Şahsi Tahminler ve Yorumlar (2023/2024 Kışı)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bana öyle geliyor ki bu sene Ural Blokajı ve Azor iş birliği ile devamlı olarak Polar kökenli sağlam sistemler alabiliriz. Nitekim 2004 yılı buna örnek ve sistemi üzerimize hapsedip 1 hafta sürmesinede sebebiyet verebilir ama tek korkum accu'nun tahmininde urallara kadar uzanan bir YB hakimiyetinden bahsetmiş olması.

Einmal editiert, zuletzt von Jack Snow ()

• Genel kabul Ural blokajı nın devamında negatif naoun gelmesi şeklinde. Eğer Kasım Cfs öngörüsündeki gibi olursa Aralık başı Marmarada etkili olacak azorun işbirliğinde gelen "balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı" sistem bizi ilk yükseklerde abartırsak havada kar ihtimalini verebilir...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• La nina hafif olmayacağı garanti gibi artık. Ecm jma meteo modarate ukmo gfs kuvvetli yönünde. Nasa 1000 yılın soğuğunu arıyor yine^^

• @4 Şubat hocam favori ayınız hangisi bu kış için?

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Abi soru bana gelmemiş ama ben kutup ayısı öneriyorum, kış için en ideali gibi. :writing_hand_medium_light_skin_tone::writing_hand_medium_light_skin_tone:

2_16_9_1560177044.jpg

şu espriyi 4 şubat hocam yapar bende off hocam derim diye düşünürken beklemediğim birisi yaptı...

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• @4 Şubat hocam favori ayınız hangisi bu kış için?

En zor soru bu eğer modarate olursa soğuk Kasım kışa merhaba Aralık sistemler kuşağı ocak baba sistem şubat. Güçlü olursa pastırma Kasım sistem Nerde Aralık havada gördük şükür ocak şubatta mıyız şubat... Bilmem anlatabildim mi^^

Einmal editiert, zuletzt von 4 Şubat ()

• En zor soru bu eğer modarate olursa soğuk Kasım kışa merhaba Aralık sistemler kuşağı ocak baba sistem şubat. Güçlü olursa pastırma Kasım sistem Nerde Aralık havada gördük şükür ocak şubatta mıyız şubat... Bilmem anlatabildim mi^^

nacizhane hocam biz kasım ayını hep referans alırız ( boz ayı kutup ayısı değil Vintersaga :D ). Soğuk kasım soğuk kış güzel bir korelasyondur. Peki 1 soru daha sizce orta kuvvet (moderate) mi yoksa kuvvetli (strong) mu olur ?

• nacizhane hocam biz kasım ayını hep referans alırız ( boz ayı kutup ayısı değil Vintersaga :D ). Soğuk kasım soğuk kış güzel bir korelasyondur. Peki 1 soru daha sizce orta kuvvet (moderate) mi yoksa kuvvetli (strong) mu olur ?

Valla başta ben yanıldığımı söyleyeyim uzak tahmin açısından. Ben hafif lanina olur diyordum 3 sene öncesinde. (3 seneyi o kadar uzun bulmayın öngörüler bir metodolojiye bağlı) soğukçu olarak tabiki modarate isterim ama accu da oyunu kuvvetliden yana kullandı. Kalbim modarate mantığım kuvvetli şu an. Kasıma dikkat edin gefs bizi genelde sıcakta ecm soğukta bırakacak model çalışmalarında... Yaşayıp göreceğiz vesselam...

• Bende bu gizemli takipçiler kim diyordum. Yeryüzündeki en gereksiz içerikler üreticisinin kanalına hoş geldiniz. :hfyeni (29)::hfyeni (29):

Senin kanala giren gülmeden çıkamıyor zaten:):hfyeni (29)::hfyeni (18)::hfyeni (18): Her videon ayrı bir mizah:) Ama en güzeli dans videosu:) Onu kışın Gfs karlı sistemi getirirse model konusunda atıcam.:D2

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• 2016 yılinda nasıl bir iyi sistem aldık 2017 ile kariştırdınız herhalde

2015 yılından başlayarak her kış için videolar hazırlıyorum kendime kendi çektiğim videolar ve resimlerden güzel şarkılarda ekliyorum altına 30 35 dakikalık bir anı olarak kalıyor ve 2016 yılında bayağı iyi kar videoları mevcut😎😎

• 2015 yılından başlayarak her kış için videolar hazırlıyorum kendime kendi çektiğim videolar ve resimlerden güzel şarkılarda ekliyorum altına 30 35 dakikalık bir anı olarak kalıyor ve 2016 yılında bayağı iyi kar videoları mevcut😎😎

2016 yılbaşı ve ocak sonu sistemi hayatımda gördüğüm en iyi sistemlerden ikisiydi ama şimdi herkes bölgesine göre yorumluyor subjektif bir şey