Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben ciden bazi arkadaşları anlamadım o kadar karamsar davranıyorlar kışı kendi kafalarında bitiriyorlar sabreden derviş 20 cm kar goruvermis yapmayin Allah aşkına burdaki heyecan hiç bir yerde yok canım hemşerilerim

Baksana şakır şakır yağmur yağıyor hava soğukken kütleler eriyor

• normalde üzülmem hayırlısı buymuş derim ama bu sene cidden aşırı yordu..heyecanla umutla bekle olmazsa bir dahakine de bekle umut et..geril geril sonuç koca bi hiç olsun...yağmura da şükürler olsun...Allah yağmursuzluğu nasip etmesin bize ama gönül isterdi ki bizimde mutlu olacağımız anlar olsun...biz de arkadaşlarla üzüntü yerine mutluluğumuzu paylaştığımız anlar olsun..ama kader kısmet bu sene olmaz başka sene olur...neyse işin kısası bende bi ara veriyorum sistem takibine kar yağacak mı yağmayacak mı derdine falan..insan kendini bazen fazla kaptırınca üzülüyor uzaklaşmak en iyisi...sağlıcakla kalın❤

• Bölgenin doğusu cuma gecesi ctesi sabaha kadar eksi derecelerde kuzeyli rüzgarla kar yağışı görecek inş, şu an yağış az görünüyor ama artacağını düşünüyorum

• Baksana şakır şakır yağmur yağıyor hava soğukken kütleler eriyor

Olsun yağmur yağsın. Yeterki yağsın bence. Ne olduğu hiç önemli değil. Gönül isterdi ki kar olsun tabi, sistemler gelir geçer. Bazen doğuya yarar, bazen batıya. Sabırlı olalım, vardır bir hayır

• Batmanlı arkadaşlar çok takmayın kafanıza zaten. Ben de Batmanlıyım bu arada. Aynı zamanda Batman'da ikamet ediyorum. Ben de ilk zamanlar dert yanarım 😊Yağarsa tadını çıkarın, yağmazsa dert etmeyin.inanın ki daha zevkli oluyor. Tabi ufak tavsiyem: günler sonrasında olası senaryolara bakıp çok beklentiye girmeyin hiç bir zaman. Uzun vadeli tahmin yapan hocalarımız var, saygım sonsuz. Uzun vadeli yorumlara bakıp kesin olacakmış gibi bakmayın. Beklentiyi daima düşük tutmakta fayda var. Bu sadece Batman için değil diğer şehirler için de geçerli.

• Batmanlı arkadaşlar çok takmayın kafanıza zaten. Ben de Batmanlıyım bu arada. Aynı zamanda Batman'da ikamet ediyorum. Ben de ilk zamanlar dert yanarım 😊Yağarsa tadını çıkarın, yağmazsa dert etmeyin.inanın ki daha zevkli oluyor. Tabi ufak tavsiyem: günler sonrasında olası senaryolara bakıp çok beklentiye girmeyin hiç bir zaman. Uzun vadeli tahmin yapan hocalarımız var, saygım sonsuz. Uzun vadeli yorumlara bakıp kesin olacakmış gibi bakmayın. Beklentiyi daima düşük tutmakta fayda var. Bu sadece Batman için değil diğer şehirler için de geçerli.

Hocam akşam saatleri bişey bekliyormusiniz

• normalde üzülmem hayırlısı buymuş derim ama bu sene cidden aşırı yordu..heyecanla umutla bekle olmazsa bir dahakine de bekle umut et..geril geril sonuç koca bi hiç olsun...yağmura da şükürler olsun...Allah yağmursuzluğu nasip etmesin bize ama gönül isterdi ki bizimde mutlu olacağımız anlar olsun...biz de arkadaşlarla üzüntü yerine mutluluğumuzu paylaştığımız anlar olsun..ama kader kısmet bu sene olmaz başka sene olur...neyse işin kısası bende bi ara veriyorum sistem takibine kar yağacak mı yağmayacak mı derdine falan..insan kendini bazen fazla kaptırınca üzülüyor uzaklaşmak en iyisi...sağlıcakla kalın❤

bende ayni hislerdeyim bulundugum sehre kar yagmaz ama ilk defa sistemler yuksek ihtimal verdi ama.yine nasip olmadi bunada sukur bol bol yagis aldik hamd olsun ulkemizin yer alti kaynaklarina acilen ihtiyaci vardi ozellikle guneydogu son 18 yilin en iyi yagislarini aldi diyebiliriz

Hocam Akşam saaatleri yağış vermiş ama radarda kütle kalmadı ne bekliyorsunuz akşam saatleri için bence akşam sıcaklık sıkıntısı yaşamayız gibime geliyor

• Batmanlı arkadaşlar sizi anlıyorum ama her şehrin kendine özgü şansı veya şanssızlığı var bizim Malatya'ya bu sene iyi bir kar yağdı fakat ondan sonraki tüm yağışları beydağına takıldığı için kaçırdık söylemek istediğim her sene her yere iyi yağış düşecek diye birşey yok seneyede sizin oraya yağar

• üzülmeyin batmanlı arkadaşlar son sistemlerin hepsi patladı bölgenin orta ve doğusu için güneyli akımlar hep etkindi malesef ama yarın akşamdan sonra orta kuvvette yağışla birlikte bölgenin tümü - derecelerde KALİTELİ kar yağışlarını alır diye düşünüyorum

• Şuan Siirt üzerine yaklaşan kütle kar yağışına sebep olabilir. Sabahtan beri iyi yağış aldık ama yağmur ve kky şekilde yağdı. Buna da şükür. Yarın da yağış ihtimali var. Sıcaklık sorun yaratmaz bu sefer.

• Şu an Hatay'da olan bir daha hava hiç kapanmayacak, yağmur, kar yağmayacak diye düşünür. Gelecek ay denize girme planları yapar :) çünkü hava su an açık ve 11 derece. Dünkü soğuk ve yağıştan eser yok.