Şahsi Tahminler ve Yorumlar (2023/2024 Kışı)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ve aleyküm selam hocam

GGS’den ve ECM’den şaşma demişizdir bir zamanlar :))

Tabi foruma girer girmez hemen şu başlığa baktım ki ne görem, hiç hareket yok, Bayrak yarışı bu başlıkta sürekli ayakta kalmalı , tahmincilik buralardan gelişir ve kalkınır, genç tahminciler cesur tahminlerini buralardan yapar ve yapmalı , ortam tam bir karambol ortamı , Efsane çıkartacak değişik veriler ve endeksler var , tahminler havada uçuşmalı, cesur tahminciler bizlerin durağan dönemlerinde insiyatif almalı sinerji asla bitmemeli

Ahh ahh profilimde yazdığım bazı ayrıntılardan dolayı pek aktif olamadım ama yüreğim İstanbul’da diz boyu kar görmek için atıyor ve birçok veri güzelleşirken sadece SH/ ALL Gidişatı ( yeni gelişme bu ) bile beni çok umutlandırıyor, şu ortamda en az Tulpar kadar büyük bir sistem alınmazsa üzülürüm , inşaallah güzel bir kış İkinci yarısı olur, herkese selamlar saygılar

Vayyy dostum hoşgeldin kardeşim benim.

Senin geleceğini hissetmiş gibi bugün adını andım . Çok özledim dostum . Gel bi sarılayım sana :)

• Çok teşekkür ederim değerli dostlar, model sayfasında da güzel yorumlar oldu, orayı meşgul etmeme adına buradan paylaşım yapayım

Öncelikle profilimde belirttiğim bazı özel durumlarım var, o yüzden çok aktif olamadım

Yurtdışı konusu ise başladığımız süreç rayına oturursa daha az sıklıkta seyahat ve daha sakin bir döneme geçmiş oluruz ve ben de atmosfere daha fazla odaklanırım inşaallah

Yeni dil yeni kültür yeni şartlar çok yoruyor ve zaten enlemden dolayı da kardan bıkmış oluyorsunuz :))

Ama İstanbul’a gelişinizin daha bir kaç gününde canınız kar yağışını görmek yada ne bileyim modellerde -30 Dam görmek istiyor , ilginç bir dilemma bu durum

Belki de buradaki sinerjinin verdiği alışkanlıktır o

Yada İstanbul’un -1’i Ufanın -19’undan daha cazip geliyor diyeyim

Bu arada HF’a alçakça ve küfürlerle saldıran bir üfürükçüye inat , yerimizi belli etmek adına da paylaşım yapmak istedim

Bir arkadaşımız bilgi verdi, geçen aylarda bana da sataşmış ezik , hiç bir lafım olmamasına rağmen

Şizofren olduğunu ifade ettiğimi herkes bilir ve beni yine haklı çıkarttı

Neyse o hak ettiğini bulmuş ve silinmiş

Şimdiden yaklaşan sistemler için herkesi tüm sinerjikleri ( iyi gideceği umuduyla) tebrik ediyorum

Bastardi, Cohen Ventrice başta olmak üzere, Orhan Şen , Mikdat Hoca, Bünyamin bey ve Forumun değerli hocaların ve bilgili üyelerimizin yorumlarından analizlerinden yararlanalım ama verilerle o yorumlara farklı bakış açıları da ekleyelim

Lütfen bu başlık canlı olsun

Arktik bölge ile Tropik döngü ve en önemlisi rüzgarlar ile GPH karakterleri arasında denklemlere odaklanalım

Şikayetçi olduğumuz sektörü veya modelleri ancak bizlerin mantıklı ve zorlayıcı soruları kendine getirecektir er yada geç ..

• Hoşgeldiniz hocam.

• Hoşgeldiniz hocam.

Çok teşekkür ederim Değerli kardeşim , atmosfere ilmi yaklaşımlarınız ve bazı hatırlatmalarınız çok kıymetli

Böyle bereketli bir kışın heyecanını yaşayıp bir araya gelebildiğimiz için ne kadar şükretsek az

Önceki günlerde çok dar bir zaman diliminde aktif olabildiğim için güzel dileklerde bulunan her biri çok kıymetli değerli arkadaşlarımıza da teker teker teşekkür etme vazifemi yerine getirmeyi bir borç biliyorum;

Sinoptikler Prensi Chronic53 hocam çok teşekkür ederim , her paylaşımın forumu 7/25 takip eden üfürükten kahine adeta birer şamar gibi iniyor 😁

balıkçınadir teşekkür ederim hocam

Ecmedical çok naziksiniz sağolun Hocam

Osman Akkaya Allah razı olsun değerli Hocam , teşekkür ederim, Bu başlık hareketli olmalıydı, hiç kimse yapmasa sizden beklerdim ama bölgede takılıyorsunuz sanırım :))

izzet.crt hocam çok sağolun , yüce Rabbimiz sağlık ve afiyetler versin , Nickinizden dolayı klavyede her Crt tuşunu gördüğümde hatta Alt Delete tuşlarını gördüğümde bile sizi hatırlıyorum 😁

Tipi54 çok sağolunuz , forumda önemli bir diğer üyemizsiniz , diziden ayrılmanız bizi üzdü , zaten siz ayrıldınız dizi de bitti :)) Aman forumdan ayrılmayın ve haftasonu ve özellikle pazartesi şehri esir alın ❄️⛄️

