Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Toplu taşımaya %36 zam yapılmış şu dönemde yapılması son derece yanlış zaten insanlar zor geçiniyor kim %36 zam alıcak ki bu yıl böyle bir zam yapılmış gerekirse belediye bütçesinden sübvanse edilebilirdi veya en kötü ihtimalle %15-20 bandında yapılabilirdi.

• Toplu taşımaya %36 zam yapılmış şu dönemde yapılması son derece yanlış zaten insanlar zor geçiniyor kim %36 zam alıcak ki bu yıl böyle bir zam yapılmış gerekirse belediye bütçesinden sübvanse edilebilirdi veya en kötü ihtimalle %15-20 bandında yapılabilirdi.

Bunca yıl her temmuzda zam yapan İBB asgari ücrete zam heryerde zam olduğu için yaptı normalde temmuzda yapılıyor İstanbul'da.

• Bunca yıl her temmuzda zam yapan İBB asgari ücrete zam heryerde zam olduğu için yaptı normalde temmuzda yapılıyor İstanbul'da.

Taksiciler federasyonu %100 zam istedi minibüsçüler federasyonu %50 zam istedi!

İBB %36 zam olayına zor ikna etti sonuçta hükümette halkın tepkisinden çekineceğinden bu zam mı istemezdi.

• Zamlar mecburiyet. Mazotun litresi 11 olmuş. Araç maliyetleri arttı. Şubat ayında zamlı maaş ve asgari ücret alınacak. Sorunu başka yerde aramak gerekiyor. El mahkum bu zamlara çünkü.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Zamlar mecburiyet. Mazotun litresi 11 olmuş. Araç maliyetleri arttı. Şubat ayında zamlı maaş ve asgari ücret alınacak. Sorunu başka yerde aramak gerekiyor. El mahkum bu zamlara çünkü.

Hani zamların hepsine karşı olacaktık ne olursa olsun hani birdik muhalefet yapacaksan iki tarafıda elestireceksin zamda yapsa onuda bunuda yapsa.

• Hani zamların hepsine karşı olacaktık ne olursa olsun hani birdik muhalefet yapacaksan iki tarafıda elestireceksin zamda yapsa onuda bunuda yapsa.

Eleştir de mantığın olsun. Mazotun litresi 11 olmuş. Onları sürecek şoför Şubat ayında en az 4250 TL alacak net, brütü sen düşün. Bir de İstanbul'da belediye çalışanları en az 5500 alıyor diye biliyorum onun brütü daha fazla. Yani yakıt çok pahalı, maaşlar maliyetli, araçların bakımları maliyetli bir sürü gider var. Belediyenin elinde olan bir şey değil. Zammı yapmak zorunda kalıyorlar. Minimum da tutuyorlardır zaten. Niye mazot 11 diye sorgulayacaksınız.

• Eleştir de mantığın olsun. Mazotun litresi 11 olmuş. Onları sürecek şoför Şubat ayında en az 4250 TL alacak net, brütü sen düşün. Bir de İstanbul'da belediye çalışanları en az 5500 alıyor diye biliyorum onun brütü daha fazla. Yani yakıt çok pahalı, maaşlar maliyetli, araçların bakımları maliyetli bir sürü gider var. Belediyenin elinde olan bir şey değil. Zammı yapmak zorunda kalıyorlar. Minimum da tutuyorlardır zaten. Niye mazot 11 diye sorgulayacaksınız.

Herkese mantık sorguluyorsun hani iki gün önce olan vardı olmayan vardı şimdi kalkıp burda zam geldi diyorsun hani yetersizdi zam kime yetecekti şimdi zorunda kaldı dimi yorumlarını görüyordum harbi çok boş yorum yapıyorsun hep kendi kesimine göre yapıyorsun hakiki devlet yanlısısın.

• Herkese mantık sorguluyorsun hani iki gün önce olan vardı olmayan vardı şimdi kalkıp burda zam geldi diyorsun hani yetersizdi zam kime yetecekti şimdi zorunda kaldı dimi yorumlarını görüyordum harbi çok boş yorum yapıyorsun hep kendi kesimine göre yapıyorsun hakiki devlet yanlısısın.

Yazdıklarından hiçbir şey anlamıyorum. Ne dediğin konusunda hiçbir fikrim yok. Yazdıklarını da yaşına bağlıyorum. Hayırlı akşamlar sana.

• Tipi54 Bursa'da yaşıyor olmam İstanbul ile bağım olmamasına mı geliyormuş? Sürekli git gel yaptığım, işimin düştüğü bir şehir. 2 hafta sonra yine geleceğim 1 haftalık en az işim var. Üslubunuz da çok kötü ve gereksiz.

• Mazot 12 liraya çıkarken İstanbulda 8 lirada mi kaldı orayı kaçırdım ben.

Yo hayır kaçırmadın sen zam konusunda birsek burda'da bir olacağız o zaman niye yapılmış diye başka zaman sorguluyosak burda'da sorgulucaksınız yok mazot o oldu bu oldu değil yaşına hürmeten diğer beyfendi gibi konuşmayacagım sana abi...

• Tipi54 Bursa'da yaşıyor olmam İstanbul ile bağım olmamasına mı geliyormuş? Sürekli git gel yaptığım, işimin düştüğü bir şehir. 2 hafta sonra yine geleceğim 1 haftalık en az işim var. Üslubunuz da çok kötü ve gereksiz.

Sen bana çocuk derken üslubun iyi oluyorda ben sana çocuk derken benim üslubum niye gereksiz ve kötü oluyor aynı kelimeler değil mi.

• Yo hayır kaçırmadın sen zam konusunda birsek burda'da bir olacağız o zaman niye yapılmış diye başka zaman sorguluyosak burda'da sorgulucaksınız yok mazot o oldu bu oldu değil yaşına hürmeten diğer beyfendi gibi konuşmayacagım sana abi...

Zam yanlıştır zam kötüdür buna itiraz eden varsa sorunludur zaten.

• Kırmayın birbirinizi boş iş bunlar zam etkiliyormu bizi ona bakalım kimin yaptığı önemli değil A veya B hepsi aynı. Vatandaşı düşünen yok şuanda. Olsa bu durumda olmazdık. Burda birbirinizi yiyip kalp kırmayın. Benim ne parti tuttuğumu burda herkes bilir ama artık hiç bi samimiyetleri kalmadı. Onlar mutlu mesut zengin devam ediyor olan bizlere oluyor. Benim dükkanı bile boykot edenler var düşününki ne hale gelmişiz öyle büyük bi market tarzıda değilim veya kendi kafama göre fiyatta yazmıyorum.