Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şifa olsun abi bende randevu aldım tedirginlikle merak ediyorum inşallah bi sıkıntı olmaz.

İnşaallah olmaz. Olsa da katlanacağız. En azından kışı, yeni varyanta karşı biraz daha korumalı geçiririz

• Bugün bi yerde gördüm devlet kötü olabilir kötü yönetiyorda olabilir şuanda kötüde zaten fakat orda gördüğüm kelime çok hoşuma gitti.

ilk önce herkes kendi içinde yatan fırsatçıyı öldürsün. demişti bu kelime bizim ülkemiz adına aşırı doğru kelime adamların elinde altın var altın yükseliyor nasıl seviniyorlar bi yandan evlenecek adam altını nasıl alacagını düşünüyor bu ikilemden bizim kurtulmamız gerekiyor elinde doları altını olan insanlar sevinmemeli nasıl sevinir arkadaş burası Türkiye vallahi başka Türkiye yok billahi yok.

• Abi aşı gerçekten koruyor fakat 2 yeterli diyip 3 4 ten bahsetmeye başlayınca o korkutuyor beni.

Burada ki amaç;

Kış boyunca ve omicron varyantının hızlı yayılma sürecinde ,halkı antikor seviyesi olarak üst seviyede tutmak.

• Yaklaşık 6000 tl yi ödeyebilecek esnaflara Allah yardımcı olsun...

Abim ,94lu yıllara yüksek enflasyonun olduğu dönemlere doğru gidiyoruz.problem maaşların artması olmamalı öncelik fiyat istikrarini sağlamakla görevli kurumun gereğini kanundan aldığı yetki ile gerçekleştirmesi olmalı, saygılar sunarım

• Hocamın belirttiği 6 bin tl , asgari ücretin brütü ile 6 bin tl ye yaklaşmış hali.

Yine yazıyorum ,işçi maaş giderlerinde yapılacak her artış , satılan ürüne direkt yansılatacağı için esnafın sıkıntısı ,

4250 tl ile geçinmeye çalışacak vatandaşın sıkıntısının yanında dert değildir.

Keşke herşey bu basit yolla hesaplansaydı hiçbir esnaf batmazdı.Birikimlerini Pandemi döneminde bitiren hatta kredi çekerek ayakta kalmaya çalışan esnaflar şimdi tavuk yumurta hesabını yapmaya başlıyacak.

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Abim ,94lu yıllara yüksek enflasyonun olduğu dönemlere doğru gidiyoruz.problem maaşların artması olmamalı öncelik fiyat istikrarini sağlamakla görevli kurumun gereğini kanundan aldığı yetki ile gerçekleştirmesi olmalı, saygılar sunarım

Daha önce ekonomi konusu açtığımda belirtmiştim. En büyük kayıp kurumlardan biri DPT teşkilatıdır. Google dan araştırın son dönemlerindeki 5 yıllık planlamalar bile bugün bile güncelliğini koruyor...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Keşke herşey bu basit yolla hesaplansaydı hiçbir esnaf batmazdı.Birikimlerini Pandemi döneminde bitiren hatta kredi çekerek ayakta kalmaya çalışan esnaflar şimdi tavuk yumurta hesabını yapmaya başlıyacak.

Pandemi dönemi , işçi olsun esnaf olsun herkesin belini büktü.

Asgari ücret ile çalışanlar pandemi de 1200 tl ile geçindi.

Pandemi maaşını ,belirli günü doldurmadığı için haketmeyen çalışanlar ,günlük 38 tl ile geçindi.

Velhasıl herkes zorlandı.

Varılan bu noktada 4250 tl ye geçinen de , bu hakedişi veren de zorlanacak.

İşverenenin sattığı ürüne zam yapma şansı var , az çok.

Sabit maaşlı ücretli ?

Daha eline almadan 250 doların altına düştü.

Esnaf zorlanacak, ücretlinin vay haline.

• Yurt içinde dolar stoklayan 3 tane büyük holdinge operasyon geliyor.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Valla hocam 25 yıllık işletmesini kapatan bir esnaf olarak bu asgari ücretle seve seve çalışırım iş bulursam...

Bu lafı geçen gün mermercilik yapan bir arkadaşım daha etti.

Dedim gerçekten ciddi misin ?

İşlerin azalmasından dolayı biraz dardayız ama 4250 tl ile de geçinemem ki abi dedi.

İşletmenizi, kapatmanıza sebep her ne olursa olsun üzüldüm.

Hiç işçilik yaptınız mı bilmiyorum? Mutlaka yapmışsınızdır.

Ben yaptım ,hala yapıyorum da.

Şu devirde ,hiç Tavsiye etmiyorum.

• Bugün bi yerde gördüm devlet kötü olabilir kötü yönetiyorda olabilir şuanda kötüde zaten fakat orda gördüğüm kelime çok hoşuma gitti.

ilk önce herkes kendi içinde yatan fırsatçıyı öldürsün. demişti bu kelime bizim ülkemiz adına aşırı doğru kelime adamların elinde altın var altın yükseliyor nasıl seviniyorlar bi yandan evlenecek adam altını nasıl alacagını düşünüyor bu ikilemden bizim kurtulmamız gerekiyor elinde doları altını olan insanlar sevinmemeli nasıl sevinir arkadaş burası Türkiye vallahi başka Türkiye yok billahi yok.

Dövizi olan kur artışından kar etmez NE YAZIK Kİ o paradaki alım gücünü korur(bozdurup hemen alışveriş yapmadıkça). Ama o paranın dışında eline TL geçtiğinde acı gerçekle karşılaşacak.

Yani seviniyorlarsa aptallar.

• Dövizi olan kur artışından kar etmez NE YAZIK Kİ o paradaki alım gücünü korur(bozdurup hemen alışveriş yapmadıkça). Ama o paranın dışında eline TL geçtiğinde acı gerçekle karşılaşacak.

Yani seviniyorlarsa aptallar.

Mecburen bunu TL ye cevirecek elinde olanı bozdurup alışveriş yapacak. parasını koruyabilir katlayabilir eninde sonunda bunu TL ye cevirecek şöyle bi 2 3 liralık bi düşüş oldugunu varsayalım bu paniği çok rahat görürüz. kredi çekip şuanda dolar alanlar altın alanlar var.

• Şifa olsun abi bende randevu aldım tedirginlikle merak ediyorum inşallah bi sıkıntı olmaz.

Kolumu kaldırdığımda ,aşı vurulan yer biraz kendini ağrı olarak hissetirmeye başladı.

Bu ilk iki aşıda da olmuştu. Sıkıntı yok

• Vallahi çok merak ettim ,isim var mı?

Bir tanesi SBK holding hocam. Zaten kara listedeydi. Şu an da paravan şirketler aracılığı ile yüklü miktarda döviz alımı yaptığı tespit edilmiş.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Ben bir süre olmayacagim 3.dozu,bekletme kararını aldım.Bugun çıkan haberler canımı sıktı ve tedirgin etti aşıların son kullanma tarihinin geçtiğini gözler onune süren fotoğraf ve iddialar var o yüzden iki doz biontech şimdilik yeter diyorum sonra düşünürüz.