Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

• ikinci ab oluşumu hala net değil. Ab oluşsa bile soğuğun gücü yetecek mi o da net değil. Şu an 29-30-31 tarihlerinde kar ihtimali %25-30 larda.bu düşük görünsede bu kadar uzun süre varken iyi bit ihtimal. Gece güncellemesi de %30-35 lerde çıkarsa o zaman güzel olur.

Yüksek ihtimal gerçekleşir çünkü ecmwf ve gfs ikiside veriyor

• Güneydoğuda yağışın direkt olarak kar olarak başladığı son sistem hangisiydi hatırlayan var mı

7 ve 8 Aralık 2013 te yağmur etkili olduktan sonra hava iki gün boyunca açıktı. 11 Aralık öğleden sonra yağış direk kar olarak başladı. 12 Aralık sabahında Siirt'te 54 cm kar ile uyanmıştık diye hatırlıyorum. Sabah uyanır uyanmaz video çekmiştim

Onun dışında hatırlamıyorum.

• Merhaba arkadaşlar ufukta görünen bir salınım var. Bütün hocalarımızın ve herkesin yorumunu okudum bende kendi görüşümü takdir etmek istedim. Bölgemiz için geçmiş arşivlere baktığımızda genelde kırım sistemleri, ve soğuk üstüne gelen tipik bir yağışlı havayla kar alabiliyor. Gelecek salınımla ilgili bir değerlendirme yaparsak şuan için konuşmak erken görünüyor. Alçak basınç yüksek basınç her zaman değişime açık iki temel faktördür. Güneyden esen rüzgarlar sıcaklığı indirmez. Bunu önce bilmemiz lazım. Dolayısıyla Soğuğun gücü ve alçak basıncın konumu her zaman bölgemiz için en önemli iki faktördür. Böyle sistemlerde ben daha çok alçak basıncın konumuna ve kollarına bakarım. Şuanda yakın vadeye gelene kadar değişim olacaktır. Unutmayın İzlanda ve balkan sistemleri iç anadoluya daha çok yarıyorlar.

• 7 ve 8 Aralık 2013 te yağmur etkili olduktan sonra hava iki gün boyunca açıktı. 11 Aralık öğleden sonra yağış direk kar olarak başladı. 12 Aralık sabahında Siirt'te 54 cm kar ile uyanmıştık diye hatırlıyorum. Sabah uyanır uyanmaz video çekmiştim

Onun dışında hatırlamıyorum.

Asla unutamam o sistemi. 3 gün boyunca yağmıştı. 50-60 cm felan olmuştu bazı yerler. Yalnız o sistemden sonra öyle bir yb çökmüştü ki üzerimize 1 aya yakın yağış bile olmadı. Batman,diyarbakır,siirt 10-15 gün boyunca -15,-20 lerdeydi. orta okuldaydım o zamanlar okula gidemiyordum soğuktan. Bir daha böylesi bir sistemin gelmesi çok zor ne yazik ki.

• Asla unutamam o sistemi. 3 gün boyunca yağmıştı. 50-60 cm felan olmuştu bazı yerler. Yalnız o sistemden sonra öyle bir yb çökmüştü ki üzerimize 1 aya yakın yağış bile olmadı. Batman,diyarbakır,siirt 10-15 gün boyunca -15,-20 lerdeydi. orta okuldaydım o zamanlar okula gidemiyordum soğuktan. Bir daha böylesi bir sistemin gelmesi çok zor ne yazik ki.

Orta okulun ismi neydi senin

• Asla unutamam o sistemi. 3 gün boyunca yağmıştı. 50-60 cm felan olmuştu bazı yerler. Yalnız o sistemden sonra öyle bir yb çökmüştü ki üzerimize 1 aya yakın yağış bile olmadı. Batman,diyarbakır,siirt 10-15 gün boyunca -15,-20 lerdeydi. orta okuldaydım o zamanlar okula gidemiyordum soğuktan. Bir daha böylesi bir sistemin gelmesi çok zor ne yazik ki.