GabelBerg10 hocam sağolasın , varol hocam , geçen yıl gece geç saatlerde aktif olurken senin yüzünden forumdan çıkış yapardım, en ufak bir mesajın bile kahkaha garantili , uyuyanı uyandırma garantili , uyanmadan Fırça yeme garantili 🤣

Mmuratkeles ağabey çok naziksiniz teşekkürler

Yigit61 ne kadar teşekkür etsem az , ancak imkan bulabildim nazik paylaşımınıza cevap verebilmek için

YavuzSultanSelim çok sağolun varolun saygılar

@erdemo hocam biz de sizleri ve aksiyonlu günler heyecanını özlemişiz , kar İstanbula ayrı yakışıyor , Sibirya’ya bile gitsen İstanbul karı başka bir heyecan be usta

Teşekkür ederim Al1han değerli kardeşim emeğin çok fazla özellikle Covid ilk şok sürecinde ve sistemler foslarken kıyıları bizlere hatırlatırken

ExcuseMe hocam , sağol varol , model analizleri konusunda adeta markasınız

Temkinin vücut bulmuş hali divane hocam teşekkür ederim

@4 Şubat hocam , en derin saygı ve dualarla, Yüce Rabbimiz size sağlık ve bereket dolu hayırlı uzun ömürler versin

karasah hocam çok teşekkür ederim, Allah tüm işlerinizde başarılar nasip etsin

Aykut çok teşekkür ederim, Tulpar’ın Güllüsü ha aşkolsun 😁

Evet Tulpar sisteminde bir çok modele ve olumsuz veriye inat bir başarımız olmuştur , çok sağol hatırlattığın için, ama fakir en çok bir önceki yıldaki GGS’ler zincirindeki başarısını unutamıyor çünkü üst üste 5 GGS nokta atışı yapmıştık ( Geçen yılki Alper Tunga’yı Kafkaslar’a kaptırışım da en büyük hayal kırıklığımdır , bu sene o Tunga buraya gelecek :))

forum.havaforum.com/attachment/134771/

berkeeldek tam bir atmosfer aşığı ve analiz savaşçısısınız, lütfen bu sayfayı da hareketlendirin verilerle, çok katkınız olur Tahmincilik sanatına ( sektör demeyelim bu sefer)

Berkay34 sayın İstanbul il Başkanım çok sağolasın , biliyorum mevcut görevin çılgın tahminleri yapmana biraz engel oluyor ama Kendini çok hızlı geliştirdiğin için büyük başarılara imza atacağına inanıyorum

İsmini anamadığım tüm değerli dostlara da teşekkür ediyorum

Önümüzdeki süreç hayırlı ve bereketli olsun

Gelmişken Bazı sorular bırakayım izninizle

Bu sene Efsane yaşar mıyız ve sizce neden ?

Güneydoğu efsaneyi yaşadı , bunu iki üç hafta önceden ön görebilen oldu mu ?

Olduysa yazıp paylaşan oldu mu ?

İstanbul bu sene daha ne kadar üşüyecek?

Şubat için düşünceler nedir ?

28/2 dönemi sizce sistem iner mi ?

Modellere yön veren verileri modellere tam bağlanmadan takip etmek gerekir

Jeopotansiyel yükseklik farkına sebep olan büyük enerji transferleridir

Kutup soğukları zaten ineceği için mi Azor tırmanıyor , yada Azor tırmandığı için mi soğuklar iniyor ?

Onun da en büyük iletim hattı rüzgarlardır

Rüzgarlar Kuranı Kerim’de Yüce Allah’ın çokça andığı bir kavramdır

Bu bile rüzgarlara daha fazla odaklanmamız için çok önemli bir ipucudur

forum.havaforum.com/attachment/134770/

MJO ve tropik döngünün merkezi Denizler ve Dalgalar da çok önemlidir ve onlar da Kuran’da geçer

Bulut oluşumu ve yağmurlar zaten geçer

Tropik bölge ile polar bölge etkileşimi bizler için çok önemlidir

GPH ve Basınç konusunda mutlaka bir ipucu vardır ve bir şekilde bunu bulacağıma inanıyorum

Bu sistem serisinin bir çoğumuzu tatmin edeceğine inanıyorum.

Bazı aksilikler elbette olacaktır kıyılarda ama potansiyel yüksek olduğu için süreç oturdukça herkes tatmin olacaktır Allah’ın izniyle

Ocak ayını kapatanların bile olduğu noktalardan buralara gelmek bile atmosferin ne kadar muhteşem ve sürprizlere açık olduğunun ıspatıdır

Gaybı tam olarak sadece ve sadece onu yaratan bilir

Bize düşen ilmi gayret , takip , enerji, emek , dua , pozitif düşünce ve her olaydan bir netice çıkarıp tekamül etmektir, herkese selamlar saygılar

• Cold.EFso kardeşim hoşgeldin. Karalama günlerimiz aklıma geldi nedense. :) Ne günlerdi. Sağlıkla kal atmosfer aşkımız nasılsa yine bir konuda bir araya getirir bizi. MJO-STRATO bu işin anahtarı. Çözenler güzel tahminde bulunurlar.

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Varlığınız yeter hocam