Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu saatten sonra aşıri kışta gelse toprak doymayack asıl yağiş yavaş yavaş toprağın eme eme aldığı yağıştır bu saatten sonra süper kış gelse bile bence boş

• Bu saatten sonra aşıri kışta gelse toprak doymayack asıl yağiş yavaş yavaş toprağın eme eme aldığı yağıştır bu saatten sonra süper kış gelse bile bence boş

Hemşerim yanlış düşünüyorsun. Evet ani ve kuvvetli yağan yağmur direk akışa geçtiği için toprak suya pek doyamıyor. Ama kış henüz bitmedi ki. İki tane adam akıllı karlı sistem gelirse şayet toprağa da yer altı su kaynaklarına da tarıma da iyi gelecek. Siirt olarak kar rekorunu 96 cm ile Şubat ayında kırmışız. Geçen sene kış boyunca alamadığımız kar yağışlarını Mart ayında aldık. En çok yağışı da 197 kg ile Mart ayında gördük. Zaman var daha takip edeceğiz. Ocak 15 inden sonra atmosferde yavaştan aksiyon başlar. Önümüzdeki Cuma gecesi ve Cumartesi sabahı sürpriz kar yağışları ihtimali var. Atmosfer sürprizlerle doludur. Bekleyelim bakalım neler olacak.

• Bu birkaç gündür Malatya Elazığ ve konumum Arapgir sis örtüsü altında sıcaklıklar çok düşük,öğlen dahi eksilerde hava sıcaklıkları var,bu sabah arabam -6 dereceyi gösteriyordu öglen ikide 0,ağaçlar kırağı nedeniyle bembeyaz oldu

• Gfs kar haritasında Adıyaman ' a bakınca '' WHAT WAS THAT '' dedim ^^

olacak olacak kardeşim herşey beklenen gibi gidiyor bölge olarak kara gömülecez inş şimdiye kadar hiç şüphem olmadı olmayacakta allahın izniyle modellerde bu gece görünen veriler tamda bölgemiz için en uygun şartlara çok yakın bir tık daha soğumada olursa neler olur neler

• olacak olacak kardeşim herşey beklenen gibi gidiyor bölge olarak kara gömülecez inş şimdiye kadar hiç şüphem olmadı olmayacakta allahın izniyle modellerde bu gece görünen veriler tamda bölgemiz için en uygun şartlara çok yakın bir tık daha soğumada olursa neler olur neler

İnşaAllah hocam. Bu güncelleme bundan sonrakilerin en kötüsü olsun ^^

• İnşaAllah hocam. Bu güncelleme bundan sonrakilerin en kötüsü olsun ^^

inş kardeşim bakacağız artık ama bence hiç sıkıntı yok ben o konuda gayet rahatım nasibimizi en güzel şekilde alacağız benim için rahat seninde için rahat o konuda buna eminim diğer bir .çok arkadaşlarmızda rahat bölgeyi bilenler yani diğer arkadaşlarımızda rahat olsun kış martın ortasına kadardır yine o yüzden sıfır sıkıntı diyorum yine olacak ALLAH,ın izniyle