Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam sana kendimden örnek vereceğim Kasım ilk haftasında işyerim de yapacağım tadilat tan dolayı 50bin kredi çektim tadilat için 87bin fiyat aldım benim işyerim avm de onay süreci proje süreci derken bu hafta tadilata başlıyorum tadilatı yapacak firma şuan 127bin bana fiyat veriyor!

Ben para mı döviz yapmadım bu süreçte 1 ay bile olmadan 40bin zararım oldu yazık değil mi bana keşke bende dolar yapsaydım o sürede diye kendi kendimi yiyorum

Yazık bize abi yazık

• Hocam sana kendimden örnek vereceğim Kasım ilk haftasında işyerim de yapacağım tadilat tan dolayı 50bin kredi çektim tadilat için 87bin fiyat aldım benim işyerim avm de onay süreci proje süreci derken bu hafta tadilata başlıyorum tadilatı yapacak firma şuan 127bin bana fiyat veriyor!

Ben para mı döviz yapmadım bu süreçte 1 ay bile olmadan 40bin zararım oldu yazık değil mi bana keşke bende dolar yapsaydım o sürede diye kendi kendimi yiyorum

Yazık bize abi yazık

Çok geçmiş olsun. Şimdi işin diğer boyutuda siz o 40 bin zararı kurtarmak için vereceğiniz mücadelenin ucu yok. Yani zararı 1 ay sonra karşılarım gibi bir öngörü yok.Kimbilir ne zaman ticaret yapıp zararınızı kurtarabileksiniz. Her yönden belirsiz bir ortam :(

• Vatandaş olarak biz niye eziliyoruz bende onu diyorum bir birikimim var tl de olduğu yerde eriyor. Niye erisin ya sokakta mı buldum ben parayı. Ne kadar basit döviz alma onu alma bunu alma demek.

• hocam yapmayın hiçbişeyi korumuş olmuyorsunuz döviz alarak para kazanmak milletin derdi

o parayı kazandığımız işimiz kalmayacak yakında

ben ytapılan politika doğrudur demiyorum bende markete gidince küfür ediyorum

fakat bişeyler yapmak lazım almayalım diyorum döviz almayalım ya bu kadar basit ne paranızı koruyabilirsiniz nede işinizi

Politika diye birşey yok ortada politika Berat Albayrak zamanında olan şeydi o da başarısız ve karşılığı olmayan politikaydi şuan ki yapılan seyin ismi delilik dusuk faiz diyoruz 10 yıllık faizler 22 ye geldi son 10 yılın zirvesi TL eridi döviz uçtu yurtdışına bağımlıyiz herşey kura bakıyor ve bunu hala din ile aciklamayan çalışan aciz bir hükümet durumun özeti tek anlamadığım nokta bunu niye yapıyorlar kısa vadeli faize niye bu kadar taktılar sanki yilllardir hükümet yüzde 5 faiz uyguluyordu da şimdi bunun mücadelesi icindeler!

• Şu hayatta her şeyi beklerdim de berat albayrağı özleyeceğimi beklemzdim iki al ver yapardı istifa ederdi doları düşürürdü

Olayı anlamamışsın istenilenden buydu zaten:)) şaka bir yana resmen intihara gidiştir bu gidişat, halkın alım gücü yerlerde, çok değil 6 ay sonra ne alemde olacağız kimse bilmiyor. Rabbim herkesin yardımcısı olsun

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Türk Lirasını öncelikle koruyacak kurum M.B , O öncülük edecek ki A'dan Z'ye bütün toplum peşine takılsın,ben mesela yüksek faiz zararlıdır derim ama enflasyonun bu derece yüksek olup da rakamlarla saklandığı durumlarda halkın dolar bulabiliyor olmasıyla dolar tl yukarı gitmez yani sadece arz-talep ile aciklayamazsiniz yükselişi zaten teknik de işlemiyor yükselişe ve düşüşe

Dolar mevduatları artmıyor zaten dolarizasyon oranı ve basılan para artıyor.

• Allah yardımcımız olsun ama Çin Modeli Ekonomi hiperenflasyon+erken seçim ile sonuçlanabilir. Piyasa-İktidar inatlaşması 1994-2001'e sebep olmuştu. Gidişat, tarihin tekerrürüne doğru yol alıyor maalesef.

• bir ülkede yıllardır adalet ekonomi ve eğitim açısından ilerleme kaydedilmiyorsa ama askeri anlamda ilerleme kaydediliyorsa ileri de gidemeyiz geri de gidemeyiz böyle yerimizde sekeriz işte bu arada zambiya kvaçası türk lirasının değerini geçmiş :D