Ağlama Duvarı

HAVA FORUM SINIRLI ERİŞİM - DUYURU
Değerli ziyaretçilerimiz, sitemizdeki yenileme çalışmaları sebebiyle foruma erişim sınırlı şekilde sağlanmaktadır. Büyük bir çalışma yapmamızın sebebi forumda son zamanlarda çıkan hatalardır. Kış sezonuna sorunsuz şekilde girebilmemiz için gerekli olan bu çalışmaları bir hafta boyunca sürdüreceğiz. Forum, mesajlaşma trafiğinin sağlanması amacıyla açılmıştır, ancak çalışmalarımız bir hafta boyunca sürecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz...
  • Ben çok dusunuyorum acaba çocuktuk ondan mi guzel geliyordu o yillar diye.Ne olduysa 2009-10-11 li yillarla cok saglam bir degisime girdi dunya.Suan 26 yasindayim.Eskiye dair hicbir ama hicbir guzel sey elimizde degil.Akıllı telefonlar,paraya tanri gibi tapınç,tek tip insan modeli,Z kusaginin altust ettigi icine ettigi degerlerimiz,insanların ütopya ve ideolojilerindeki çorakliklar kitliklar,hastaliklar,modellerin bile ongoremedigi havalar,bozuk ve dagismis aile akraba insan iliskileri,mevsimlerin artik ortadan kalkmasi,Artan psikolojik hastaliklar ve ilac kullanimi,ekonomik bozuklar.Kısacası güven vermiyor hicbise.Bu akilli ve fazla imkanli telefonlar ve postmodern milenyum cagi mahvetti ortaligi velhasil uzatmama gerek yok iste.

Bu durumun kişisel piskolojik yanları da var .

Her nesil için kendi yaşadığı dönemler sonraki yıllardan her zaman daha güzeldir bu da bir gerçek..

Şuan 35 yaşındayım bana sorarsanız 2000 li yıllara girmemizle birlikte saydığınız tüm konular daha kötüye gitmeye başladı.

60 larda ve 70 lerde doğmuş kişilerle konuştuğum zaman onlar da kendi çocukluk ve gençlik dönemlerinin şimdikiyle kıyaslanamayacak ölçüde daha iyi olduğunu söylüyor.

• Peki daha iyi olan nedir sorusu sorulduğu zaman karşımıza çıkan cevap insan ilişkileri..

Çıkarsız dostluklar , çeşitli ekonomik sıkıntılara ve yokluğa rağmen mutlu olmayı başarabilen insanlar..

Sadece cinsellik teması üzerinde dönmeyen , elini tutabilmek için yıllarca bekleyebilen kız erkek ilişkileri..

İnsanın yalnızlaşmadığı , paranın ve metanın kutsallaştırılmadığı yani" herşey para değil kardeşim" mottosunun savunulduğu yıllar..