Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bu aralar pek takip etmedim son durumu açılayabilecek var mı ? (pek bilgim yok şuankş durum hakkında)

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• Ao nao mjo güzel. Kuzey kutupta yb etkisi Avrupada yb etkisi mjo faz 5 İskandinav etkisi ve büyük balık ülkemizde inşallah. Biz burada kimseye umut satmıyoruz çünkü umut fakirin ekmeğidir. Fakirin ekmeğini kimseye satmayız. Ha gelir gelmez yaradan bilir gelmezse de herkesten özür diler seneyi bekleriz kendimizi yeniler ve yeni veriler öğreniriz tahmin metodları öğreniriz. Bu işe yıllarımı verdim 17 yaşımda İnternet kafelerde başladım takiplere ve hala öğreneceğim çok şey var atmosfer işte öğretiyor. Burada analiz yapan DoquKaradeniz28  White Tiger28  kuzeyin_oglu ve öğrenmeye aç HasanBugra  Palanci  Orasa gibi kardeşlerimin emekleri kadar keşke troller de emek harcasa da bişeyler öğrenmeye çalışsa. İnadına iddia ediyorum mart ayında 3 baba sistem beklentim var ve kış bitmemiştir

• Ao nao mjo güzel. Kuzey kutupta yb etkisi Avrupada yb etkisi mjo faz 5 İskandinav etkisi ve büyük balık ülkemizde inşallah. Biz burada kimseye umut satmıyoruz çünkü umut fakirin ekmeğidir. Fakirin ekmeğini kimseye satmayız. Ha gelir gelmez yaradan bilir gelmezse de herkesten özür diler seneyi bekleriz kendimizi yeniler ve yeni veriler öğreniriz tahmin metodları öğreniriz. Bu işe yıllarımı verdim 17 yaşımda İnternet kafelerde başladım takiplere ve hala öğreneceğim çok şey var atmosfer işte öğretiyor. Burada analiz yapan DoquKaradeniz28  White Tiger28  kuzeyin_oglu ve öğrenmeye aç HasanBugra  Palanci  Orasa gibi kardeşlerimin emekleri kadar keşke troller de emek harcasa da bişeyler öğrenmeye çalışsa. İnadına iddia ediyorum mart ayında 3 baba sistem beklentim var ve kış bitmemiştir

hocam malesef bende yaziyorum boyle seyler olmaz gibisinden ama emin ol hepsi duygusal soylemler umit baglanan sey gercekleşmeyince dile vururmus. yaradana bol bol dua ettim ama nasip olmadi bu sene icin.ama.yine ediyorum belki hic beklenmedik bir zamanda olur verir bu işler nasip ve kismet birazda 22 metre rakimli bir yerde oturmanin kiş acisindan yağmur disinda pek bir gorselligi olmuyor malesef yani yazan kisilerde hep duygusal soylemler

• hocam malesef bende yaziyorum boyle seyler olmaz gibisinden ama emin ol hepsi duygusal soylemler umit baglanan sey gercekleşmeyince dile vururmus. yaradana bol bol dua ettim ama nasip olmadi bu sene icin.ama.yine ediyorum belki hic beklenmedik bir zamanda olur verir bu işler nasip ve kismet birazda 22 metre rakimli bir yerde oturmanin kiş acisindan yağmur disinda pek bir gorselligi olmuyor malesef

Hocam konum bilgilerinde Adana yazıyor Karadeniz'de mi oturuyorsunuz?

• hocam malesef bende yaziyorum boyle seyler olmaz gibisinden ama emin ol hepsi duygusal soylemler umit baglanan sey gercekleşmeyince dile vururmus. yaradana bol bol dua ettim ama nasip olmadi bu sene icin.ama.yine ediyorum belki hic beklenmedik bir zamanda olur verir bu işler nasip ve kismet birazda 22 metre rakimli bir yerde oturmanin kiş acisindan yağmur disinda pek bir gorselligi olmuyor malesef yani yazan kisilerde hep duygusal soylemler

Duygusal olma bak burada bir sürü veri paylaşılıyor gelir tahmini yapıyoruz ve öyle bekliyoruz biz de istiyoruz gelsin yağsın ama duygusal davranmıyoruz. Meteoroloji duygusallığı affetmez. Ülkemize umut olmasa burada emin ol kepenkleri ilk biz indiririz ama indirtmiyor şuan atmosfer

• Duygusal olma bak burada bir sürü veri paylaşılıyor gelir tahmini yapıyoruz ve öyle bekliyoruz biz de istiyoruz gelsin yağsın ama duygusal davranmıyoruz. Meteoroloji duygusallığı affetmez. Ülkemize umut olmasa burada emin ol kepenkleri ilk biz indiririz ama indirtmiyor şuan atmosfer

Osman abi GFS öğlene göre iyi gelecek gibi yanlış mıyım?

Ağzından bal damlıyor abim balllllll hemde anzer balı :hfyeni (29): rk23_kgigf-123 rk23_kgigf-123 rk23_kgigf-123 rk23_kgigf-123

Kardeşim benim İnan bana burda özür dileyecek hiç bir şey yapmıyorsunuz.Sadece buranın varoluş amacına uygun davranıyoruz o kadar.Hepsinin sadece bir tahmin olduğunu ısrarla belirtiyoruz.Ne görüyorsak onu yorumlamaya çalışıyoruz hepsi bu.Olumsuzunu da söylüyoruz olumlusunu da söylüyoruz.Bu iş teHerşey o kadar açık ve basit yek kelime ile anlatılır onun adı da TAHMİN.bir kez daha belirtiyoruz sadece TAHMİN.Ve yine belirtiyoruz TAHMİN : )