Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gréy nasıl özledim şu havayı. Şehir dışındayım şuan Ağustos başı gibi anca dönecem ben şimdiden çok özledim Samsun'u. Ara sıra atın böyle fotoğraflar. :(

• Gréy nasıl özledim şu havayı. Şehir dışındayım şuan Ağustos başı gibi anca dönecem ben şimdiden çok özledim Samsun'u. Ara sıra atın böyle fotoğraflar. :(

Neyini özledin allasen kurallıktan ölüyoruz şimdi merkezde hafif yağıyor yerler ıslanmış :)

• Hep böyle avutuyoruz zaten kendimizi hava serin... Çayeli 1 günde 300 kg yağış aldı biz temmuz ayında 3 kg yağış alamadık orası da Karadeniz burası da Karadeniz beni serinlik tatmin etmiyor :thumbdown:

Hafta sonuna kadar hafif-orta kuvvet yağış geçişleri ve çok bulutlu havalar devam edecek temmuz ayının son haftasına kadar önemli bir sistemde görünmüyor ara ara ısınma ara ara serinlemeler olacak bu dönemde Samsun merkez sabaha karşı yağan sürpriz yağmurları sever tek umudumuzda o zaten.

• O kütlede yağış oldu da çok hafifti yerleri ıslattı gene gitti şimdi iyi yağış başladı ama gök gürültüsüyle birlikte.

• Uğurludağ dün 23 mm yağiş almış cok guzel bi rakam böyle bi zamanda dün çorumda inanılmaz şimşek aktivitesi vardı ama kuvvetli yağiş olmadi yinede bi 5-10 mm yağmıştır

• Pazar Pazartesi Çorum Belediyesinden Helikopterle Sulama Yapmasını istiyoruz :D Şaka bi yana 37 dereceleri bile aşabilir

• GFS ile Ecmwf arasında fark var diğer modellere de biraz göz gezdirdim 27 Temmuz'da Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yağış var bize sıçramaz 28-31 Temmuz arasında Orta ve Doğu Karadeniz arasında sistem olabilir. Rize-Artvin tarafına kuvvetli yağış bile düşebilir. GFS hafif bir serinleme veriyor sadece.

• Arkadaşlar çarşamba günü yağış olur mu mgm 2 gündür veriyor ama diyagramlarda böyle bir şey yok arkadaşlarla mangala gitmeyi düşünüyorduk