Ondan sonra kış bitmişti zaten ama güzeldi yani

• Merhaba arkadaşlar ufukta görünen bir salınım var. Bütün hocalarımızın ve herkesin yorumunu okudum bende kendi görüşümü takdir etmek istedim. Bölgemiz için geçmiş arşivlere baktığımızda genelde kırım sistemleri, ve soğuk üstüne gelen tipik bir yağışlı havayla kar alabiliyor. Gelecek salınımla ilgili bir değerlendirme yaparsak şuan için konuşmak erken görünüyor. Alçak basınç yüksek basınç her zaman değişime açık iki temel faktördür. Güneyden esen rüzgarlar sıcaklığı indirmez. Bunu önce bilmemiz lazım. Dolayısıyla Soğuğun gücü ve alçak basıncın konumu her zaman bölgemiz için en önemli iki faktördür. Böyle sistemlerde ben daha çok alçak basıncın konumuna ve kollarına bakarım. Şuanda yakın vadeye gelene kadar değişim olacaktır. Unutmayın İzlanda ve balkan sistemleri iç anadoluya daha çok yarıyorlar.

Güneyden esen ruzgarin sicakligi indirmez demişsiniz bunun aksini kim belirtmişki bunu bilmemiz lazım demişsiniz yada benmi kacirmişım okumamısım yazanı

• Güneyden esen ruzgarin sicakligi indirmez demişsiniz bunun aksini kim belirtmişki bunu bilmemiz lazım demişsiniz yada benmi kacirmişım okumamısım yazanı

Cümlemde muhalefet edilecek bir yanı yok. Üstünüze alınacak bir yanıda yok. Bilimselliği doğru bir yaklaşımdır. Ordan cümlemi alıp manipüle etmeniz güzel değil. Saygılarımla...

• Cümlemde muhalefet edilecek bir yanı yok. Üstünüze alınacak bir yanıda yok. Bilimselliği doğru bir yaklaşımdır. Ordan cümlemi alıp manipüle etmeniz güzel değil. Saygılarımla...

Muhalefet ve manüpule nerden cikti ve uzerime alindigim nerden cikti oyle bisey soylemişsinizki burdaki hickimsenin bilmedigi sandiginiz bu yorumlama neden GUNEYDEN ESEN ruzgar sıcaklıgı indirmez bunu bilmemiz lazim ve bilimsellik diyorsunuz bu bolgedekiler o bilgiyi bilimden coktan beridir almış bilginize saygilar benden

• Muhalefet ve manüpule nerden cikti ve uzerime alindigim nerden cikti oyle bisey soylemişsinizki burdaki hickimsenin bilmedigi sandiginiz bu yorumlama neden GUNEYDEN ESEN ruzgar sıcaklıgı indirmez bunu bilmemiz lazim ve bilimsellik diyorsunuz bu bolgedekiler o bilgiyi bilimden coktan beridir almış bilginize saygilar benden

Burada sizinde bilmeniz gerekir ki cümlemde eleştirel bisey yok. Güneyden esen rüzgar dediğimde burdakilerin bilmediğini mi kast etmiş oldum. Bilmeyen olsaydı derdimki bilmiyor. Siz cümlemi alıp resmen manipüle ettiniz.

• Burada sizinde bilmeniz gerekir ki cümlemde eleştirel bisey yok. Güneyden esen rüzgar dediğimde burdakilerin bilmediğini mi kast etmiş oldum. Bilmeyen olsaydı derdimki bilmiyor. Siz cümlemi alıp resmen manipüle ettiniz.

Farkindaysan sorumlu biriyim ve mudahele edebilirim yanlış yazilana buna manupele diyorsan öyle olsun

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 14 (06.03.2021) Genel Yorumlama 60

• Samet
    2. Replies
      60
      Views
      1.7k
      60
    3. izzet.crt