey göremiyorum. Tabi üstad sen bizi o üstün bilgilerinle aydınlatırsan sevinirim. 53rizesnow

Ben söylediklerimin hepsini sabah günceliyle konuştum anlamadın hala laf dalasındasın bide dalga geçiyorsun şubat sistemine kadar yazmıyorum forum sana kalsın ben veriyi takip ederim hiç daha yorumda yazmam ben zaten sadece su kışlık belki hocalarımızdan bı kaç şey kapariz dedik ben bu işin çok ustası değilim doğru doğru yanlışa yanlış

• Ben söylediklerimin hepsini sabah günceliyle konuştum anlamadın hala laf dalasındasın bide dalga geçiyorsun şubat sistemine kadar yazmıyorum forum sana kalsın ben veriyi takip ederim hiç daha yorumda yazmam ben zaten sadece su kışlık belki hocalarımızdan bı kaç şey kapariz dedik ben bu işin çok ustası değilim doğru doğru yanlışa yanlış

Zaten bu sabah günceli öğlen daha güncellenmediki Allahım yarabbim ben mi anlatamıyorum arkadaş mı anlamıyor ? cevaplarsanız sevinirim

• forum.havaforum.com/attachment/139674/

forum.havaforum.com/attachment/139675/

Sen azor üzerimize yattığını görürsün arkadaşında bambaşka yerden bakabilir.Bak senin azor üzerimize yatıyor dediğin sinoptikle 2017 deki sinoptik.İkisinde de azor üzerimize yatıyor ikisinde de ortada bir ull var.Ben sadece ikinizin ortasını bulmak için bu örneği verdim kimseye katıldığımdan veya desteklediğimden değil.Sadece birbirinizi aşağılamaya gerek yok.

• forum.havaforum.com/attachment/139674/

forum.havaforum.com/attachment/139675/

Sen azor üzerimize yattığını görürsün arkadaşında bambaşka yerden bakabilir.Bak senin azor üzerimize yatıyor dediğin sinoptikle 2017 deki sinoptik.İkisinde de azor üzerimize yatıyor ikisinde de ortada bir ull var.Ben sadece ikinizin ortasını bulmak için bu örneği verdim kimseye katıldığımdan veya desteklediğimden değil.Sadece birbirinizi aşağılamaya gerek yok

Bana kendisi direk yazdı hatta dalga bile geçti ben diyorum bu sistem bı güncelleme ile yok olmaz diye kendisi Azor üzerimize yattı diyor

• Bana kendisi direk yazdı hatta dalga bile geçti ben diyorum bu sistem bı güncelleme ile yok olmaz diye kendisi Azor üzerimize yattı diyor

İki sinoptiğe bakınca göze çarpan farklar var bi kere 2022 sinoptiği ull değil bağlantısı tam kopmamış belki de devamında kopmayacak ikincisi 2017 2022 ye göre 300 400 km doğuda 2022 deki sinoptiğin bize dönüp vurması çok düşük ihtimal ama doğuya kaçması daha yüksek ihtimal Ayrıca ana çıktıda bu sinoptiği verse bi ihtimal kabul edilebilir adam zaten 30 tane senaryo çıkartıyo o yüzden bence hala sıcak bi sinoptik o yüzden 2022 deki gibi gelse kıyılar için iş yapmaz

• forum.havaforum.com/attachment/139681/

forum.havaforum.com/attachment/139682/

forum.havaforum.com/attachment/139683/

forum.havaforum.com/attachment/139684/

O zaman şöyle anlatayım sana bak ECMWF nin 2017 deki sisteme 3-5 gün kala ana çıktı o güncellemeleri.Sorun gerçekleşecek veya gerçekleşmeyecek olayı değil.Aynı sinoptiğe bakar çok farklı şeyler görebilirsiniz .Herkes birilerini takip edip fikir edinip. yorum yapıyor.sende 384 saatte azor üstümüze yatıyor burdan bişe çıkmaz diyebiliyorsan başka bir arkadaşımız da farklı bir bakış açıcını söylerse onu da öyle ezmeye çalışmak olmaz.

• 10 şubat sonrası için bu sefer azor atlabtikte kalmış, atlantikte kalan azor malumunuz üzere bizi üzer, şubat ayı ilk hafta sonu ya da devamında orta avrupa merkezli basınç nasıl bekleniyor, inşallah değişir, en güvendiğimiz ise gfs nin sürekli değişmesi aslında