Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cidden ya ben de o yüzden diyorum ya İzlanda'dan olmasa tarihi soğuklar direkt iniyor...

120 saatlikte İzlanda baskısı görünüyor ama nedense 9-10 ocakta o baskı yok olur düşüncesindeyim olursa muazzam bir kış yaşanır

• Yani hocam şu da var Stratosfere bakılırsa ısınma görülüyor yani bazı şartlar uygun ama tabii halen bazı endeksler istenilen gibi değil

• Hiç kimsenin bilgisi yok ama ne olursa 18 Ocak sonrası gözüküyor.

Hocam ilim adına konuşayım Elazığın kışı ocak 5 Şubat 20 arasıdır ama bu tarihlerde şuan için heyecan yaratacak birşeyler gözükmüyor ne yazık ki bu sene kış koca bir fos

• Bu muhteşem kış ne zaman başlayacak bilgisi olan var mı ?

9-10 Ocak ihtimali yüksek yakından takip etmek gerek 120 saate kadar herşey olabilir güncellemeler önemli

Einmal editiert, zuletzt von Karina () aus folgendem Grund: Yabancılar da 8 11 i arasında ümitli, 3,4 gün sonra sistemin gelişini izlemeye başlayınca, forumda eğlenceli anlar yaşamış olacağız belki %20 lik bir ihtimal ama günler öncesinden geleceğinden emin olunan sistemlerin son güncelleme ile yok olduğunu geçmişteki paylaşımlarda okudum… o yüzden umut fakirin ekmeğidir diyorum o muhteşem kışı yaşatacak sistem gelecek, gelmeli…

• Arkadaşlar şu an Malatya -6.2 görünüyor doğru mu acaba enverziyon etkisi mi görülüyor Arapgir -1.2 derece görünüyor şu an merkezdeki arkadaslar bi yazabilirler mi? Kış koca bir fiyaskoya doğru gidiyor yalnız

• Bu arada arkadaşlar şu an durum olumsuz olabilir ama kuzeyimizde devasa soğuklar var yani o soğuklar inerse bambaşka bir kışa evrilir. Tabii beklemek gerek henüz vade uzun tabii diğer hocalarımızın da yorumlarını bekliyorum 👍

• Bu arada arkadaşlar şu an durum olumsuz olabilir ama kuzeyimizde devasa soğuklar var yani o soğuklar inerse bambaşka bir kışa evrilir. Tabii beklemek gerek henüz vade uzun tabii diğer hocalarımızın da yorumlarını bekliyorum 👍

Yabancılar 8-11 arasında sistemin çökeceği konusunda ısrarcı, 4,5 gün sonra nelerin değişeceğini görürüz diye bende düşünüyorum, 120 saatin sonunda bu sistem kaçmaz bize çöker ahanda bende bunu buraya yazdım

• Sistem gittikçe oteleniyor bu kış çok değişik şeyler oluyor yağış alamıyoruz ama etrafimiz maşaAllah iyi yağış alıyor bu kış Araplara yaradı...

ötelensin dursun bakalım izlanda 1 aydır tam saha pres yapıyor gecikebilir ama geç olsun temiz olsun umudumu kaybetmedim hiç en güzelini alacaz her şekile hemde

• ötelensin dursun bakalım izlanda 1 aydır tam saha pres yapıyor gecikebilir ama geç olsun temiz olsun umudumu kaybetmedim hiç en güzelini alacaz her şekile hemde

İnşaAllah hocam beklemekten ve dua etmekten başka çaremiz yok rabbim bir an önce rahmetini indirsin ve güzel ülkemizi kuraklıktan kurtarsın inşaAllah...

• İnşaAllah hocam beklemekten ve dua etmekten başka çaremiz yok rabbim bir an önce rahmetini indirsin ve güzel ülkemizi kuraklıktan kurtarsın inşaAllah...

sıfır sıkıntı sadece izlandanın gücü uzun sürdü sonunda sönecek en geç 5 güne modellerdeki dönüşemlere şahit olacağız bu tür havaların sonu tam tersi şeklinde düşünün sadece her yokuşun bir inişi vardır misali