Orta Karadeniz Raporlar-Yorumlar


 • Üçüncü hortum oluşuyor ,denizevlerinden atakentte doğru şuan.

  Edit : yüzeye ulaşamadan bitti, yarım hortum gibi.

  Bir tane yarım da ben gördüm denizden Canik tarafına doğru ilginç bir akşam yağmur dışında her şeyi görüyoruz bu yaz :)

 • Şu bölge hariç her yer ortalamanın altında yağış aldı yerel istisnalar olabilir genel görünüm bu şekilde. Temmuz 10'larında bir sistem geldi Batı Karadeniz ve Marmara'nın kuzeyinde iyi yağış oldu oralarda ortalamaları geçmiş olabilir ancak yağışlı gün sayısı bakımından her halükarda geride.

  Güneydoğu'yu gözden kaçırmışım bu arada Atakum ile İlkadım-Canik farkı da yansıtılmış bu haritaları genellikle başarılı buluyorum.

  Marmara

 • Güneydoğu'yu gözden kaçırmışım bu arada Atakum ile İlkadım-Canik farkı da yansıtılmış bu haritaları genellikle başarılı buluyorum.

  İstasyon sayısı arttıkça bu haritanın doğruluğu artacaktır.Harita daha hassas olacaktır.Mgm özellikle 2011-2018 arasında istasyon veri tabanını iyice genişletti buna bağlı olarak haritaların doğruluk payı arttı.Bu haritalarda alansal yağış verleri yansıtılıyor.Sanırsam bu metodun ismi Kriging metodu.

 • Bu Samsun’a kaç aydan beri yağmur yağmıyor orta röşüfdeki çiçekler kurumuş bozkır gibi gözüküyor^^

  Sana demiştim Samsun'u özleme yağmur yağmıyor sen de hafif yağmura şükredin demiştin buyur geldiğimiz nokta :D En son adam akıllı yağmur 22 Temmuz sabahı yağdı 25 Haziran'dan beri tek yağmur diyebilirim onun dışından hafif yağışlar çiselemeler oldu toprağa bir faydası yok.

  Bugünü atlatırsak serin bir döneme gireceğiz yarın öğleden sonra yağış kovalamaya başlarız yüksek ihtimalle yine boş boş bakarız mevsimlik tahminlerde cacık sonbaharda tehlikede 7 yılda 1 yaşanan kuraklık 2021'de kapımızı çalarsa şaşırmayın sadece konuşmak için henüz erken.