Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Beter olsunlar umarım galibiyet yüzü görmeyiz malum şahıs ve ekibi gidene kadar.

hatta umarım gol yeriz de yeniliriz diye dua ettim ama olmadı, rezillikte had safhadayız..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Narsil Her şey para mı hocam ya kastedilen o mu sizce? Doktora da adaylara yapılan mobbingler var. Teşvik yeterince gerçekten yok. Çabalayan insanlara daha çok yardım gerekiyor. Niye Türkiye'den bir aziz sancar çıkmıyor gidip yurtdışında çıkıyor mesela? Burada kalsa aziz sancar yine aynı başarılara imza atabilecek veya destek görebilecek miydi sizce? Ben yeterli görmüyorum hala bazı şeyleri. Çalışkan, çabalayan, donanımlı insanımız çok aslında.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Turkovac aşısı gerçekten iyi bir haber ama keşke aşının 3. fazları da yayınlansaydı öyle çıksaydı tabi unutmamak gerek mRNA aşılarında bile çok yüksek bir düşüş gözlemlendi aşı etkinliklerinde özellikle inaktif aşıların Omikrona karşı etkisi neredeyse hiç olmayacak gibi görülüyor şu anda keşke Omikron gelmeseydi gerçekten işimize çok yarayacaktı.

• Narsil Her şey para mı hocam ya kastedilen o mu sizce? Doktora da adaylara yapılan mobbingler var. Teşvik yeterince gerçekten yok. Çabalayan insanlara daha çok yardım gerekiyor. Niye Türkiye'den bir aziz sancar çıkmıyor gidip yurtdışında çıkıyor mesela? Burada kalsa aziz sancar yine aynı başarılara imza atabilecek veya destek görebilecek miydi sizce? Ben yeterli görmüyorum hala bazı şeyleri. Çalışkan, çabalayan, donanımlı insanımız çok aslında.

kime ne mobbing var yahu? çalışmak isteyen herkese alanda mevcut hocada mevcut, sen yeterki çalışmak iste. Herşey para mı derken tabikide para, biyolojik araştırmalarda yani ilaç geliştirme aşı geliştirme hücre çalışmalarında herşey imkan ve parayla oluyor. İmkanın yoksa paran yoksa laboratuvarda boşboş tavana bakarsın.. Teşviğin ağa babası var. Nobeli Aziz Sancar aldı da nobel almak kolaymış gibi konuşuyorsun, ona bakarsan amerikada avrupada çok önemli hocalar var çok önemli işler yapıyorlar ama neden nobel alamıyorlar? Aziz Sancarın nobeli aldığı konuya lütfen iyi bak dünyada kaç hoca çalışıyor kimin ne çalışmaları var ve Aziz hocanın o konuda bulduğu nedir? Akademide sıkıntılar varsa emin ol yaşı 60 ve civarında olan eski kafalı hocalardan dolayı var onlar gitmediği sürecede ilerlemek sıkıntı.. Ama maddi konuda kesinlikle 90 larda değiliz ve önemli yatırımlar var. Araştırma üniversitelerine aktarılan paralar önemli paralar ve hepsi cebe gitmiyor işe yarar şeylere gidiyor emin olabilirsin

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

Ee sen simdi herşey paramı diyorsun bende sana herşey dolarmı desem ? :D

• Narsil Tamam işte mobbing derken ben de yaşlı hocaları kastediyorum. Doktora öğrencilerinin bir çoğu bu yaşlı hocalar tarafından mobbinge uğruyor sürekli eziyet şeklinde. Onlar da bize hocalarımız öyle öğretti deyip gıcıklığına yapıyor. Eski kafa ile hala devam eden hocalar var. Benim kastım o. Aziz Sancar'ın Nobel alması ile ilgili demiyorum burada olsa çalışmalarını rahat rahat yapacağını,bu kadar başarılı olacağını düşünmüyorum diyorum. Benim maddi imkanlara lafım olmadı zaten. Siz işi siyasi kısma çekiyorsunuz biraz anladığım kadarıyla.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Narsil Hocam burundan fıs fıs şeklinde aşı geliştirme çalışması yapıyordu geçen sene bir üniversite hacettepeydi sanırım, o konu ne alemde medyaya da çıkmaz oldu sizin bir bilginiz var mı?

• Narsil Tamam işte mobbing derken ben de yaşlı hocaları kastediyorum. Doktora öğrencilerinin bir çoğu bu yaşlı hocalar tarafından mobbinge uğruyor sürekli eziyet şeklinde. Onlar da bize hocalarımız öyle öğretti deyip gıcıklığına yapıyor. Eski kafa ile hala devam eden hocalar var. Benim kastım o. Aziz Sancar'ın Nobel alması ile ilgili demiyorum burada olsa çalışmalarını rahat rahat yapacağını,bu kadar başarılı olacağını düşünmüyorum diyorum. Benim maddi imkanlara lafım olmadı zaten.

o yaşlı hocaların sayısı giderek azalıyor. Aralarında önemli bilim insanları da var şuanda yaşı 35-45 arasında olan çok önemli bir grup var ve bunların çok önemli işler yapacağını görebiliyorum. Aidiyet duygusunsa sahip ülkem için birşeyler yapayım diyen bir grup bu, merak etme o mobbing dediğin olaydan sıyrılıyoruz. Ve bir doktora öğrencisi bu işe adım atıyorsa dirayetli bir şekilde elinden ne geliyorsa yapmalıdır, elbette kolay değil ama sabır bu işin anahtarıdır. Gülü seven dikenine katlanır. Bence akademideki önemli sorun mobbing değil liyakattir. Bu konuda reform gerekli o konuda herkes hem fikir olacaktır zaten..

• Narsil Hocam burundan fıs fıs şeklinde aşı geliştirme çalışması yapıyordu geçen sene bir üniversite hacettepeydi sanırım, o konu ne alemde medyaya da çıkmaz oldu sizin bir bilginiz var mı?

hayır bir bilgim yok ancak genelde şöyle işler bu olaylar, ya o ekip reklam yapıp ilerletememiştir önemli olan ses duyurmaktır ki bu kötü bir olay. Ya da geliştirme devam ediyordur ama süreci devam ettiği için haberini almıyoruz. Ta ki yapıp ortaya koyduklarında duyarız

• Arkadaşlar siz gördünüz mü bilmiyorum ama ben bu videoyu yeni görüyorum. Türkiye’de hali hazır sokak köpekleri sorunu varken bir de saldırgan köpek sorunu var. 4 yaşındaki kız çocuğuna yapılana bak. Yerdeki kanlara bak sinirden kafayı yiyeceğim.

• Pitbulllar başta olmak üzere Avrupa ülkeleri gibi tüm sokak köpekleri toplatilip kisirlastirilmalidir

köpektapar insanlar bunları besleyip yüz veriyor daha çok saldırıyorlar

Mesleğim’den ötürü bir çok Avrupa ülkesini gezdim. Sokaklarda bir tane bile başı boş köpek yok. Yalnız Ortadoğu ülkelerinde ve bizde sokakta başıboş köpek var.

• Pitbulllar başta olmak üzere Avrupa ülkeleri gibi tüm sokak köpekleri toplatilip kisirlastirilmalidir

köpektapar insanlar bunları besleyip yüz veriyor daha çok saldırıyorlar

Hocam bu is için yasal düzenlemeye ihtiyaç var,bu saldırgan köpekler her yerde sıkıntı,yazık değil mi savunmasiz sabihe,çıldırmamak elde değil cidden.Allah şifa versin.