Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

• Bundan önceki sistemde netlik adına pek yorumlama şanzımiz olmadi bölge geneli sınırdaydı ama bu tür sistemler bölgemizin sevdigi sistemlerdir genelde gercekleşme ihtimali yüksektir rahat olalım alacağımızı almadan bu kış bitmez

Soğuk anlamında sıkıntı yok ama salına da salına gezip her yeri kara gömecek geniş hareket alanlı derin bir Kıbrıs siklonu gözükmüyor hocam.

Siz daha iyi bilirsiniz mutlaka bir işaret almışsınızdır. İnşallah.

• Sibirya açalım derken hocam gelecek sistem nerden geliyor

Yok o anlamda değildi hocam.

Sistemde inen soğukların kökeni Sibirya'dan o doğrudur da;

Azor'un veya İskandinav YB'ının dönüş hareketi ile gelen soğuklar değil mi bunlar?

Klasik Sibirya'nın genişlemesi ile Kırım'dan çat diye inmiş bir sistem değil, burada Sibirya nasıl bir rol sergiliyor sadece soğuklar oradan gelmiyor mu eğer açabilirseniz ben de öğrenmiş olurum anlamında sordum.

• Soğuk anlamında sıkıntı yok ama salına da salına gezip her yeri kara gömecek geniş hareket alanlı derin bir Kıbrıs siklonu gözükmüyor hocam.

Siz daha iyi bilirsiniz mutlaka bir işaret almışsınızdır. İnşallah.

Hocam bunu hep diyorum işte anlık modeller iyi cıktımı geliyor diyoruz modeller 6 saat sonra kötü ciktimi ona göre yorumlama yapıyoruz her an sevinip üzülürüz bu şekil bakarsak

• Hocam bunu hep diyorum işte anlık modeller iyi cıktımı geliyor diyoruz modeller 6 saat sonra kötü ciktimi ona göre yorumlama yapıyoruz her an sevinip üzülürüz bu şekil bakarsak

Çok doğru bir yorum hocam katılıyorum.

Dediğim gibi siz daha iyi bilirsiniz mutlaka bir işaret almışsınızdır Kırım-Kıbrıs sistemi ile alakalı.

• Çok doğru bir yorum hocam katılıyorum.

Dediğim gibi siz daha iyi bilirsiniz mutlaka bir işaret almışsınızdır Kırım-Kıbrıs sistemi ile alakalı.

Hocam gecmiste bu tür modellerle cok karşılaştık daha zamanı var 7-8 günden sonrasından bahsediyoruz bu akşamda tüm detaylarını saatlerce inceledim desem yeridir az önce yazdıgın soruyada cevap nitelikte aciklama yapayım azor iskandinav detaylari olmazsa olmazimizdir döngüdür bu ilkin sunu belirteyim ilkin ilerde azorun konumu hakkinda cevap vereyim azorum konumu güneybatıdan kuzeydogu parelelinden yükselme ihtimali yüksek gidişat o yönde hersey azordan ibaret degil derkende sibiryanın gücünün önemi detayıda ne kadar güclü inerse hazar cevresindeki yüksegi o kadar güneydoguya süpürür o zamanda bölgemiz icin daha temiz bir koridor acılır

• Hocam gecmiste bu tür modellerle cok karşılaştık daha zamanı var 7-8 günden sonrasından bahsediyoruz bu akşamda tüm detaylarını saatlerce inceledim desem yeridir az önce yazdıgın soruyada cevap nitelikte aciklama yapayım azor iskandinav detaylari olmazsa olmazimizdir döngüdür bu ilkin sunu belirteyim ilkin ilerde azorun konumu hakkinda cevap vereyim azorum konumu güneybatıdan kuzeydogu parelelinden yükselme ihtimali yüksek gidişat o yönde hersey azordan ibaret degil derkende sibiryanın gücünün önemi detayıda ne kadar güclü inerse hazar cevresindeki yüksegi o kadar güneydoguya süpürür o zamanda bölgemiz icin daha temiz bir koridor acılır

Teşekkür ederim hocam daha iyi anladım şimdi

• İşlerimin yoğunluğu nedeniyle bu sistemi çok takip edemedim ama görünen 20-21-22 Şubat gibi Güneydoğu kar alabilir. Doğu Anadolu zaten çok rahat alır. Onda sıkıntı yok. Bu defa Hatay da şanslı görünüyor. Eğer sistem sonradan bozmazsa Adana ve Mersin merkez de kar görebilir.

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (2021) 365

• Narsil
    2. Replies
      365
      Views
      9.2k
      365
    3. airman

1. İç Ege, Batı Akdeniz ve Eskişehir Raporlar-Yorumlar 3.9k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      3.9k
      Views
      239k
      3.9k
    3. Lion03

1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021) Genel Yorumlama 5

• Samet
    2. Replies
      5
      Views
      64
      5
    3. Ecmedical

1. Marmara Bölgesi Raporlar-Yorumlar 7.1k

• Narsil
    2. Replies
      7.1k
      Views
      530k
      7.1k
    3. divane

1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 1 (12.06.2021) Genel Yorumlama 177

• Samet
    2. Replies
      177
      Views
      2.9k
      177
    3. Samet

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 3k

• Aytac
    2. Replies
      3k
      Views
      446k
      3k
    3. Aykut53

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      42
    1. HF 2021 Yaz Ligi Yarışması 2 (19.06.2021) Genel Yorumlama 5

• Samet
    2. Replies
      5
      Views
      64
      5