Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Fenerbahçe!de değişmesi gereken TD değil ki yönetim:) bu yönetim gitmediği sürece 1 adım ilerleyemeyiz. Ali Koç Fenerbahçe tarihinin en kötü başkanıdır çok net..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Düzen sistem olmadığı sürece bu böyle senelerce gidecek.Görüyorum ki sorun pereira da da değil :))

Bu şekilde devam etsin diğer maçıda yenilelim vallahi bir fenerli olarak takımımın yenilmesini istiyorum bu duruma düştüm ki yeterki gitsin şu adam yapıştı ben hayatımda bu kadar gurursuz adam görmedim lan git arkadaşım istenmediğin yerde nasıl pişkin pişkin duruyorsun abi sen.

• Fenerbahçe!de değişmesi gereken TD değil ki yönetim:) bu yönetim gitmediği sürece 1 adım ilerleyemeyiz. Ali Koç Fenerbahçe tarihinin en kötü başkanıdır çok net..

Ali koç’un bu kadar üst üste yöneticilik hataları yapması ,bana iş hayatını da sorgulatıyor.

Demek ki evebeynleri çok sağlam bir yönetim ve sistem kurmuş.

Ali koç’a kalsa holdingi de zor durumlar beklerdi.

Aziz Yıldırım'a ne söylediyse kendisi teker teker aynısını yapıyor.Her sezon hoca değiştirilmez dedi bu kaç oldu bilmiyorum bile.İstenmediğimi anladığım an kendim giderim diyip halen takımın başında olması da çok manidar :) Alıştık artık ne diyelim abi koskoca kulüp ne hallere düştü.

• Yaklaşık 200 ülke içerisinde sadece 9 ülke aşı geliştirdi bir tanesi de biziz. Bu gerçekten bahsedilmesi gereken bir haber. Yerli aşı geliştirilmesi sadece covid-19 için önemli değil, ülke biyokimya-farmasötik ve tıp alanlarındaki yeterliliğin kanıtı aslında,.. Aşıyı geliştiren ekibe kocaman bir tebrik, bir bilim insanı olarak çok memnun olduğum bir haber oldu..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Galatasaray o kadar perişan ki futbol konuşasım gelmiyor. Görüyorum ki Fenerbahçe'de çok farklı değil. Allah iki takım taraftarına da sabır versin. :|

koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derlermiş. Bu 2 takım olmayınca tepe başkalarına kaldı. Ama ciddi manada revizyon ihtiyacı ve yeni kan arayışı olmalı 2 kulüptede..

• Aktif lig içerisinde TD değiştirmek yarar getirmez, Bizde moda olmuş ama bir türlüde tecrübe edinemedik bu olumsuz durumu

Geçen hafta rıdvan konuşurken bu konuya değinde hak vermiştim doğru diyorsun hocam yeni hocam gelecekte sistem oturtacakta oyuncuları tanıyacak falan fistan. işimiz bu sene çok zor ilk 5 düşünmüyorum bu sene şahsen.

• Yaklaşık 200 ülke içerisinde sadece 9 ülke aşı geliştirdi bir tanesi de biziz. Bu gerçekten bahsedilmesi gereken bir haber. Yerli aşı geliştirilmesi sadece covid-19 için önemli değil, ülke biyokimya-farmasötik ve tıp alanlarındaki yeterliliğin kanıtı aslında,.. Aşıyı geliştiren ekibe kocaman bir tebrik, bir bilim insanı olarak çok memnun olduğum bir haber oldu..

Türkiye'de yeterli,donanımlı,birikimli insan çok da yeterli destek verilmiyor veya teşvik edilmiyor. Benim merak ettiğim bilmediğim bir soru var. Emeği geçen herkese teşekkürler ama bu aşılar seri üretime nerede geçiliyor,üretiliyor? Türkiye'de bunun için hali hazırda üretim yapan tesisler mi mevcut mu? Sizin bilginiz olabilir diye size sormak istedim hocam.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

Tüm ekibi kutlamak lazım. Çok güzel bir gelişme.

Ama değinmek istediğim asıl güzel gelişme ,

Evlilik öncesi sma testinin zorunlu olması.

Tebrikler.

Devamı olarak güncel hastalarında tedavileri ile ilgili sıkıntılar bitirilirse mükemmel olur.

• Türkiye'de yeterli,donanımlı,birikimli insan çok da yeterli destek verilmiyor veya teşvik edilmiyor. Benim merak ettiğim bilmediğim bir soru var. Emeği geçen herkese teşekkürler ama bu aşılar seri üretime nerede geçiliyor,üretiliyor? Türkiye'de bunun için hali hazırda üretim yapan tesisler mi mevcut mu? Sizin bilginiz olabilir diye size sormak istedim hocam.

kime yeterli destek verilmiyor mesela? konudan uzak olunca inanın söylemesi kolay. Şuanda ülkede doktora öğrencilerine yapılmayan destek yok. YÖK 100/2000 öncelikli alanlar doktora bursu kapsamında 3000 tl ye yakın karşılıksız burs veriliyor. Birçok üniversitede teknik ekipman olarak yeterlilik geçtiğimiz yıllara göre çok çok iyi. Şuanda ülkede adını saydığınız üniversitelerin merkezli laboratuvarlarınba bakın derim, bunlara ulaşmak çok kolay internet sitelerindende takip edebilirsiniz.

Aşı konusuna gelince sadece 1 üniversite değil birden fazla üniversitenin ve önemli hocaların bilgi birikimi ile bir proje yürütülüyor. Bu üniversite iş birliğine TÜBİTAK ta katılıyor. Aşıların üretilmesi için üniversitelerin bünyesindeki laboratuvarlar yeterli imkandadır kanımca ancak daha büyük sayılarda üretim için muhakkak TÜBİTAK devrededir.