23-25 Ocak Karadeniz'de Oluşması Beklenen Sıcak Çekirdekli Siklon

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hocam sanki bandırma tarafına gidiyor gibi kütleler Bursa'ya değil de yön mü değiştirecekler ?

İlk aşamada yüksek ihtimalle evet, sonra oraya doğru doğulayacaktır.

• surekli ayni seyi yaziyorsun da totem yapmiyorsan neden boyle dusundugunu soyler misin, uzmanlar dahil bir cok kisi anadolu yakasinin yagis alacagini soyluyor.

Arkadaşımız haklı üstüne gitmeyin. Evet anadolu yakası da yağış alacak ama avrupa yakasının batısı gibi olmayacak o yağışlar. Arkadaşımız da bu duruma üzülüyor çünkü çok çok nadir bir hava olayı yaşandı o bölgede. Bi 50 km doğulamayla anadolu yakası da böyle bir şey görebilirdi

• Hocam selamlar Gaziosmanpaşa olarak fena sayılmayacak yağış aldık. Kütle doğularken yani Anadolu Yakasına geçerken daha güçlü ya da benzer güçte yağış bırakır mı tekrar konumuma? tahminci teşekkürler şimdiden

• Arkadaşımız haklı üstüne gitmeyin. Evet anadolu yakası da yağış alacak ama avrupa yakasının batısı gibi olmayacak o yağışlar. Arkadaşımız da bu duruma üzülüyor çünkü çok çok nadir bir hava olayı yaşandı o bölgede. Bi 50 km doğulamayla anadolu yakası da böyle bir şey görebilirdi

Kesinlikle. Birkaç km ile şuana kadar +30 cmleri kaçıran adamın ruh halini kimse anlayamaz.

• Arkadaşımız haklı üstüne gitmeyin. Evet anadolu yakası da yağış alacak ama avrupa yakasının batısı gibi olmayacak o yağışlar. Arkadaşımız da bu duruma üzülüyor çünkü çok çok nadir bir hava olayı yaşandı o bölgede. Bi 50 km doğulamayla anadolu yakası da böyle bir şey görebilirdi

Kaldiki Anadolu yakisinida gec ben avrupa yakasinda sisli besiktas bolgesindeyim bize bile gelmedi. Gelirken donus basladi. Hocamiza soylenme degil yanlis anlasilmasin. Olan Sanssizliktan bahsediyorum. Olsun Yinede kar gorucez hatta hocamiz dedigi gibi ( Zamanda saatte ve siddette farklar olsada) bunada sukur. Tabi o efsaneyi gorupte 5 km kala yasayamamamk biraz sey oldu Net golun Hakem hatasiyla verilmemesi gibi . Bu gulusde sinirseldir. 😂⛄. ⛄☃️⛄

• Kaldiki Anadolu yakisinida gec ben avrupa yakasinda sisli besiktas bolgesindeyim bize bile gelmedi. Gelirken donus basladi. Hocamiza soylenme degil yanlis anlasilmasin. Olan Sanssizliktan bahsediyorum. Olsun Yinede kar gorucez hatta hocamiz dedigi gibi ( Zamanda saatte ve siddette farklar olsada) bunada sukur. Tabi o efsaneyi gorupte 5 km kala yasayamamamk biraz sey oldu Net golun Hakem hatasiyla verilmemesi gibi . Bu gulusde sinirseldir. 😂⛄. ⛄☃️⛄

Ben de Sarıyer'de oturuyorum çok üzücü bir durum gerçekten. Gelecek yağışla o kaçırdığımız büyük balığı unutmaya çalışacağız artık yapacak bir şey yok

• tahminci Hocam Etiler Ulus bölgesi ilerleyen saatlerde aşağı yukarı kaç cm alır? Modellerde sistemin yıldızlarından biri olarak görünüyordu ama hala elimizde kayda değer bir şey yok. Cevaplarsanız sevinirim, teşekkürler.

• Hocam selamlar Gaziosmanpaşa olarak fena sayılmayacak yağış aldık. Kütle doğularken yani Anadolu Yakasına geçerken daha güçlü ya da benzer güçte yağış bırakır mı tekrar konumuma? tahminci teşekkürler şimdiden

hocam ne aldık allah aşkına vortex uğramadı bile