Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ColdCenk yani şunu anlıyoruz sadece politika faizi dusuyor diğer bütün faizler artıyor bu şey gibi oldu magazalarda 100 lira başlayan fiyatlarla gibi birşey içeri girince hangisi 100 lira diye arıyorsunuz ama bulamiyorsunuz ya o işte :)

• İlk açıklanan metindede bir defaya mahsus olduğu belirtilmişdi zaten bunu uzun vadeli sürderemezler.Günü kurtarma hareketleri bunlar 3 ay vadede nefes alındı sadece 3 ay sonra ne olacak? Fed bu ay faiz arttırsaydı dolar 20'yi geçecekdi fed gelecek ay büyük ihtimalle faiz arttıracak dolar kendiliğinden yine yükselecek, dahada kötüsü dolarını bozduran adam bir daha o doları geri alamayacak 3 lira farkla bile dolar bozduranlar oldu. En geç ocak sonu, şubat başı yine dolar 15-16 bandına gelir, Haziran ayına kadarda 18'lere geri dönmesi muhtemel hem kuru sabit tutacaksın hemde enflasyonu indireceksin yok öyle bir dünya, asgari ücretin artmasıyla yılbaşından sonra enflasyon zaten artacak 2022 çok daha zor geçecek hazırlıklı olun.

Einmal editiert, zuletzt von PergamoN ()

• İlk açıklanan metindede bir defaya mahsus olduğu belirtilmişdi zaten bunu uzun vadeli sürderemezler.Günü kurtarma hareketleri bunlar 3 ay vadede nefes alındı sadece 3 ay sonra ne olacak? Fed bu ay faiz arttırsaydı dolar 20'yi geçecekdi fed gelecek ay büyük ihtimalle faiz arttıracak dolar kendiliğinden yine yükselecek, dahada kötüsü dolarını bozduran adam bir daha o doları geri alamayacak 3 lira farkla bile dolar bozduranlar oldu. En geç ocak sonu, şubat başı yine dolar 15-16 bandına gelir, Haziran ayına kadarda 18'lere geri dönmesi muhtemel hem kuru sabit tutacaksın hemde enflasyonu indireceksin yok öyle bir dünya, asgari ücretin artmasıyla yılbaşından sonra enflasyon zaten artacak 2022 çok daha zor geçecek hazırlıklı olun.

hocam bir bankayı arayıp yada giderseniz işlemin bir defaya mahsus olmadığını paranızı aldıktan sonra tekrar aynı haklardan yararlanabileceğinizi söyleyecektir ben aradım y kredi bankasını , şubesini söylemiyim müdürüne sordum. sizde bi sorun derim peki bu yazan nedir dedim çok teknik detaylar dedi yanlış anlaşıldığını söyledi üzerine basa basa sordum tl yatırıcam 3 ay sonra paramı çekicem tekrar bu haktan faydalanabilirmiyim diye hiç bir kısıt yok dedi bana inanmayın sizde bir sorun derim

Einmal editiert, zuletzt von burcin ()

• İtiraf edelim, böyle olduğunu tahmin etmemiş miydik? Resmen iktisatın içinden geçiyorlar. Şimdilik işe yarasa da ilerleyen dönemde bu bizim başımızı daha çok ağrıtacaktır. Geçmişten günümüze Türk Lirasının lehine hiçbir şey gelişmedi ne yazık ki.

"Gençliği yetiştiriniz. Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz. Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız." -M.Kemal ATATÜRK

• hocam bir bankayı arayıp yada giderseniz işlemin bir defaya mahsus olmadığını paranızı aldıktan sonra tekrar aynı haklardan yararlanabileceğinizi söyleyecektir ben aradım y kredi şubesini söylemiyim müdürüne sordum sizde bi sorun derim peki bu yazan nedir dedim çok teknik detaylar dedi yanlış anlaşıldığını söyledi üzerine basa basa sordum tl yatırıcam 3 ay sonra paramı çekicem tekrar bu haktan faydalanabilirmiyim diye hiç bir kısıt yok dedi bana inanmayın sizde bir sorun derim

Bankayla bir görüşmem olmadı yüklü miktarda bir paramda yok zaten gerek yok aramama, dediğiniz gibiyse eğer kamuoyu gerekirse en ayrıntısına kadar bilgilendirilmeli.Hocamla istişare yaptım yine, bu kişi profesör hemen hemen aynı düşüncelerdeyiz resmi gazetede yazan bir metinden bahsediyoruz hocamda bir defaya mahsus yararlanabiliyorsun dedi.

• Diyanet hangi dükkanlardan pandemi döneminde kira almış?

Bu soruyu sordum arkadaşa hala cevap yok.

Arkadaşlar Tweeter denen çöplükte ki her kaynaktan aldığınız bilgiye inanmayın.

İkincisi de burada kullandığınız ifadelere dikkat edin lütfen. Burada ki herkes muhalif değil ya da olmak zorunda değil. Herkesin görüşüne saygı duyun lütfen.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bankayla bir görüşmem olmadı yüklü miktarda bir paramda yok zaten gerek yok aramama, dediğiniz gibiyse eğer kamuoyu gerekirse en ayrıntısına kadar bilgilendirilmeli.Hocamla istişare yaptım yine, bu kişi profesör hemen hemen aynı düşüncelerdeyiz resmi gazetede yazan bir metinden bahsediyoruz hocamda bir defaya mahsus yararlanabiliyorsun dedi.

üstadım dün maliye bakanına üzerine basa basa sordular canlı yayında söyledi ,bankada aynısını söylüyor acelem var hayırlı akşamlar dilerim

• İkincisi de burada kullandığınız ifadelere dikkat edin lütfen. Burada ki herkes muhalif değil ya da olmak zorunda değil. Herkesin görüşüne saygı duyun lütfen.

işte öyle zannediliyor ve sonra neden burada siyasi tartışma yaşanıyor deniliyor. '' konu dışı'' konusu neden siyaset meydanına dönüyor deniliyor. Ee kardeşim herkes senin gibi düşünmek zorunda mı ? Değil elbet...

Fed'in yazın artırması bekleniyor faizi gelecek ay değil.

Gizli faiz ve Nas'tan vazgeçildi işte geri adım atılması gerekiyordu yapıldı. Ama tüm ekonomistlerin bahsettiği makroekonomik sorunlar hala devam ediyor ve yapısal reformlar şart. Cari açık bunlardan sadece bir tanesi.

• Kimse kimse gibi düşünsün istenilmiyor resmi gazete de ne yazıyorsa onu söylüyor insanlar. Devletin dili yazıdır, yasadır. Muhalifler mi yazıyor resmi gazeteyi?

• Resmi gazetede bir şey yazıyor ama sizin dediğiniz şey yazmıyor sorun bu döviz bozduranlar ile TL yatiranlsr arasında bir kerelik bir fark var tam detayını bilmiyorum ama döviz bozdurup paravyatiririsan bbir destek alıyorsun bir kere kullanılan hak bu gidip bankaya sorun diyorum

Kimseyi muhalif falan görmüyorum hepimiz aynı gemideyiz benim düşüncem bu dhada uzatmiyacam