Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam, öyle böyle değil hiç uyumuyor. Belki merkezde binalar sık diye esinti alamıyoruz bilmiyorum ama balkonda bile esinti tam anlamıyla rahatlatıcı değil. Belki üst taraflarda esiyordur. Anadolu lisesi taraflarında falan önü açık binalar daha şanslıdır belki.

• Şu haritaya bak ya Sinop-Ordu arası özerk bölge sanki Allahım sabır ver!

Sıcaktan telefonum ısındı kasmaya başladı artık bezdirdi bu sıcaklar yağmur istiyorum serinlik diliyorum.

• Hocam, öyle böyle değil hiç uyumuyor. Belki merkezde binalar sık diye esinti alamıyoruz bilmiyorum ama balkonda bile esinti tam anlamıyla rahatlatıcı değil. Belki üst taraflarda esiyordur. Anadolu lisesi taraflarında falan önü açık binalar daha şanslıdır belki.

Dükkanı açtığım için merkezdeki evde kalıyorum cidden hiç esmiyor bulvarın arkasındayım.Samsun-Sinop tarafının ordaki evimde esiyor geceleri en azından biraz daha yüksek kalıyor orası ve apartmanların arasında boşluklar olduğu için.Merkez cidden berbat durumda beton yığını buda havayı daha da kötü yapıyor.

• Akşam saatlerinden itibaren serinlemeye başlıyoruz gün içinde yağmur geçişleri de olabilir Batı kesimlerden fırtına haberleri geldi bizde de böyle durum yaşanabilir. Gece saatlerinde Sinop-Samsun açıklarında kütle oluşumları var kütleler yaklaştıkça rüzgar yıldıza dönüyor ancak kütleler çok güçlü değil alçak basıncın en batısında kaldığımız için. Yarın yağışın ilk saatlerinde orajda, rüzgarda, yağmurda orta kuvvet seviyelerinde seyredecek gibi duruyor.

Hafta sonu Icon gibi diğer modellerde yavaştan yağışı görmeye başladı ancak hala Icon gibi kuvvetli yağmur veren yok bir şeyler olacak ama bakalım. Bu arada Ecmwf bu yaz çöpe atabilirsiniz performansı yerlerde gidiyor.

• Denize doğru bakınca bir tane bulut bile yok karadaki oluşumların da bize gelme niyeti yok hiç radara bakıp kendinizi strese sokmayın derim bugün yağarsa bir akşam yağar bence.

• Vay be bugünde boş geçecek gibi duruyor yağışsız rüzgarla idare ediyoruz denizde de adam gibi kütle yok icon 11 i için bozmuş of of samsunum be