Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yakin vade gercekten harika su anlik göruntulerde fikrim dahada iyi olur yönünde neden derseniz akdenizde sogumamış bir deniz var olabildiginde sicak bir denize kırımdan gelen soguk bir sistemin akdenizin hatay aciklarina dokunmasi cok harika seyler ortaya cikarir beklentiler cok yuksek uzun zaman soguk tarafta kalma ihtimalimiz cok fazla yüksek bekleyip göreceğiz saygilarimla uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

• Yakin vade gercekten harika su anlik göruntulerde fikrim dahada iyi olur yönünde neden derseniz akdenizde sogumamış bir deniz var olabildiginde sicak bir denize kırımdan gelen soguk bir sistemin akdenizin hatay aciklarina dokunmasi cok harika seyler ortaya cikarir beklentiler cok yuksek uzun zaman soguk tarafta kalma ihtimalimiz cok fazla yüksek bekleyip göreceğiz saygilarimla uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

Teşekkürler hocam umarım güzel karlı günler bizi bekliyordur.Hayırlı geceler.

🇹🇷NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE🇹🇷

• Gfs tekrardan bozdu diyağramı yükselti 22 Ocak atağını ise güzelleştirdi. Vade uzun olduğu için o da yaklaşınca bozacak

• ECM bu sabah ne yaptı hiç anlamadım. Ne GFS ne ECM ne UKMO ne de GEM in dedikleri birbirine uymuyor. İlk 72 saatte bile büyük farklar var. ECM bizim sistemi İtalyada ab oluştuğu için oraya verdi. Hiç beklemiyordum bunu. Allah sonumuzu hayırlı etsin.😐

• Konum olarak yağmurun peşindeyim. Kar bize lüks. Yağmur yağsa yeter. Ama yorumlara bakınca profesyonelce yorumlayanlar Hatay açıklarından atak bekliyor. Pek anlamıyorum ne istendiğini. Hatay istenilen atağı verirse doğu ve güneydoğu kara boğulacak sanırım öyle anlıyorum.

Peki bu istenilen atak gerçekleşirse Hatay'in bundan kárı ne olacak? Kar, yağmur, kuraklık; nedir?

Yok öyle bedavadan atak soğuma bizim kárımız ne olacak anlaşalım :)

2 Mal editiert, zuletzt von kisadami ()

• Atmosferdeki son Oluşumlar 2012 tadında . Bu yüzden Ocak 15’inden itibaren ortalama bir ay ülke genelimizin soğuk tarafta kalma olasılığı var...Aşırı bir beklentiye girmeden sabırla yeni verileri bekleyelim...sağlıcakla...

• Atmosferdeki son Oluşumlar 2012 tadında . Bu yüzden Ocak 15’inden itibaren ortalama bir ay ülke genelimizin soğuk tarafta kalma olasılığı var...Aşırı bir beklentiye girmeden sabırla yeni verileri bekleyelim...sağlıcakla...

2012 efsanevi bir kıştı. O zamanlar Ankara'da yaşıyordum. Hayatım boyunca bir daha göremeyeceğimi düşündüğüm kar yağışını, kış mevsimini görmüştüm.

2012 efsanevi bir kıştı. O zamanlar Ankara'da yaşıyordum. Hayatım boyunca bir daha göremeyeceğimi düşündüğüm kar yağışını, kış mevsimini görmüştüm.