İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Üsküdar devam

Е́сли у вас есть вре́мя, что́бы ныть и жа́ловаться, зна́чит его́ доста́точно, что́бы всё измени́ть.

• bugün dışardaydım ve takip edememiştim. Son 2 saattir sabahtan beri yazılanları okuyorum, bir yandan da dün akşam yazdığım bu yazı aklıma geliyor ve kahkahalar atmaya başlıyorum. Özellikle Silivri reyizin sistemi kendi adına sonlandırmasına ciddi kahkaha hattım. Boeing 777

seviyoruz seni hocam :D

• Saat 21.00 itibari ile yağış Avrupa yakası'ndan çekilmeye başlıyor. Anadolu yakası ortasi ve doğusunda şafağa kadar yağışlar hafifleyerek devam edecek gibi görünüyor. Cumartesi günü ara ara hafif bir kar yağışı görünürken Pazarı Pazartesi'ye bağlayan gece asıl kar yağışı başlıyor. 24 ü gün boyu boğaz hattı'na yağış pompalanıyor.

UTC bu yani +3 saat ekleyeceksin

• Allahım sen bu başlamış olan sistemde yüzümüzü güldür uzun süredir beklediğimiz o dolu dolu karın yağmasını nasip et yarabbim 🤲🏽

• Saat 21.00 itibari ile yağış Avrupa yakası'ndan çekilmeye başlıyor. Anadolu yakası ortasi ve doğusunda şafağa kadar yağışlar hafifleyerek devam edecek gibi görünüyor. Cumartesi günü ara ara hafif bir kar yağışı görünürken Pazarı Pazartesi'ye bağlayan gece asıl kar yağışı başlıyor. 24 ü gün boyu boğaz hattı'na yağış pompalanıyor.

Siklon sabaha kadar etkisini gösterecek diyorlardı 9da kesecekse üzücü olur

• Hocam Bermuda ne oluyor acaba ?

Bermuda ismi 2012 ve 2015 yillarinda inanilmaz bir dek almasiyla Beylikduzu, Esenyurt, Basaksehir uclusune verilmisti. Buralar karayelli sistemlerde cok erken sogurlar. Yukseklikleri nedeniyla normal sistemlerde de cok kar alirlar ve iste 2012, 2015 yillarinda da metrelik dek aldilar.