Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ^^

Samed hocanın bu üslübü senin hoşuna gidebilir ama bu üslüp foruma çok şey kaybettirdiğini düşünüyorum. Gerçek anlamda veri analizi yapan bir çok üye forumdan ayrıldı. Bu köy benim seni de başkasını da kovarım deniyorsa söylenecek çok söz yok. 7 yıldır burdayım ve bölgemizi son 2 yıl çok zayıflamış olarak görüyorum.

• Geçen seneki kışta ecmf haftalık tahminde yüreğimizi hoplatmış iki basınç sistemi arasında bırakmıştı hesapta ne oldu tam hüsran, yüksek beklenen yerde olmadı, yine aynı senaryo, aralık son hafta yüksek atlantikte çok güçlü rahatsız eden a. B yok, baskı gelmiyor yarım yamalak Grönland blokaj gibi bir şey olmuş akıyor italya ayağına, ocak ilk hafta bekleyelim değişim olmazsa sonraki haftalar Allah ne verdiyse artık...

• Ben AB patterninin önemli olduğunu düşünüyorum Abler giritte degil de Kıbrıs'ta oluşursa Karadeniz, iç kesimler ve doğu çok iyi faydalanıyor, sürekli giritte patlarsa Marmara için işler iyi gidiyor kalan yerler izliyor

• Samed hocanın bu üslübü senin hoşuna gidebilir ama bu üslüp foruma çok şey kaybettirdiğini düşünüyorum. Gerçek anlamda veri analizi yapan bir çok üye forumdan ayrıldı. Bu köy benim seni de başkasını da kovarım deniyorsa söylenecek çok söz yok. 7 yıldır burdayım ve bölgemizi son 2 yıl çok zayıflamış olarak görüyorum.

White Tiger28 , Osman Akkaya , Hüseyin Can Öksüz , Silverhand , Gréy ...

Zayıfladı derken?

Manik ve Hüseyin hoca yok diye mi zayıfladı?

Hayır, her sene kış başlarken böyle saldırgan tavırların amacı ne?

Böyle fikirleriniz varsa neden Mart- Kasım arasında koskoca bir yaz sezonu dile getirilmezde, illa Aralık, Ocak, Şubat beklenir?

Forumdan ayrılan manik ve Hüseyin arkadaşları şahsi olarak bende severdim, ayrılıklarına da çok üzüldüm. Hatta manikle samimi ilişkilerim vardı, Hüseyin hocadan da çok şey öğrendim. Ama bir karar aldılar, ayrıldılar. Hatta o süreci hatırlarsak, önce iki bölge birleşsin istendi, yönetim bu talebi olumlu karşıladı, iki gün geçmeden tekrar ayrılık istendi.

Hayat çocuk oyunu değil ki.

Sizin şu yazdıklarınız bölge konumuzda halen aktif olan bütün üyelerimize ayıptır.

• 16-17 dönemi sonrası kıta üzerine yerleşen yüksek, bölgemiz adına kötü konumda. 23-24 civarı Balkanlar ve Marmara üzerine yaklaşması ihtimal dahilinde. Eğer bu senaryo olursa ikinci dalga da bölgemizde faydalanır. Yok yüksek yine daha batıda konumlanırsa yılbaşı civarını beklemek zorunda kalacağız. Umarım öyle olmaz, basınç yerleşimleri alışkanlık kazanınca genellikle erken vazgeçmez.

Bunun haricinde 15 Aralık sonrası sürekli soğuk dönemine giriyoruz. Artık kışı kış gibi yaşayacağız.

• dogu karadeniz kardeşim azor harika yerde istediğimiz görüntüler çikabilir daha modeller 1 haftayı çözemiyor ve daha ayın 10 u bugün uzun vade cok degişken

• Kış mevsimini genellikle gurbette geçirdiğimden bölgede sistemden sisteme aktif oluyorum o yüzden pek analiz işleriyle uğraşmam uğraşsam da paylaşmam Giresunlu arkadaşlar sağolsun bölgeyi iyi sırtlıyorlor hakları ödenmez. Giden veya uzaklaştırılan kişilerden de şahsi olarak sevdiklerim var, sevmediklerim var onların da katkısı olmuştur ancak şu an burada olanla ilgilenmek gerekir memnun olmayan gidebilir.

• DoquKaradeniz28 tayfunum kişi kendinden bilir işi bırak kim ne derse desin sağa sola sarmaya gerekyok herkesin tahmini,fikri kendini bağlar biz elimizden geldiğince sen olsun ben olayım diğer tecrübeli üstadlarımız olsun bölge konumuzu herzaman aktif tutmaya çalışıyoruz tabii arada illaki çürük elmalar çıkacak iftiralar zıtlaşmalar olacak kardeşim.biz bunlara alıştık artık.kısaca gelende eyvallah gidenede eyvalah deriz olurbiter😊😊😊

• DoquKaradeniz28 tayfun hocam bu "karahasret" adlı kişi her kış gelip aynısını yapıyor. Geçen kış da aynısını yapmıştı. Pek kaale alınacak mevzu olduğunu düşünmüyorum. Modellerin böyle çabuk değişip bir anda sistemleri eritmesi veya güçlendirmesi beni şüphelendiriyor. Umarım istediğimiz sisteme ulaşırız. :)

• "havaforumda bölgecilik yapılıyor" diye kaçan tipler şimdi gititkleri yerde özellikle bir tanesinde bölgeciliğin kralığını yaşıyorlar ama bir gram sesleri çıkmıyor(kuşlar söyledi) o yüzden dediğim gibi gerekirse sayımız 10 kişi olsun ama huzurumuz olsun.Gözümüz şan,şöhrette olsa zaten 7/24 sürekli foruma kayıtı açık tutardık... Zaten bir sistem vakti gelsin o zaman görün çümbüşü...

• Samed hocanın bu üslübü senin hoşuna gidebilir ama bu üslüp foruma çok şey kaybettirdiğini düşünüyorum. Gerçek anlamda veri analizi yapan bir çok üye forumdan ayrıldı. Bu köy benim seni de başkasını da kovarım deniyorsa söylenecek çok söz yok. 7 yıldır burdayım ve bölgemizi son 2 yıl çok zayıflamış olarak görüyorum.

İletişim kurmayı çok denedim. Kendisi iletişime açık birisi değil. Haklısın diyip geçmek lazım artık.

• Bizim bölge insanının karakteristik özelliği havasından gelir durgun havalarda durulur aksiyonlu havalarda kudururuz. Anlık fırtına koparır sonra da yumuşarız ee durgun aksiyonsuz havalarda da bu karakterin bölgeye yansıması normal ayın 15 inden sonra buralar yeni üyeden geçilmeyecek :)--

• Osman Akkaya kardeşim burda bizbize yeteriz evelallah karadeniz uşağı saatli bomba gibi nezaman nerde patlayacağı belli olmaz😄 tabii birazda inatlığıda yokdeğil şeffaflık bizim için önemli herkese adil davranmak lazım haa illa inatlaşmak isteyende olursa yönetim gereğini yapar zaten.

• Bende diyorum nerde bunlar ayrılma sebepleri bumuymuş yani ? Ne saçma bir sebeptir arkadaş tamamen mantık dışı ilginç.

• Manik geçen sene kış başlamadan Aralık sonu yoğun kar olacak diyen adam yahu. Hocam dediğimiz adam hüseyindir great handır yapmayın etmeyin. Takip edelim rakip edelim der durur söyletmeyin adamı. Giden gider ne olacak sanki altı üstü model takip ediyoruz şurada. Yönetimin kuralı belli giden gider kalan kalır bitti gitti